İZMİR HABERLERİ

AK Parti İzmir 5. Olağan İl Kongresi

AA / Sarp Özer,Halil Şahin
31.01.2015 - 13:25Son Güncelleme :

- Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı ve AK Parti İzmir Milletvekili Yıldırım: "Anayasa değişikliği vaadi verdik, onun için de her türlü gayreti gösterdik ama uzlaşamadık. Bu sözümüzden, iddiamızdan da vazgeçmiş değiliz"

YEREL HABERLER İZMİR

AA / Sarp Özer,Halil Şahin

İZMİR (AA) - Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı ve AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, "AK Parti'nin Anayasa değişikliği vaadi verdiğini, her türlü gayreti göstermelerine rağmen uzlaşamadıklarını" belirterek, "Bu sözümüzden, iddiamızdan da vazgeçmiş değiliz" dedi.

Halkapınar Spor Salonu'nda düzenlenen AK Parti İzmir 5. Olağan İl Kongresi'nde konuşan Yıldırım, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun İzmir'e başbakan olarak ilk gelişi olduğunu, İzmir'deki bu sevgiyi, coşkuyu gördükten sonra İzmir'e daha sık geleceğini düşündüğünü, İzmirlilerin Başbakan Davutoğlu'nu her zaman bağrına basmaya hazır olduğunu ifade etti.

İzmir'in ilklerin şehri olduğunu belirten Yıldırım, "İşgale ilk kurşunu sıkan, İstiklal Savaşı'nın zaferle noktalandığı şehrin adıdır, Türkiye'nin iktisat politikalarının belirlendiği şehrin adıdır. İzmir beraber yaşamanın, birlikte yaşamının, hoşgörünün olduğu şehirdir, büyük Atatürk'ün ve annesinin şehridir" diye konuştu.

Yıldırım, İzmir'de 2011 yılında milletvekili adayı arkadaşlarıyla yola çıktıklarında "İzmir bu beceriksiz, basiretsiz yönetimler elinde kalmaya mahkum değildir, Türkiye'nin aydınlık yüzü, Balkanların, ecdadı fatihanların işgalden sonra yaşadığı, burada hayatını sürdürdüğü Türkiye'nin batıya açık yüzü bu şehir mutlaka hak ettiği hizmetlerle buluşturulacaktır" dediklerini aktararak, "35 İzmir 35 Proje" açıkladıklarını, bir kısmı biten projelerin bir kısmının fiilen devam ettiğini, bir kısmının da hazırlık ve proje çalışmalarının sürdüğünü anlattı.

Kendisinden bakanlık görevini devralan Lütfi Elvan'ın İzmir'e, Türkiye'ye vadettikleri hizmetleri yapmaya devam edeceğini ifade eden Yıldırım şunları kaydetti:

"17 Aralık ve 25 Aralık kumpasıyla beraber İzmir'de verdiğimiz mücadelede AK Parti olarak oylarımızı yüzde 58 artırdık. Paralel, onun taraftarları, cümlesi bir araya geldiler ama yapabildikleri ancak o kadar. İstanbul'da da böyle yola çıkmıştık. İstanbul'un da öncü belediyeleri vardı. Üç belediyede başladık, 1994'te milletin adamı, doğal liderimiz, ilk seçtiğimiz Cumurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ı iş başına getirdi. İzmir de aynı yolda yürüyor, öncü birliklerimiz iş başında. Ödemiş, Torbalı, Selçuk, Menderes, Kemalpaşa gibi belediyelerimiz AK Parti bayrağını büyükşehirde de dalgalandırmak için çalışacak."

"AK Parti'nin bir ağaç gibi kökleri mazide ati olan bir parti olduğunu" söyleyen Yıldırım, sözlerini şöyle tamamladı:

"Eskisiyle, yenisiyle AK Parti'nin tek hedefi vardır; birlik içinde, beraberlik, kardeşlik içinde el ele daha büyük bir Türkiye. Bütün sözlerimizi yerine getirdik. İki tane önemli sözümüz kaldı. Anayasa değişikliği vaadi verdik, onun için de her türlü gayreti gösterdik ama uzlaşamadık. Bu sözümüzden, iddiamızdan da vazgeçmiş değiliz. İnşallah Türkiye darbe anayasalarından kurtulacak. Çözüm süreci de birlik ve beraberliğimizle birlikte başarıya ulaşacağımız önemli bir konudur."

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun konuşmasının öncesinde, AK Parti İzmir İl Başkanlığınca Davutoğlu için hazırlanan "Selam Olsun" ve "Kutlu Yürüyüş" isimli iki parça, İzmir Anadolu Filarmoni Orkestrası'nca seslendirildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden AK Parti İzmir 5. Olağan İl Kongresi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Ocak 2015 tarihinde saat 13 25’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça AK Parti İzmir 5. Olağan İl Kongresi haberi güncellenecektir.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

13 Aralık 2017, Çarşamba
 • İmsak
  06:29
 • Guneş
  08:13
 • Öğle
  13:16
 • İkindi
  15:44
 • Akşam
  17:59
 • Yatsı
  19:32
Sayfa Başı