AYDIN HABERLERİ

AK Parti’li Erürker’in, Aydın’ın 93. Kurtuluş Yıldönümü Kutlama Mesajı

IHA
06 Eylül 2015 - 23:29Son Güncelleme : 06 Eylül 2015 - 23:30

HAKAN ÇAĞLAR ERKÜRLER

IHA

AK Parti Aydın Milletvekili A. Adayı Hakan Çağlar ERÜRKER, Aydın’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 93. Yıldönümünü, Aydın’ın kurtuluşuna kanıyla ve canıyla imza atan kahraman efelerimizi yâd ederek kutladı.
AK Parti Aydın Milletvekili A. Adayı Hakan Çağlar ERÜRKER’in mesajı şu şekilde: “Aydın’Imızın işgalden 93. Kurtuluş Yıl Dönümünü kutluyor; TBMM tarafından İstiklal Madalyasıyla taltif edilen Aydınlı Kurtuluş Savaşı Kahramanları Mehmet Esat İleri, Binbaşı Hacı Şükrü Aydınlı, Miralay Şefik Aker, Yörük Ali Efe, Demirci Mehmet Efe, Mestan Efe, Efe Ayşe, Danişmentli İsmail Efe ve nice isimsiz kahramanlarımızı, Şehit ve Gazilerimizi rahmet ve şükranla yâd ediyorum. Birinci Dünya Savaşı’nın yenilgisi ve Mondros Ateşkes Antlaşması’nın ağır hükümlerinin travmasını yaşayan devletimiz sendelerken, yurdumuz dört bir yandan işgal edilirken; Aydınlı susmamış, sinmemiş, teslim olmamıştır. Düşmana ilk kurşunları, sistemli direnişleri Aydınımızın kahraman evlatları Yörük Ali Efeler, Efe Ayşeler göstermiştir. Tabir yerindeyse yediden yetmişe top yekûn Milletimiz hadiseye el koymuştur. Onun için AK Parti olarak Devletin Milleti değil, Milletin Devleti diyoruz. Türk Milletinin tarihi akışında devlet isimleri, hanedanlar değişmiş; Karahanlı gitmiş Selçuklu gelmiş, Selçuklu gitmiş Osmanlı gelmiş, Osmanlı gitmiş Türkiye Cumhuriyeti gelmiş; lakin Milletimiz sabit kalmıştır. İsimler, yöneticiler ve yönetim şekilleri değişse de Milletimizin kendisiyle birlikte Devletini taşıyabilme maharet ve şuurunu göstermiştir. Allah’ın (c.c.) izniyle Milletin Devleti Türkiyemiz Dünya var oldukça ilelebet yaşayacaktır. Milletlerin karakterleri zor zamanlarda belli olur. Bugün de tarihi bir eşikteyiz. Aydın Milli şuurun, Milli reflekslerin en güçlü olduğu yerlerimizdendir. Aydınlı işgali bilir, ferasetinden sual olunmaz; Ülkesini, Milletini istikrarsızlığa düşürecek oyunlara gelmez. Yeter ki biz kendimizi doğru anlatalım, çözümü Aydın halkında arayalım; Aydınlı 1 Kasımda Milletin ana omurgası AK Partimizde yerini alacaktır”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aydın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aydın ilinden AK Parti’li Erürker’in, Aydın’ın 93. Kurtuluş Yıldönümü Kutlama Mesajı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 06 Eylül 2015 tarihinde saat 23 29’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça AK Parti’li Erürker’in, Aydın’ın 93. Kurtuluş Yıldönümü Kutlama Mesajı haberi güncellenecektir.

  AYDIN NAMAZ VAKİTLERİ
  16 Ağustos 2017, Çarşamba
  • İmsak
   04:31
  • Guneş
   06:18
  • Öğle
   13:24
  • İkindi
   17:09
  • Akşam
   20:09
  • Yatsı
   21:42
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı