« Hürriyet.com.tr
MENÜ

AK Parti ile CHP'nin futbol savaşı yarıda kaldı

Ankara'da, CHP’li Yenimahalle Belediyesi ile AKP’li Gölbaşı Belediyesi'nin futbol takımları arasında oynanan maçı AKP eski milletvekili Abdurrahman Arıcı’nın yeğeni yönetti. Karşılaşma, 1-1 devam ederken 88. dakikada çıkan olaylar nedeniyle tatil edildi

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

AMK'nin haberine göre; Ankara Süper Amatör Lig’de iki hafta önce oynanan Yenimahalle Belediyespor- Gölbaşı Belediyespor karşılaşması, 88. dakikada kalan çıkan olaylar nedeniyle tatil edildi.

Karşılaşma 1-1 berabere devam ederken bitime 2 dakika kala hakem Hakan Basık’ın verdiği penaltı kararı sonrası olaylar çıktı. Yenimahalleli teknik heyet ve futbolcular Basık’a itiraz ederken, tribündeki taraftarlar arasında arbede yaşandı. Basık da maçı tatil etti.

AK Parti ile CHPnin futbol savaşı yarıda kaldı

Yenimahalle futbol takımı

Ancak işin ilginç tarafı maçın yarıda kalması değil, siyasetin sporun içine girmesiydi. CHP’li Yenimahalle Beledispor da AKP’li Gölbaşı Belediyespor da zirve mücadelesi veriyor. Bu maç hem sportif hem siyasi açıdan önemliydi. Ancak maçı AKP eskimilletvekili olan, şu anda Turizm ve Kültür Bakan Yardımcısı olarak görev yapan Abdurrahman Arıcı’nın yeğeni Hakan Basık’ın yönetmesi işin rengini değiştirdi.

AK Parti ile CHPnin futbol savaşı yarıda kaldı

Gölbaşı futbol takımı

Yenimahalle Belediyespor, Basık’ın böyle bir maça atanmasını eleştirirken, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’na Basık’ı şikayet etti.Bunları da Beğenebilirsiniz