NEVŞEHİR HABERLERİ

AK Parti İl Başkanı Tanrıver;

IHA
20 Temmuz 2015 - 15:45Son Güncelleme : 20 Temmuz 2015 - 15:46

YEREL HABERLER NEVŞEHİR

IHA

AK Parti Nevşehir İl Başkanı Av. Mehmet Ali Tanrıver, Nevşehir’in Bakanlar Kurulu kararı ile 20 Temmuz 1954 yılında il haline getirilmesinin 61. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.
AK Parti İl Başkanı Tanrıver, Orta Anadolu’da Batı ile Doğu’yu birbirine bağlayan ana yollardan birine sahip olan Nevşehir’in, 61 yıl içerisinde hızla gelişen ve büyüyen bir kent görünümüne geldiğini ifade etti.
Nevşehir’in Dünya barış kenti imajı ile hareket ederek, doğa, kültür ve tarih hazinelerini turizm yoluyla tüm dünya milletlerine büyük bir özen ile tanıtmaya çaba harcadıklarını belirten Tanrıver, Nevşehir’in sadece birkaç yıllık geleceğini değil, yüzyıllık ihtiyaçlarını da göz önüne alarak hedefler belirlediklerine dikkat çekti.
Tanrıver mesajında daha şunları kaydetti:
“Özellikle son 13 yıl içerisinde Nevşehir’in modern ve çağdaş bir kent görünümüne kavuşması için, belediyemiz ve tüm teşkilatlarımızla birlikte büyük emekler verdik. Halkımızın istek ve beklentilerinin de Nevşehir’in sahip olduğu değerler ışığında hızlı bir gelişme ve kalkınma hamlesi içerisinde olması da bizleri daha da bir cesaretlendirmektedir. Son 13 yılda AK Parti hükümetimizle birlikte birbiri ardına ortaya konulan yatırımlarla bir yanda çevresel düzeyde alt yapının daha dinamik hale getirilmesi ve buna bağımlı olarak da üst yapıda da çevre ile uyum içerisinde, modern ve çağdaş yapılanmaya gidilmektedir. Nevşehir sadece birkaç yıllık geleceğini değil, yüzyıllık ihtiyaçlarını da göz önüne alarak hedefler belirlemektedir. Bu hedeflere ulaşılma yönünde AK Parti olarak kararlı, azimli ve gayretli bir çalışmanın her alanda ortaya koymak için çaba harcıyoruz. Gelecek yıllarda Nevşehir’in sağlıklı gelişim ivmesini kazanması, başta Eğitim olmak üzere kültür, sanat, sosyal etkinliklerin artması ve ekonomik anlamda da turizm, ticaret, tarım ve sanayi ile birlikte başlı başına bir dünya kenti konumuna geleceğine inanıyoruz. Nevşehir her alanda hizmetlerin en iyisine layıktır. Nevşehir için önümüzün açık olduğunu tüm içtenliğimle ifade ediyorum. Her geçen gün her alanda artan potansiyellerimiz, bizleri daha güçlü ve daha dinamik hale getirmektedir. Nevşehir’in geleceği daha da aydınlık olacaktır. Nevşehir’imizin 20 Temmuz 1954’te Bakanlar Kurulu kararı ile il oluşunun 61. yılını kutluyor, değerli vatandaşlarımıza saygılar sunuyorum.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Nevşehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Nevşehir ilinden AK Parti İl Başkanı Tanrıver; hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 20 Temmuz 2015 tarihinde saat 15 45’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça AK Parti İl Başkanı Tanrıver; haberi güncellenecektir.

NEVŞEHİR İLÇELERİ
  NEVŞEHİR NAMAZ VAKİTLERİ
  16 Ağustos 2017, Çarşamba
  • İmsak
   04:00
  • Guneş
   05:49
  • Öğle
   12:56
  • İkindi
   16:43
  • Akşam
   19:43
  • Yatsı
   21:17
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı