Ege Haberleri

EGE

  AK Parti’li vekilden TV’den tehlikeli şaka

  Osman Nuri BOYACI-Ramazan ÇETİN / DENİZLİ, (DHA)
  04 Ocak 2012 - 00:00Son Güncelleme : 03 Ocak 2012 - 22:25

  Denizli Milletvekili Nihat Zeybekci’nin katıldığı televizyon programında bir vatandaş, otomobillerin kaldırımlara park etmesinden yakındı, çözüm istedi. Zeybekci de, “Kaldırımlardaki tüm arabaların camını kırın” dedi.

  AK Parti Denizli Milletvekili Nihat Zeybekci, ART Televizyonu’nun Çatalçeşme Oda Tiyatrosu’ndaki, “Siyaseten Farklı Yorum” programına konuk oldu, vatandaşlardan gelen soruları da yanıtladı. Bir vatandaş, Denizli’de otomobillerin kaldırımlara park etmesinden yakındı, sorunun çözümünü istedi. 2004-2011 arasında AK Parti’den Denizli Belediye Başkanı olan Zeybekci, ilginç bir öneride bulundu, “Denizli’ye şunu söylemek istiyorum. Belki bu kötü bir söz olacak, ama söyleyeceğim. Kaldırımlarda bulunan tüm arabaların camını kırın” dedi.

  Hafiften elle de geç

  Programı yöneten Adem Erdağı, “Ama sayın vekilim. Böyle bir duruma hem siz hem de bizim program vesile olmuş oluyor” diyerek araya girdi. Zeybekci, gülüşmeler arasında, “Böyle şey olur mu? Maalesef böyle bir alışkanlık olmuş. Arabam evimin önünde olsun, dükkanımın önünde olsun. Elli metre, 100 metre yürü kardeşim” dedi. Soru yönelten vatandaşa seslenen Zeybekci, “Kaldırımda koca bir arabayı gördüğüm zaman, İbrahim sana söylüyorum, bastonun sağlam olsun. Hafiften bir elle de geç arabayı. İbrahim zaten o işe başlamış. Arabaları çizerek geçiyor” diye konuştu. Zeybekci, kameramanları da uyararak, “İbrahim’i göstermeyin arkadaşlar. Tanımasınlar” sözleriyle espri yaptı. Zeybekci, Denizli Belediyesi’nin engellilerle ilgili yaptığı çalışmalarla Türkiye’ye örnek olduğunu söyledi.

  Vurgulamak için söyledim

  Zeybekci’nin sözleri Denizli kamuoyunda dikkat çekince, yerel internet siteleri de açıklamalara yer verdi. DHA muhabirinin telefonla görüştüğü Zeybekci ise şaka yaptığını söyledi. Kullandığı ifadeyi engellilere yönelik dile getirdiğini belirten Zeybekci, “Şaka olarak yaptım. Amacım engellilerin durumunu dramatize etmekti. Denizli’de Avrupa standartlarında kaldırımlar yaptık, insanlar otomobillerini park etmeye başladı. Kaldırıma araç park etmenin medeniyet dışı bir şey olduğunu vurgulamak için bu sözleri sarf ettim. Bir engellinin, yaşlı bir kişinin, yanında çocuk olan bir annenin kaldırımda yürürken park yapan araçlar yüzünden çektiği eziyeti düşünün. Ben bu durumları gördüğümde çok üzülüyorum. Kimsenin böyle bir şeye hakkı yok” dedi.

  Halkı suça teşvik ediyor

  CHP Denizli Merkez İlçe Başkanı Ömer Yurtseven, Zeybekci’nin halkı suça teşvik ettiğini ileri sürdü. Zeybekci’nin sözlerinin araç sahiplerini tedirgin ettiğini ve suç niteliğinde olduğunu belirten Yurtseven, şunları söyledi:

  “Bir milletvekili nasıl böyle konuşabiliyor anlamak mümkün değil. Kendisi bilmiyorsa anımsatalım. Uzmanlara göre kentin 21 bin araçlık otoparka ihtiyacı var. Belediye başkanlığı döneminde bu sorunu niye çözmedin? Denizli, Nihat Zeybekci gibi (Dediğim dedik, çaldığım düdük) anlayışıyla (Kırın) diyen bir siyasetçi görmedi. Milletvekili de olsa hiç kimsenin kentteki toplumsal huzuru sabote etmeye hakkı yoktur. Savcılarımızı ve halkımızı uyarmak istiyorum. Denizli’de arabaların camları kırılmaya başlarsa azmettiricisi bilin ki, Nihat Zeybekci’dir.”

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı