KARAMAN HABERLERİ

AK Parti’li Konuk Ve Şeker Yeniden Aday Adayı

IHA
02.09.2015 - 16:34Son Güncelleme :

AK PARTİ KARAMAN MİLLETVEKİLLERİ RECEP KONUK VE RECEP ŞEKER 1 KASIM SEÇİMLERİ İÇİN ADAY ADAYLIĞI BAŞVURUSUNDA BULUNDU.

IHA

AK Parti Karaman Milletvekilleri Recep Konuk ve Recep Şeker 1 Kasım seçimleri için aday adaylığı başvurusunda bulundu.
AK Parti Konya Milletvekilleri Recep Konuk ve Recep Şeker, aday adaylık başvuru evraklarını AK Parti Karaman Merkez İlçe Başkanı Ahmet Akça ve il yönetim kurulu üyelerinin de hazır bulunduğu il teşkilatında İl Başkanı Nazmi Ünlü’ye teslim etti.
AK Parti Karaman Milletvekili Recep Konuk, “7 Haziran seçimlerinden bu yana yaşananları milletimiz tüm çıplaklığı ile gördü. Şükür ki, milletimiz gözü önünde cereyan eden bu süreci değerlendirecek ve kaos fırsatçılarına fırsat tanımayacak demokratik olgunluğa sahip bir millettir. Bu meziyetini defalarca tekrarlayan ve sandığı kuyumcu terazisi gibi hassas kullanan milletimizin 1 Kasım’da da aynı demokratik olgunluğu sergileyeceğinden kimsenin şüphesi olmasın. 1 Kasım’da milletimizin sergileyeceği tavrı kestirmek için yakın siyasi tarihimizin siyasi kriz mimarlarının akıbetine bakmak yeterlidir. O günün kriz mimarları bugün milletin hatıralarında bile yer bulamıyor. Ülkemiz 1 Kasım’da sandık başına gidecek. Milletimiz sandık vasıtasıyla iradesini bir kez daha ortaya koyacak ve inanıyorum ki meclis aritmetiğine yapacağı müdahale ile daha büyük, daha güçlü, daha müreffeh, daha kudretli Türkiye inşası yolunda iki seçim arasında geçen mola süresini de telafi edecek bir irade ortaya koyacaktır. Siyaset millete yük olmak için değil milletin yükünü almak için yapılır. Siyaset muhalefete konuşlanıp konuşmak için değil milletin hizmetine koşmak için yapılır. Siyaset kapı kapatmak için değil, milletin önüne yeni fırsat kapıları açmak için yapılır. Siyaset mazeret üretmek için değil, marifet göstermek için yapılır. Siyaset düğüm atmak için değil problem çözmek için yapılır. 1 Kasım seçimleri yapmak isteyenle yıkmak isteyen arasında milletimizin bir tercih yapacağı seçim olacak. 7 Haziran seçimlerinden bu yana geçen süreçte yaşananlar ortada. Türkiye’yi bu manzaraya mahkum edenler de ortada. Ben eminim ki, milletimiz 1 Kasım’da istikrar sürsün Türkiye büyüsün, Karamanlı hemşehrilerimiz de istikrar sürsün Karaman büyüsün diyecekler ve tercihlerini istikrardan yana kullanacaklardır” dedi.
"1 KASIM SEÇİMLERİ ÖNEMLİ"
1 Kasım Seçimleri’nin önemli bir tarih olduğuna dikkat çeken Konuk, “Tekrar iş başı yapmaya ihtiyacımız var. 1 Kasım bu açıdan yeniden siyasetin iş başı yapacağı, Türkiye’nin, Karaman’ın işleri için kolları sıvayacağı tarihtir. İçinden geçtiğimiz siyasi belirsizlik sürecini telafi etmek için işe dört değil sekiz elle sarılacağımız tarihtir. Biz daha güçlü, daha büyük, daha müreffeh, daha zengin Türkiye ve Karaman için yola çıkmış bir siyasi heyetiz. Milletimizden yetki alalı 87 gün oldu. Meclis maalesef çalışmadı, çalıştırılamadı. Komisyonlar kurulamadı. Ancak biz meclis çalışıyormuş gibi, komisyonlar mevcutmuş gibi çalışmaya gayret ettik. Daha büyük Karaman için bürokrasiyi, bakanlıkları harekete geçirdik. Karaman’ın geleceği için planladıklarımızı hayata geçirmek gayesiyle hükümet meselelerine, siyasetin kaos aritmetiğine takılmadan ilk adımları attık. Bu adımların devamını getirmek, yeni adımlar atmak için 1 Kasım tarihi önemdedir. 1 Kasım milletimizin vereceği oylarla oyalanmaya son vereceği siyasetin tekrar iş başı yapacağı tarihtir. Karamanlı hemşehrilerime benim 1 Kasım için mesajım nettir, oyalanmaya vakit yok, oy ver başlasın diyorum. Zaman oyalanma zamanı değil iş zamanı diyorum. Sizi oyalamayacak siyasi heyetin de AK Parti olduğunu zaten siz biliyorsunuz diyorum. 3 ay önce Karamanlı hemşehrilerinden aldığı vekaletin sorumluluğunu yerine getirmek için mazeret aramak yerine marifet sergilemek için gayret göstermiş, kendi bildiği işlerde adım atmaya çalışmış bir siyasetçi olarak Karaman için daha yapacağımız çok iş var. Takdir Aile Meclisimizindir. Takdir ülkemizin en büyük ailesi AK Parti ailesinindir. Önümüzdeki seçimlerin ülkemize, Karaman’ımıza hayırlı olmasını, hayırlar getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyor, ülkemize ve Karaman’a hizmet konusunda kim bir adım önde olacaksa bu millet hizmetini Rabbimin O’na nasip etmesini temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.
"1 KASIM SEÇİMLERİ ÜLKEMİZİN MAKUS KADERİNİ DEĞİŞTİRECEK SEÇİMDİR"
Konuk ile birlikte başvurularını teslim eden AK Parti Karaman Milletvekili Recep Şeker de, “Karaman’ımız ve ülkemiz adına 1 Kasım seçimlerinin hayırlara vesile olmasını, istikrar getirmesini temenni ediyorum. Bu seçim ülkemizin makus kaderini değiştirecek seçimdir. Bizler 7 Haziran sonrası halkımızın desteğiyle milletvekili olarak Karaman’ımız için çalıştık ve çalışmaya devam edeceğiz. Bizim Karaman ve ülkemiz için hayallerimiz var. Yapacak daha çok işimiz var. Eğitimden sağlığa, alt yapıdan ulaşıma Karaman’ımız adına hayata geçireceğimiz projeler için var gücümüzle çalışacağız. Ben buradan ayrıca 1 Kasım seçimleri için aday adayı olan diğer arkadaşlarımıza da başarılar diliyorum. Memleketimiz için kim hayırlı olacaksa Allah bu görevi ona nasip etsin. Bizler Karaman sevdalısı olarak başlattığımız ve yapacağımız projeler için yeniden göreve talip olduk. Allah’ım utandırmasın. Şimdiden ülkemiz adına hayırlı olsun” şeklinde konuştu.
Aday adayları Recep Konuk ve Recep Şeker’in başvuru evraklarını kabul eden AK Parti Karaman İl Başkanı Nazmi Ünlü ise her iki aday adayı ve milletvekillerinin gösterdiği birlikteliğe teşekkür ederek başvuruları kabul etti.
Partililerin özverili çalışması neticesinde seçimden alınlarının akıyla çıktıklarını belirten Ünlü, “Yeni bir seçim sürecine giriyoruz ve bu çalışmaların daha fazlasını yapmak, partimizi tek başına iktidara taşımak için kolları sıvadık. Aday adaylarımızın partimize gösterdiği ilgiye teşekkür ediyorum. Ben inanıyorum ki, 1 Kasım seçimlerinde ülkemizdeki siyasi ve ekonomik belirsizlik sürecinin ortadan kalkması ve ülkemizin Yeni Türkiye inşasına kaldığı yerden devam etmesi için partimizden aday olsun, olmasın tüm üyelerimiz gece gündüz çalışarak AK Parti’yi tek başına iktidar hedefine taşıyacaktır. AK Parti Karaman Teşkilatı tekrar seçime hazırdır. Bu davaya hizmet konusunda her zaman olduğu gibi üzerine düşen görevi yine yerine getirecektir. Bizim davamız millet davasıdır. Milletimiz için gece gündüz yorulmadan çalışacağız. Allah yolumuzu hayır, menzilimizi hayreylesin inşallah’’ dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Karaman haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Karaman ilinden AK Parti’li Konuk Ve Şeker Yeniden Aday Adayı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 02 Eylül 2015 tarihinde saat 16 34’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça AK Parti’li Konuk Ve Şeker Yeniden Aday Adayı haberi güncellenecektir.

KARAMAN İLÇELERİ

KARAMAN NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  06:02
 • Guneş
  07:45
 • Öğle
  12:51
 • İkindi
  15:23
 • Akşam
  17:38
 • Yatsı
  19:09
Sayfa Başı