Gündem Haberleri

  AK Parti konvoyuna giren CHP'li gence gözaltı

  DHA
  16.05.2011 - 10:37 | Son Güncelleme:

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Uşak programı sırasında, CHP bayraklarının asılı olduğu otomobille konvoyun arasına giren CHP’li 22 yaşındaki Barış Bahçevan, Başbakan’ın korumaları tarafından durduruldu. Polis tarafından gözaltına alınan Bahçevan’a, trafiği tehlikeye sokmak suçundan para cezası verilirken, CHP Uşak Milletvekili Adayı Avukat Dilek Akagün Yılmaz, Bahçevan’ın emniyette darp edildiğini iddia etti.

  CHP Uşak İl Binası’nda düzenlenen basın toplantısında yaşanan olayı değerlendiren Milletvekili Adayı Yılmaz, CHP’li Barış Bahçevan’ın otomobilinde bulunan CHP bayrakları ve zafer işareti yaptığı için darp edildiğini iddia ederek, yaşanan olayı kınadıklarını söyledi. 22 yaşındaki bir genci zafer işareti yaptı diye gözaltına alıp darp etmek, AKP hoşgörüsünü ortaya koyduğunu dile getiren Yılmaz, "Başbakan’ın konvoyu geçerken zafer işareti yaptığı için, otomobilinde CHP bayrakları olduğu için CHP’li bir genç karga tulumba gözaltına alınıyor, arabada darp ediliyor. Sonra karakolda ifadesi alınan gence "Aracında neden bayrak var?" diye 270 TL trafik cezası kesiliyor. Biz olayı yargıya taşıyıp CHP üyesi gencimize sahip çıkacağız. Sorumlu polisler hakkında darp ve cebirden suç duyurusunda bulunacağız. Trafik cezasının iptali için dava açacağız. Çünkü Yüksek Seçim Kurulu, seçim dönemlerinde otomobillere bayrak asılmasını serbest bırakmıştır" dedi.

  ’MEMURLAR YASASI DEĞİŞTİ DE HABERİMİZ Mİ YOK?’

  Başbakan Erdoğan’ın Uşak mitingi sırasında bazı yasal ihlallerin de yaşandığını belirten Yılmaz, "Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun Uşak mitingi öncesi, biz kentin idarecilerini mitinge çağırmadık. Ancak, AKP’nin Uşak mitingi öncesi, kentin tüm idarecileri mitinge çağrılmış ve katılmaları sağlanmıştır. Devlet memurları yasası değişti de bizim haberimiz mi yok?" dedi.

  TÜRK BAYRAĞI MATERYAL OLARAK KULLANILMIŞTIR

  Yasaların tüm siyasi partileri eşit kıldığına da vurgu yapan Yılmaz sözlerini şöyle sürdürdü:

  "Seçim yasasına göre, siyasi partilerin miting yapacağı alan ve çevresi parti bayrakları ile süslenebilir. Ancak, dün geceden bu yana, Ankara- İzmir Karayolunun tamamı ve Zübeyde Hanım caddeleri AKP bayrakları ile süslenmiştir. Tüm Uşak halkına hizmet etmesi gereken İl Özel İdaresi’ne ait Öz Merkez Binası da Recep Tayip Erdoğan’ın posterleri ile süslenmiştir ve Türk Bayrağı materyal olarak kullanılmıştır" dedi.

  TRAFİĞİ TEHLİKEYE SOKMAK SUÇUNDAN CEZA VERİLDİ

  Polis tarafından gözaltındayken darp edildiği ileri sürülen Barış Bahçevan da kendisini darp eden polislerden şikayetçi olacağını dile getirdi. Darp iddialarını kabul etmeyen Emniyet yetkilileri, Bahçevan’a Başbakan’ın konvoyunun geçişi için trafiğe kapatılan yola otomobiliyle girip, konvoyun arasına daldığı ve trafiği tehlikeye atacak biçimde araç kullandığı için "Trafiğin tehlikeye sokmak" suçundan para cezası verildiğini dile getirdi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı