ADANA HABERLERİ

AK Parti’li Sarı: “Üzerimize Düşeni Yaptık”

IHA
01 Eylül 2015 - 16:23Son Güncelleme : 01 Eylül 2015 - 16:24

AK PARTİ ADANA MİLLETVEKİLİ FATMA GÜLDEMET SARI, SEÇİM HÜKÜMETİNDE AK PARTİ OLARAK ÜZERLERİNE DÜŞEN SORUMLULUĞU YERİNE GETİRDİKLERİNİ SÖYLEDİ.

IHA

AK Parti Adana Milletvekili Fatma Güldemet Sarı, seçim hükümetinde AK Parti olarak üzerlerine düşen sorumluluğu yerine getirdiklerini belirterek, “Diğer siyasi partiler burada da görevden, sorumluluktan kaçtı. 1 Kasım seçimlerinde bunun hesabını millete verecekler” dedi.
Aylık il danışma meclisi toplantısına katılan Sarı, burada yaptığı konuşmada Türkiye’nin çok önemli bir süreçten geçtiğini ifade ederek, “Türk siyasi tarihinde ilk defa bir geçici seçim hükümeti kuruldu. Anayasamızın 114. maddesine göre geçici seçim hükümetinde biz AK Parti olarak üzerimize düşen sorumluluğu milletimize karşı yerine getirdik. Diğer siyasi partiler burada da görevden, sorumluluktan kaçtılar. 7 Haziran seçimlerinin ertesi günü seçim istiyoruz diyenleri millet unutmayacak. 1 Kasım seçimlerinde bunun hesabını millete verecekler” dedi.
Terör belasıyla siyasi rant sağlamaya çalışanları boşa zaman harcadıklarını ifade eden Sarı, “Asırlardır bu topraklarda beraber yaşayan kız alıp verdiğimiz, hısım, akraba ve kardeş olduğumuz Kürt kardeşlerimizle terörü bahane edip huzursuzluk yaratmak isteyenler şunu bilmelidir ki; bu coğrafyada yaşayan Türkü, Kürdü, Lazı, Çerkezi, Arabı birbirine düşman edemeyecekler. Biz AK Parti olarak, yeni ve güçlü Türkiye’yi hedefliyoruz. Tarımdan, hizmet sektörüne, imalattan yüksek teknolojiye kadar her alanda reformlar yaptık ve bundan sonra da büyük Türkiye için bu reformları gerçekleştirmek istiyoruz. AK Parti başarılı olursa Türkiye başarılı olur, ülkemiz kazanır. İnanıyorum ki milletimiz istikrarın teminatının AK Parti olduğunu 1 Kasım seçimlerinde gösterecek” diye konuştu.
Milletvekili Sarı, Mevlana’nın; “Üzülme. Çünkü yaradan umudu en çaresiz anlarda yollar. Unutma; yağmurun en şiddetlisi en kara bulutlardan çıkar’ sözünü hatırlatarak, “Ülkemizde kaos yaratanlara, adeta kara bulutları memleketimizin üzerine musallat edenlere, çözümsüz bir sürece sokanlara karşı AK Parti milletimize umut olarak, şimdiye kadar girdiğimiz bütün seçimlerden çok daha güçlü olarak 1 Kasım seçimlerinden de çıkarak 2023 hedeflerine yürüyecektir. Bugün yeni bir gün. İlk günkü heyecanımızla çalışırsak inanıyorum ki başarıyı rahat bir şekilde yakalayabiliriz” ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden AK Parti’li Sarı: “Üzerimize Düşeni Yaptık” hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Eylül 2015 tarihinde saat 16 23’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça AK Parti’li Sarı: “Üzerimize Düşeni Yaptık” haberi güncellenecektir.

  ADANA NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Ağustos 2017, Salı
  • İmsak
   04:11
  • Guneş
   05:54
  • Öğle
   12:52
  • İkindi
   16:35
  • Akşam
   19:30
  • Yatsı
   20:59
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı