Ege Haberleri

EGE

  AK Parti İzmir’de güçlü

  Burcu TANER - Mücahit BEKTAŞ İZMİR, (DHA)
  08 Mayıs 2011 - 00:00Son Güncelleme : 07 Mayıs 2011 - 21:25

  Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, Ulaştırma eski Bakanı ve İzmir adayı Binali Yıldırım ile AK Parti Bayraklı seçim bürosunun açılışına katıldı.

  AK Parti’nin İzmir’de baştan beri güçlü olduğunu savunan Ergün, “Ancak öyle konuşuyorlar ki, zaman zaman arkadaşlarımızın morali bozuluyor. AK Parti birinci parti olamadı diye. AK Parti bir Türkiye partisi. Türkiye’de AK Parti gibi bir parti yoksa bütünlük korunamaz. Partilerin çoğu bölgeselleşmiş. Burada var, Erzurum’da yok. Diyarbakır’da var, Edirne’de yok. Öyle parti olmaz” dedi.

  Birinci olabiliriz

  Hizmet için burada olduklarını belirten Ergün, “İzmir’de yüzde 35 oy aldığımız da, yüzde 40 oy aldığımız da oldu. Ana muhalefet partisi Türkiye genelinde yüzde 25 oy alsa, Kılıçdaroğlu kendini başarılı sayacak. Biz İzmir’de yüzde 35 oy almışız. Bizim İzmir’de birinci parti olma potansiyelimiz var. Yeter ki hizmetlerimizi anlatalım” diye konuştu.

  Müjdeleri bekleyin

  Yıldırım ise, “Bugüne kadar İzmir’e yaptıklarımızın kat be katını yapmak için azimle çalışıyoruz. Müjdelerimizi yakında tek tek açıklayacağız. İzmir bizi takip etsin” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı