OSMANİYE HABERLERİ

AK Parti Kadirli teşkilatından Kılıçdaroğlu'na suç duyurusu

AA / Menderes Özat
26.02.2016 - 11:46Son Güncelleme :
AA / Menderes Özat

OSMANİYE (AA) - AK Parti Kadirli İlçe Başkanı Hüseyin Gökçeli ve parti üyeleri, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik partisinin son kurultayında ve sosyal medya üzerinden sarf ettiği sözlerinden dolayı suç duyurusunda bulundu.

Gökçeli, Kadirli Adliye Sarayı önünde yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın halk tarafından seçildiğini ve cumhuru temsil ettiğini belirterek, kimsenin cumhurun başına hakaret etme hakkına sahip olmadığını söyledi.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun ifadelerinin siyasi eleştiriyi aştığını ifade eden Gökçeli, şöyle konuştu:

"Türkiye'de Sayın Cumhurbaşkanına gönül vermiş insanlar olarak oyumuzu ve gönlümüzü verdiğimiz insanımıza böylesine hakaretleri bizzat kendimize hakaret olduğunu düşünerek davalarımızı açtık. Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni temsil yetkisi Sayın Cumhurbaşkanımızdadır.

Devleti küçük düşürdüğü, tercih hakkımıza hakaret ettiği ve ülkemizde irademizi temsil eden kişiye hakaret ettiği için Sayın Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulunduk. Bugünden sonra da Cumhurbaşkanımıza gönül veren hemşehrilerimiz adliyeye gelerek suç duyurusunda bulunmaya devam edecek."

İlçe Başkanı Gökçeli beraberinde, Sumbas İlçe Başkanı Kürşat Davutluoğlu, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Selçuk Yiğit, Kadın Kolları Başkanı Mukadder Kafalı, belediye meclis üyeleri ve bir gurup partililerin katılımıyla yapılan açıklamanın ardından adliyeye girerek şikayet dilekçesini savcılığa teslim etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Osmaniye haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Osmaniye ilinden AK Parti Kadirli teşkilatından Kılıçdaroğlu'na suç duyurusu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2016 tarihinde saat 11 46’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça AK Parti Kadirli teşkilatından Kılıçdaroğlu'na suç duyurusu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı