Gündem Haberleri

GÜNDEM

  AK Parti İzmir Milletvekili Rifat Sait’ten Mehmet Akif dizeleriyle salvo

  Banu ŞEN/İZMİR
  01.08.2014 - 15:25 | Son Güncelleme:

  AK Parti İzmir Milletvekili Rifat Sait, yarın Gündoğdu Meydanı’ndan İzmirlilere seslenecek olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasından önce basın mensuplarını AFALA balıkçı gemisinde ağırlayacaklarını söyledi.

  Çatı aday Eklemeddin İhsanoğlu’nun Mehmet Akif’in dizelerini karıştırdığı iddiasına imada bulunarak, miting boyunca 15x5 metre boyutlarında M.Akif’in yazdığı bir şiirin dizeleri ve başbakan Tayyip Erdoğan’ın fotoğrafının bulunduğu dev resimle kaplı geminin Alsancak’ta demirleyeceğini ekledi.

  Geminin özelliklerine dikkat çeken Sait, “1 Ağustos Cuma saat 12.30’da Alsancak Pasaport iskelede, siz değerli basın mensuplarını AFALA isimli bu balıkçı gemisinde bir kahvaltı ile ağırlamak istiyoruz. Gemide, 5 farklı Balkan ülkesinden Sayın Başbakanımızı desteklemek için İzmir’e gelen siyasetçi, yazar, diplomat ve kanaat önderinden oluşan 25 kişilik Balkan kafilesi ile İzmir’de faaliyette olan bazı Balkan Dernek temsilcileri de olacakladır. Gemiyi boydan boya kaplayan Recep Tayyip Erdoğan resminin yanında kendisi de bir Balkanlı olan İstiklal şairimiz merhum M.Akif Ersoy’un yazdığı bir şiirin şu dizeleri yer almaktadır:
  Balkan'ı bildin mi nedir, hemşeri? / Sevgili ecdadının en son yeri / Bir sıla isterdin a çoktan beri / Şimdi tamam vakti... Uğurlar ola.
  Sayın Başbakanımızı, nüfusunun önemli bir bölümü Balkan Göçmeni olan İzmir’e gelişini böyle anlamlı bir sürprizle karşılamak istiyoruz. Bu gemi miting sırasında miting alanına yakın bir yerde demirleyecektir'' dedi.

  Etiketler: son dakika
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı