TRABZON HABERLERİ

AK Parti İlçe Mitingleri Sürüyor

IHA
27.10.2015 - 16:17Son Güncelleme :

AK PARTİ TRABZON MİLLETVEKİLİ SÜLEYMAN SOYLU, AKÇAABAT İLÇESİNDEAKİ MİTİNGDE KONUŞTU

IHA

AK Parti’nin ilçe mitingleri Akçaabat ilçesinde bugün yoğun bir katılımla gerçekleştirilen miting ile devam ediyor.
Mitingde konuşan AK Parti MKYK üyesi ve Trabzon Milletvekili Süleyman Soylu, "Buradan Akçaabat Türkiye’ye bir mesaj veriyor, birliğin kardeşliğin yarına doğru güçlü adımların mesajını veriyor" dedi.
7 Haziran’da Akçaabat’ta müjdeler verdiklerin ifade eden Soylu, "Sözümüz söz, bugün YÖK başkanıyla konuştum. Hazırlıklarını Akçaabat Üniversitesi için ne durumda sordum, Akçaabat’a müjde verebilirsin. Akçaabat Üniversitesi tam yol ilerliyor dedi. Bir taraftan Akçaabat Üniversitesi, yeni havalimanı, yatırım adası, Giresun’dan Rize sınırına kadar transit yol, Güney Çevre yolu, Akyazı statında şehir hastanesi, Erzincan Trabzon arasında tren yolu hem hızlı tren hem yük treni... Benim şehrim ticaret, turizm, sağlık, eğitim şehri, doğal tarım şehri olacak. Akçaabat’a adalet sarayı, hükümet konağını, gençlik ve spor merkezini yatırımlarımızı büyük kararlılıkla ortaya koyacağız" diye konuştu.
Soylu, zaman kaybetmeye tahammülleri olmadığını belirterek, “Biz yaklaşık 4 aydır samimiyetle, gayretle ve büyük bir mücadele ile benim ülkem zaman kaybetmesin, benim ülkem bir şekilde yarına güçlü bir adımla yürüsün diye bütün siyasi partilerle, milletimizin talimatı başımızın üzerindeydi. Koalisyon kurabilmek için büyük bir mücadeleyi ortaya koyduk” ifadesini kullandı.
Soylu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi de eleştirerek, şunları söyledi:
“Milletin verdiği mesaj net. Diyor ki ‘Bir araya gelin, ortak bir akılla beraber bir koalisyon kurun.’ ‘Yok benim kırmızı çizgilerim var.’ Bizim meclis başkanımız yine Sayın Bahçeli’ye gidiyor, diyor ki ‘Ey Sayın Bahçeli, seni ziyarete geldik. 3 dakika bir çay içimlik bile zaman değil. Siyasetin kendi adına bir nezaketi var. Siyasetin kendi adına bir edebi var. Bütün bunları yaşadık. Seçime gidiyoruz, ‘hayır gitmeyiz’, o zaman destekleyin beraber hükümet kuralım, ‘hayır kurmayız’. Tek başına azınlık hükümetine bizi destekleyin, ‘Hayır desteklemeyiz.’ Peki daha sonra burada seçim beyannamesini açıklarken diyor ki ‘evet şimdi koalisyona varız.’ Peki 4 ayı niye kaybettik. Türkiye’nin ekonomisini niye alabora etmeye çalıştılar, buna müsaade ettik, niye doları, avroyu , faizi yükseltmek isteyenlere , Türkiye’nin ayağına çelme takmaya çalışanlara niçin müsaade ettik, niçin madem bugün 4 ay sonra ‘HDP hariç herkesle koalisyon yaparız’ diyorsun. 4 ayda bu evlatlarımız, bu şehitlerimiz, bu terörü azdıracak ve terörü bir şekilde tek başına iktidarın yokluğundan sonra Türkiye şimdi zayıfa düştü, Türkiye’nin tepesine binelim diyenlere niye fırsat verdik, verdiniz. Ne oldu 4 ayda da bugün bunu söylüyorsun.”
Türkiye’nin terör örgütü ile masaya oturtulmak istendiğini belirten Soylu, “Biz terör örgütü ile masaya oturmayacağız. Herkese buradan sesleniyorum, Türkiye’ye çağrıda bulunuyoruz. PKK’nın sınırlarımızın içinde de sınırlarımızın dışında da soyunu kurutacağız. Hiç endişe etmeyin” dedi.
Soylu, Türkiye’nin büyük bir devlet olduğunu da vurgulayarak, Türkiye’nin bir istikamette gittiğini, Türkiye’nin istikametini bozmak için çeşitli oyunların, tuzakların, kumpasların, ülkenin üzerine kurulmaya çalışıldığını dile getirdi.
Mitingde konuşma yapan Trabzon Milletvekili Adnan Günnar ise “Nisan ayından beri kapı kapı dolaşıyoruz. En ücra köşelere kadar gittik. Akçaabat’ın kendisine sahip çıkacakları milletvekiline, Akçaabatlı milletvekiline ve iktidar partisine ihtiyacı var. Sizlere layık olabilmek için gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz. 13 senedir sizin çizdiğiniz yoldan sapmadan milletimize hizmet etmenin gurur ve onurunu yaşıyoruz. Girdiğimiz 13 seçimde sizlerden yoğun destek aldık. Akçaabat Trabzon’un en büyük ilçesi olarak göz dolduruyor. Ben Akçaabatlı bir kardeşiniz olarak, sizin içinizden birisi olarak, istek ve temennilerinizi çok iyi biliyorum. Rahmetli milletvekilimiz Mustafa Cumur’la başlattığımız kalkınma hamlesi ile Akçaabat gelişecek” ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Trabzon haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Trabzon ilinden AK Parti İlçe Mitingleri Sürüyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Ekim 2015 tarihinde saat 16 17’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça AK Parti İlçe Mitingleri Sürüyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı