KÜTAHYA HABERLERİ

AK Parti Kütahya 5. Olağan İl Kongresi

AA / Ali Kemal Akan,Hadi Şengül
25.01.2015 - 16:41Son Güncelleme :

- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şentop: - "Bizim daha önce, bundan 1-2 yıl önce tasavvur edemeyeceğimiz, bir araya gelmelerine ihtimal veremeyeceğimiz çevreler, bir araya geliyorlar, bir araya getiriliyorlar. 17-25 Aralık operasyonları ile darbe teşebbüsleri ile gördük ki yıllarca beraber hareket ettiğimizi zannettiğimiz bazı insanlar, esasen nasıl da AK Parti muhalifliği ile AK Parti düşmanlığı ile doldurulmuşlar"

AA / Ali Kemal Akan,Hadi Şengül

AFYONKARAHİSAR (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop, "Bizim daha önce, bundan 1-2 yıl önce tasavvur edemeyeceğimiz, bir araya gelmelerine ihtimal veremeyeceğimiz çevreler, bir araya geliyorlar, bir araya getiriliyorlar. 17-25 Aralık operasyonları ile darbe teşebbüsleri ile gördük ki yıllarca beraber hareket ettiğimizi zannettiğimiz bazı insanlar, esasen nasıl da AK Parti muhalifliği ile AK Parti düşmanlığı ile doldurulmuşlar" dedi.

Şentop, Dumlupınar Spor Salonu'nda düzenlenen AK Parti Kütahya İl Başkanlığı 5. Olağan Kongresi'ndeki konuşmasında, 7 Haziran 2015'te genel seçimlerin yapılacağını, bu seçimlere giderken birçok siyasi partinin kongrelerini, seçim sonrasına ertelediğini söyledi.

AK Parti'nin, seçim öncesinde kongrelere gittiğini hatırlatan Şentop, "Biz teşkilatımıza güveniyoruz, partimize, üyelerimize güveniyoruz. Bütün siyasi partiler için sıkıntı dönemlerine yol açan süreci, seçime hazırlık sürecinin bir başlangıcı olarak görüyoruz" diye konuştu.

AK Parti'nin girdiği her seçimi kazandığını ve oyunu da artırdığını anlatan Şentop, bunun başka örneğinin de görülmediğini belirtti.

- Anket çalışmaları

Anket çalışmaları da yaptıklarını ifade eden Şentop, şöyle konuştu:

"Anketlerde soruyoruz, 'Hangi partiye oy verirsiniz?' Yüzde 50 civarında AK Parti diyorlar. Fakat başka bir soru daha var son zamanlarda. 'Türkiye'yi hangi parti yönetmelidir?' Bu soruya AK Parti diyenlerin oranı da yüzde 60. Demek ki AK Parti'ye oy vermeyip başka partilere oy verenler de kendi partilerinin Türkiye'yi yönetemeyeceğini, Türkiye'yi, AK Parti'nin yöneteceğini söylüyorlar."

AK Parti'nin, bugün 9.5 milyonun üzerinde üyeye sahip olduğunu aktaran Şentop, bu üyelerin kağıt üzerinde olmadığını, teşkilatlarda aktif görev alan kişilerden oluştuğunu ifade etti.

Aktif çalışanların sayısının da 5 milyona yaklaştığını belirten Şentop, Türkiye'de diğer partiler gibi sadece illerde ve ilçelerde teşkilatlanmadıklarını, partinin mahalle, sandık teşkilatları, kadın ve gençlik kolları ile güçlü bir teşkilata sahip olduğunu vurguladı.

7 Haziran'daki seçimlerin, Türkiye tarihinin, cumhuriyet tarihinin en önemli seçimi olduğuna dikkati çeken Şentop, "Her seçim döneminde konuşmalar olur ama bu seçim gerçekten hem bizim açımızdan hem de AK Parti muhalifleri açısından önemli bir seçim. Bugün birçok gazetede birçok siyasetçi bu seçim için ölüm kalım seçimi diyor" ifadelerini kullandı.

- "AK Parti düşmanlığı ile doldurulmuşlar"

"7 Haziran 2015 seçimleri, onların hesabına göre son seçim" diyen Şentop, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Eğer bu seçimde de yeni stratejiler ile yeni taktikler ile netice alamazlarsa artık onlar da Türkiye'de AK Parti'nin bileğinin bükülemeyeceğini, kendi siyaset anlayışlarının tarzlarını değiştirmeleri gerektiğini görecekler. Onun için de yeni stratejiler uyguluyorlar. Bizim daha önce, bundan 1-2 yıl önce tasavvur edemeyeceğimiz, bir araya gelmelerine ihtimal veremeyeceğimiz çevreler, bir araya geliyorlar, bir araya getiriliyorlar. 17-25 Aralık operasyonları ile darbe teşebbüsleri ile gördük ki yıllarca beraber hareket ettiğimizi zannettiğimiz bazı insanlar, esasen nasıl da AK Parti muhalifliği ile AK Parti düşmanlığı ile doldurulmuşlar."

Tek liste halinde gidilen kongreye, Maliye Bakan Yardımcısı Abdullah Erdem Cantimur, TBMM Kamu İktisadi Teşebbüsleri Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kütahya Milletvekili Hasan Fehmi Kinay, AK Parti Kocaeli Milletvekili Hasan Ali Çelik, AK Parti Kütahya milletvekilleri Soner Aksoy ve Vural Kavuncu, Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu ve partililer katıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kütahya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kütahya ilinden AK Parti Kütahya 5. Olağan İl Kongresi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Ocak 2015 tarihinde saat 16 41’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça AK Parti Kütahya 5. Olağan İl Kongresi haberi güncellenecektir.

KÜTAHYA NAMAZ VAKİTLERİ

11 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  06:17
 • Guneş
  08:03
 • Öğle
  13:04
 • İkindi
  15:30
 • Akşam
  17:45
 • Yatsı
  19:19
Sayfa Başı