SİVAS HABERLERİ

AK Parti Kadın Kolları Başkanı Dereli İstifa Etti

IHA
30.07.2015 - 14:36Son Güncelleme :

AK PARTİ SİVAS KADIN KOLLARI BAŞKANI NESLİHAN DERELİ ŞAHSINA YÖNELİK PARTİ İÇİNDEKİ GAYRİ AHLAKİ UYGULAMALARI GEREKÇE GÖSTEREREK GÖREVİNDEN İSTİFA ETTİ.

IHA

AK Parti Sivas Kadın Kolları Başkanı Neslihan Dereli, şahsına yönelik parti içindeki gayri ahlaki uygulamaları gerekçe göstererek görevinden istifa etti.
Dereli yaptığı yazılı açıklamada,” Yıllarca terör bölgesinde görev yapmış emekli polis memurunun kızıyım. Anne tarafım; Sivas’ın tanınmış ailelerinden Hüsnü Akay’ın torunuyum. Öğretim hayatımı hep üstün derecelerle bitirdim. Lisans, yüksek lisans, doktora eğitimleri; bunu yanında SMMM ve öğretim üyeliği yapmakta iken, liderliği, vizyonu ve dünyada saygı gören bir Türk lider olarak her zaman örnek almış olduğum Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki partide çalışmak en büyük idealimdi. AK Parti’mizin temsil etmiş olduğu misyonu ve gelecek hedefleri ülkesini seven her TÜRK vatandaşı gibi şahsıma da hedeflenen büyük Türkiye hamlesinde bir ucundan tutma sorumluluğu yüklediğini düşündüm. Bunun yanında çok kıymetli büyüklerimin telkinleri ile AK Parti Sivas il yönetiminde bulunmak üzere teklif edildim. AK Parti il başkanımızla yaptığım görüşmede tarafıma AK Parti Sivas Kadın Kolları Başkanı olarak teklif edileceğimi ve bunu kendilerinin de çok istediğini beyan ettiler. AK Parti il başkanımızın ısrarlı tutumu ile görevi kabul ettim. Daha önce siyasette bir tecrübem olmadığı için, yönetim listemi kendileri oluşturdu. ’Bu kişilerle çalışacaksınız’ dediler ve böyle göreve başladım” dedi.
Gayri ahlaki uygulamaların hedefi olduğunu iddia eden Dereli sözlerini şu şekilde sürdürdü; “İl sekreterinin gayri ahlaki uygulamalarına karşı çıktığım için hedef oldum. Kendi kaynakları ile gerçek anlamda ihtiyaç sahiplerine ve halkın içinde yer aldığım için hedef oldum. Ülkeme, milletime, şehrime faydalı olabilmek için partime çalıştığım için rakip görüldüm ve hedef alındım. Yönetim kadromu kendi istedikleri gibi yazıp ’Bunlarla çalışacaksınız’ dediler güvendim, çalıştım. Yanlışlara ’dur’ dedim. İtiraz ettim. Çalışmalarımda hiçbir destek vermediler yıldırmaya çalıştılar. Partimize zarar veren yanlış uygulamalara dur dedim. İnternette sahte isimle sayfa açıp şahsıma ve aileme kirli iftiralar attılar. Yönetimimde çalışmayan, huzursuzluk çıkaran yanlış kişilerin istifalarını istedim. İl Başkanın talimatıyla, il sekreteri büyük bir özveriyle çalışarak, beni istifaya zorlamak için kadın kolları yönetiminin istifa belgelerini topladılar, istifasını alamadıklarının yerine düzmece istifa dilekçeleri ile genel merkeze beyanda bulundular. Şahsımı en çok yaralayan şahsıma ve aileme dil uzatılmasıdır. Bir bayan olarak kendi partim içerisinde bizzat kendileri tarafından göreve getirildiğim il başkanı ve il sekreteri tarafından acımasızca hedef alınmayı Sivas kamuoyunun takdirine bırakıyorum. Tabi göreve getirip sonrada bana sahip çıkmak yerine kuyumu kazan ve kendi bünyesinde dahi paralel yapıyı barındıran ve hatta 3 vekil çıkartmanın onurunu yaşayan il başkanına da yaptıklarından ötürü teşekkür etmeden geçmemek kanaati içindeyim. Asla çalışmalarımdan vazgeçemeyeceğimi ve halkımın her zaman yanında olacağımı iletmek isterim."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sivas haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sivas ilinden AK Parti Kadın Kolları Başkanı Dereli İstifa Etti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Temmuz 2015 tarihinde saat 14 36’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça AK Parti Kadın Kolları Başkanı Dereli İstifa Etti haberi güncellenecektir.

SİVAS NAMAZ VAKİTLERİ
24 Kasım 2017, Cuma
 • İmsak
  05:35
 • Guneş
  07:19
 • Öğle
  12:30
 • İkindi
  15:02
 • Akşam
  17:19
 • Yatsı
  18:51
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı