ÇORUM HABERLERİ

AK Parti İl Başkanı Rumi Bekiroğlu;

IHA
28.08.2015 - 14:43Son Güncelleme :

AK PARTİ ÇORUM İL BAŞKANI RUMİ BEKİROĞLU, 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI NEDENİYLE BİR MESAJ YAYINLADI

IHA

AK Parti Çorum İl Başkanı Rumi Bekiroğlu, 30 Ağustos’un bağımsızlık ve yurt aşkıyla şahlanan Türk milletinin Kurtuluş Savaşı’nı kazandığı ve cumhuriyetin temeline ilk harcı koyduğu gün olduğunu söyledi.
30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınlayan AK Parti Çorum İl Başkanı Rumi Bekiroğlu, 30 Ağustos zaferinin Türk milletinin bağımsızlığından asla vazgeçmeyeceğinin, ilelebet hür yaşayacağının, birlik ve beraberliğinin kanıtı olduğunu belirtti.
30 Ağustos zaferinin ayrıca Türk milletinin bu anlamda dünyaya verdiği en büyük mesaj olduğunu dile getiren Bekiroğlu, açıklamasında şu görüşlere yer verdi;
“Türk milleti kazanmış olduğu bu zaferle zalimlere, işgalcilere boyun eğmeyeceğimizi göstermiştir.Yurtta ve dünyada daima barıştan yana olan yüce milletimiz , 30 Ağustos da ülkemiz için yazılan senaryoları çöpe atıp ve millet olarak kudret, kabiliyet ve birlik imtihanını başarıyla verdiği son tarihtir.30 Ağustos millet olarak biz hür yaşama irademize sahip çıktık,köküne kökenine bakılmaksızın milyonlar olarak düşman karşısında yek vücut olabilme kabiliyetimizi ispatladık.30 Ağustos da biz millet olarak kendi geleceğimize sahip çıkma kudretini gösterdik. Anadolu’yu acı, kavga ve kaosun merkezi yapmaya çalışanlara inat, kardeşliğin zenginliğin ve şefkatin coğrafyası yaptık. Bu zaferle Türk milleti bir iddia ortaya koymuş ve o iddiasına tarihi bir imtihandan geçerek sahip çıkmıştır. Bu iddia ebediyen hür ve bağımsız yaşama kararlığıdır.Bu iddia tüm millet evlatlarının ortak gelecek hayali ve birlikte yaşam iradesini asla terk etmeyecekleri iddiasıdır. Bu günde geçen zamana rağmen o iddia ve irade ile o kudret ve kabiliyet milletimizin genlerinde mevcuttur. Aziz bir milletin evlatları olarak o ruh halinin de ve düşünce ikliminin mirasçılarıyız ve her tarihi imtihanı başarıyla verecek, her tarihi randevumuza zamanında ulaşacak kabiliyet ve kudrete sahibiz. Bu duygularla Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal başta olmak üzere İstiklal Savaşımızın tüm kahramanlarını, tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor; Türk Silahlı kuvvetlerimiz ve Çorum halkının bayramını kutluyorum” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Çorum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Çorum ilinden AK Parti İl Başkanı Rumi Bekiroğlu; hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ağustos 2015 tarihinde saat 14 43’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça AK Parti İl Başkanı Rumi Bekiroğlu; haberi güncellenecektir.

ÇORUM NAMAZ VAKİTLERİ

16 Aralık 2017, Cumartesi
 • İmsak
  06:02
 • Guneş
  07:50
 • Öğle
  12:47
 • İkindi
  15:08
 • Akşam
  17:22
 • Yatsı
  18:59
Sayfa Başı