DİYARBAKIR HABERLERİ

AK Parti’li Vekillerden Güngiad’a Ziyaret

IHA
09.10.2015 - 18:48Son Güncelleme : 09.10.2015 - 18:49

AK PARTİ DİYARBAKIR MİLLETVEKİLLERİ SEÇİM ÇALIŞMALARI KAPSAMINDA GÜNGİAD BAŞKANI HAKAN AKBAL'I ZİYARET ETTİ.

IHA

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Diyarbakır milletvekili adayları, Güneydoğu Genç İş Adamları Derneği (GÜNSİAD) Başkanı Hakan Akbal’ı ziyaret etti.
Seçim çalışmalarını kapsamında ziyaretlerini sürdüren AK Parti milletvekili adayları Mehmet Galip Ensaroğlu, Ebubekir Bal, Netice Arslan ve Alaattin Parlak, GÜNGİAD Başkanı Akbal’ı ziyaret etti. GÜNGİAD’da gerçekleşen ziyarette seçim çalışmaları ve bölgenin nabzı ele alındı. Ziyarette konuşan AK Parti MYK üyesi ve Diyarbakır 1’inci sıra milletvekili adayı Mehmet Galip Ensarioğlu 1 Kasım seçimlerinin bölgenin kaderini belirleyecek kadar önemli olduğunu söyledi. Ensarioğlu, bölge ve ülkenin huzuru için bu seçimlerin büyük önem arz ettiğini ve bundan dolayı herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini dile getirdi.
“GÜNEYDOĞU’DA SEÇİM GÜVENLİĞİ ÖN PLANA ÇIKIYOR”
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren GÜNGİAD Başkanı Hakan Akbal da, 1 Kasım’da bir seçimin planlandığını ve bu seçimde Türkiye için yeni bir kader notasının olduğunu ancak bölgenin üzerinde daha fazla önem arz etmekte olduğunu belirterek, bundan dolayı Avrupa’da demokratik kanallarla Ortadoğu ülkelerine göre biraz daha toplum kendini ifade edebiliyor. Akbal, “Ancak Türkiye’de sessiz çoğunluk söz konusudur. Bu çoğunluk sandıkta kendini ifade etme yoluna başvuruyor. Güneydoğu’da seçim güvenliği ön plana çıkıyor. Bu aslında çok önemlidir. Gerekli hassasiyet ve altyapı hazırlanmalıdır. Seçim güvenliği sağlanmadığında halklar arasında bir takım olumsuz ayrışmalar söz konusudur” dedi.
“CENEVRE SÖZLEŞMESİNE AYKIRI OLAYLAR YAŞANIYOR”
Yakın zamanda Muş’un Varto ilçesinde öldürülen bir kadının vücudunun ifşa edildiğini ve Şırnak’ta öldürüldükten sonra sürünerek götürülen teröristin cenazesinin Cenevre Sözleşmesi’ne bile aykırı olduğunu vurgulayan Akbal, “Hukukta bu anlamda uzaklaşmamak gerekir. Esasında bu tip yaşanan olayları fırsata çevirmekte mümkündür. Olayı gerçekleştiren fail ve failleri biran önce bulunmalıdır. Cezalandırılması ve hukukun gecikmeden yerine getirilmesi gerekir” diye konuştu.
Program, daha sonra basına kapalı olarak devam etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Diyarbakır haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Diyarbakır ilinden AK Parti’li Vekillerden Güngiad’a Ziyaret hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 09 Ekim 2015 tarihinde saat 18 48’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça AK Parti’li Vekillerden Güngiad’a Ziyaret haberi güncellenecektir.

  DİYARBAKIR NAMAZ VAKİTLERİ
  24 Eylül 2017, Pazar
  • İmsak
   04:25
  • Guneş
   06:01
  • Öğle
   12:22
  • İkindi
   15:47
  • Akşam
   18:22
  • Yatsı
   19:46
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı