TRABZON HABERLERİ

AK Parti İl Başkanı Revi’den Demokratik Hoşgörü Ve Etik Siyaset Çağrısı

IHA
26.10.2015 - 16:38Son Güncelleme :
AK Parti İl Başkanı Revi’den Demokratik Hoşgörü Ve Etik Siyaset Çağrısı
IHA

Trabzon Ak Parti İl Başkanı Haydar Revi, son siyasi gelişmeler ile ilgili açıklamalarda bulundu.
Seçime bir hafta kaldığını ve AK Parti olarak Trabzon’un bütün alanlarına indiklerini belirten Revi, Ak Parti’nin Trabzon’da büyük bir başarı elde edeceğini belirtti. Revi, halkın ve Trabzonluların tercihinin istikrardan yana olduğunu belirterek “Trabzon için vaat ettiklerimizin gerçekleşmesi için tek başına iş başına diyerek Pazar gününe kilitlendik “ dedi.
REVİ’DEN MHP ÜST YÖNETİMİNE ÇAĞRI
İl Başkanı Revi özellikle 1 Kasım’ı memleket meselesi olarak gördüklerini belirterek bunu halka anlatmak için afiş ve bayraklar ile seçim tanıtım broşürlerine MHP üst yönetimi tarafından sistematik bir saldırı olduğunu belirterek “Bu konuda ilk sözümüz şu. Ne tahrik ederiz ne de tahrik oluruz. MHP; bizim seçim afişlerimize karşı demokratik olmayan yöntemlerle saldırılarda bulunuyor. Bu demokrasinin hiçbir yerinde yok. Hele siyasi etik anlayışına da hiç sığmaz. MHP’li arkadaşlarımıza tavsiyemiz, demokratik hoşgörüyü özümsesinler, siyasi etik anlayışına da ters düşen hareket içinde olmasınlar. Emeğe saygı göstersinler. MHP üst yönetiminin son birkaç gün içinde siyasi propaganda faaliyetlerimize dönük saldırgan tutumu, bu anlayışın bir biçimi ile iktidar olması halinde kendi düşüncesinden başka kimseye fırsat tanımayacağının da bir ispatıdır” diye konuştu.
AK Parti’nin memleket sevdalıları ile yola çıktığını hiçbir vesayet ve güçten korkmadığını belirten Revi “Propaganda araçlarımıza karşı yapılan saldırıları kınıyor, biz Ak Parti olarak böyle işlerle enerjimizi harcamak istemiyoruz” dedi.
Revi, AK Parti’nin hiçbir yasa dışı güce boyun eğmediğini bundan sonra da eğmeyeceğini belirterek “Biz halkımıza kendimizi anlatacağız. MHP’li arkadaşlar da öyle yapsın. Başka partilerin emeğini gasp etmesin” şeklinde konuştu.
AK Parti İl Başkanı Haydar Revi, milletvekili adayları Salih Cora için “Zibidi” benzetmesi yapan MHP il başkanı Muammer Demeli’ye de şöyle seslendi:
“Sayın Demeli öğretmendir. Bir öğretmene, eğitimciye bu söz yakışır mı? Siyasi etik açısından böyle bir sözü aynen sahibine iade ederiz. Fikirler ve Trabzon’a hizmetimiz yarışmalı, argo kelimelerle siyaset yapılmaz. Ve ne iyi ki halkımız bu siyaset söylemine pirim vermiyor. Trabzon böyle söylemlerle bir yere gelmez. Ülkeye de bunun faydası yok. Birçok sağduyulu MHP’linin AK partiye teveccühü, Trabzon’da AK Parti’ye siyasi tarihinin en başarılı dönemlerinden birini yaşatacak. Çünkü sağduyulu MHP’li vatandaşlarımız da artık 1 Kasım memleket meselesi duyarlılığımıza sahip çıkıyor...”
SALİH CORA’DAN AÇIKLAMA GELDİ
AK Parti Trabzon 5. Sıra Milletvekili Adayı Salih Cora da yaptığı açıklamada, siyasetin toplumsal ahlak kuralları içerisinde temiz bir üslupla yapılması gerektiğinin altını çizdi. Cora “Bir haftadır MHP’nin milletvekili adaylarından il başkanına ve hatta çaycısına varana kadar şahsıma ve AK Parti’ye hakaret ediyorlar, bayraklarımızı indiriyorlar. Her türlü çukurluğu siyaset yaptıklarını zannederek ortaya koyuyorlar. Bizler siyasetçiler olarak toplumumuza örnek olmalıyız. Biz ne dedik de bu kadar saldırgan oldular. Biz dedik ki muhafazakarların da demokratların da milliyetçilerin de ülkücülerin de tek tabanda birleştiği, hepsini temsil eden tek parti AK Parti’dir. Bunun neresinden gocunuyorlar. Söyleyecek sözleri olmayanların hakarete başvurma acziyetini vatandaşlarımız net bir şekilde idrak etmektedirler. Onlar bir hafta daha konuşsunlar. Biz onlara cevap vermeyeceğiz. Bir hafta sonra bize yapılan bu haksızlığın cevabını vatandaşlarımız kendilerine vereceklerdir ve onlar daha konuşamayacaklardır. Bize laf yetiştireceklerine icraatlarından bahsetsinler, seçmenin ayağına gitsinler, seçmenle dertleşsinler. Bu ülkede dikili bir ağaçları var mı? Çakılı bir çivileri var mı? Hala hayır demeye devam ediyorlar. Bizi tahrik etmek için her türlü hakareti, her türlü tehdidi, her türlü açıklamayı yapıyorlar. Ülkücü kardeşlerimizin de milletvekili olacağım. Bu şehrin her kesime hizmet etmekten mutluluk duyacağım. Bize olan bu teveccühe karşı saldırılarla cevap veren MHP’lilere de artık cevap vermeyeceğim” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Trabzon haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Trabzon ilinden AK Parti İl Başkanı Revi’den Demokratik Hoşgörü Ve Etik Siyaset Çağrısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Ekim 2015 tarihinde saat 16 38’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça AK Parti İl Başkanı Revi’den Demokratik Hoşgörü Ve Etik Siyaset Çağrısı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı