Gündem Haberleri

  AK Parti Kongresi'ne 30 bin kişinin katılması bekleniyor

  AA
  22.09.2012 - 11:37 | Son Güncelleme:

  AK Parti, 30 Eylül tarihinde gerçekleştirilecek 4. Olağan Büyük Kongresi'nde demokrasi şölenine hazırlanıyor.

  Ankara Arena Spor Salonu'nda, 30 Eylül Pazar günü yapılacak büyük kongre için hazırlıklar yoğun bir şekilde devam ediyor.
  Türkiye'de ilk defa bir parti, kongre için şarkı ve klip hazırlattı. Sözleri ve bestesi Özhan Eren'e ait olan şarkı için klip çekildi. Klipte 81 il teşkilatından partililer rol aldı.
  Büyük kongreye 30 bin partili katılması beklenirken, partililerin salon içi ve dışında kongreyi rahat bir şekilde takip edebilmeleri için teknik çalışmalar da devam ediyor.
  AK Parti Büyük Kongresi'nde medya için de özel düzenlemeler yapılacak. Yine Türkiye'de ilk defa televizyonların rahat bir şekilde canlı yayın yapabilmeleri için modül sistemi kurulacak. Televizyonlar bu sistemde rahat bir şekilde canlı yayın yapabilecek. Yerden 1,5 metre yükseklikteki modülde yayınların sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmesi hedefleniyor.

  Full HD canlı yayın

  Kongrede ışık, ses ve görüntü altyapısının en iyi şekilde hazırlandığı bildirildi.
  Kongrede, ilk defa bir siyasi parti kongresinden full HD canlı yayın gerçekleştirilecek. 12 kamera ile yapılacak canlı yayın, yurt içi ve yurt dışındaki televizyonlara ücretsiz bir şekilde verebilecek.
  AK Parti 4. Olağan Büyük Kongresi'nde, Arena Kapalı Spor Salonu'nda görsel bir şölen yapılacağı da öğrenildi. Özel ışıklandırma sistemiyle görsel şovların yapılacağı belirtilirken, salonda 4 adet büyük LED ekranın ve salon dışında da çadırlara LED ekranların kurulacağı ifade edildi.
  Kongrede ayrıca Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşması işitme engelliler için işaret diline de çevrilecek.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı