ANTALYA HABERLERİ

AK Parti İl Başkanı Sümer:

AA / Orhan Kuzu
27.02.2016 - 17:29Son Güncelleme :

- "AK Parti gerçekleştiremeyeceği hiçbir sözü vermez. Şükürler olsun 14 yıldır iktidarda olan bir parti olarak verdiğimiz tüm sözleri gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz"

AA / Orhan Kuzu

ANTALYA (AA) - AK Parti İl Başkanı Rıza Sümer, "AK Parti gerçekleştiremeyeceği hiçbir sözü vermez. Şükürler olsun 14 yıldır iktidarda olan bir parti olarak verdiğimiz tüm sözleri gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz" dedi.

Sümer, partisinin Kepez Gençlik Kolları tarafından düzenlenen "İçten Siyaset" programına katılarak gençlere teşkilatlanmayla ilgili tecrübelerini anlattı.

AK Parti'ye gönül vermiş gençlerin, teşkilatlanmayı ve siyaseti en iyi ve en doğru yerde yaşama imkanına sahip olduklarını belirten Sümer, şehirlerde artırdıkları oy oranlarında gençlerin büyük desteğinin olduğunu söyledi.

Sümer, gençlerin gece gündüz demeden Antalya ve Türkiye'nin geleceği için çalıştıklarını ifade ederek, 1 Kasım seçimlerinde tarihi bir zafer elde ettiklerini dile getirdi.

"Bizler insana hizmet etmek için bu çatının altında toplanmış gönüllüleriz" diyen Sümer, "AK Parti çatısı altında siyaset yapan hiç kimse bugüne kadar içten pazarlıklı olmadı. Sadece seçim dönemlerinde halkın yanında olan, gerçekleştiremeyeceği vaatlerde bulunan siyasilerden olmadık. Halkımız şunu biliyor. AK Parti gerçekleştiremeyeceği hiçbir sözü vermez. Şükürler olsun 14 yıldır iktidarda olan bir parti olarak verdiğimiz tüm sözleri gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz" diye konuştu.

Sümer, AK Parti iktidarları döneminde Antalya'da ve Türkiye'de yapılan yatırımlar hakkında bilgi veren Sümer, Cumhuriyet tarihinden bu güne yapılan yatırımların kat kat fazlasının AK Parti iktidarları döneminde yapıldığını anlattı.

- "Dünyanın gelişmiş birçok ülkesinde Başkanlık sistemi uygulanıyor"

Gençlerin başkanlık sistemi ile ilgili sorularını cevaplayan Sümer, şunları kaydetti:

"Ülkemizin öncelikle yeni bir Anayasaya ihtiyacı var. Yeni anayasa yapılırken, yönetimle ilgili sistem değişikliği de gündeme gelmelidir. Dünyanın gelişmiş birçok ülkesinde başkanlık sistemi uygulanıyor. Parlamenter sistemin uygulandığı ülkeler ise bu sistemi ciddi ciddi sorguluyor. Başkanlık sistemi, koalisyonların olmadığı, uzun süreli hükümetlerin görev yaparak, daha hızlı büyümenin sağlanacağı bir modeldir."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden AK Parti İl Başkanı Sümer: hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Şubat 2016 tarihinde saat 17 29’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça AK Parti İl Başkanı Sümer: haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı