MANİSA HABERLERİ

AK Parti Kula Teşkilatı Aşure Dağıttı

IHA
26.10.2015 - 15:50Son Güncelleme :

AK PARTİ KULA TEŞKİLATI AŞURE DAĞITTI

IHA

AK Parti Kula ilçe teşkilatı tarafından Muharrem Ayı nedeniyle aşure etkinliği düzenlendi. İki bin kişilik aşurenin dağıtıldığı etkinliğe vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.
Eski Halk Bankası önünde düzenlenen etkinliğe AK Parti Manisa Milletvekili Uğur Aydemir, AK Parti Kula İlçe Başkanı Ahmet Palabıyık, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Ayşegül Kaçar, belediye meclisi üyeleri, parti yönetimi, kadın ve gençlik kolları üyeleri katıldı. 2 bin kişilik aşure, AK Parti Manisa Milletvekili Uğur Aydemir, AK Parti Kula İlçe Başkanı Ahmet Palabıyık ve AK Parti Kadın Kolları tarafından konuklara ikram edildi.
AK Parti Kula İlçe Başkanı Ahmet Palabıyık, Muharrem ayının önemine dikkat çekerek, tarih de bu ay içerisinde birçok önemli olayın meydana geldiğini ifade etti. Palabıyık, ilgiden oldukça memnun olduğunu, halkın birlik ve beraberliğini pekiştirmek için uzun yıllardır devam eden bu güzel geleneği yerine getirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Palabıyık, Türkiye’de farklılıkların ayrımcılık olarak değil, zenginlik olarak kabul edilmesi gerektiğine dikkat çekti.
AK Parti Manisa Milletvekili ve 3. sıra Milletvekili adayı Uğur Aydemir ise, aşure dağıtımının toplumda yer etmiş bir gelenek olduğunu, bunun yanında Muharrem ayı içerisinde yaşanan olaylar nedeniyle hüznü ve sevinci bir arada yaşadıklarını ifade etti. Aydemir, “AK Parti olarak güzel geleneklerimizi ve adetlerimizi yaşatmaya çalışıyoruz. Yüzyıllardır süre gelen bu geleneğin, birlik ve beraberliğimizin pekişmesine vesile olmasını diliyorum" şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden AK Parti Kula Teşkilatı Aşure Dağıttı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Ekim 2015 tarihinde saat 15 50’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça AK Parti Kula Teşkilatı Aşure Dağıttı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı