KIRŞEHİR HABERLERİ

AK Parti İl Başkanı Mustafa Kendirli:

IHA
07.09.2015 - 17:01Son Güncelleme : 07.09.2015 - 17:02

AK Parti Kırşehir il başkanı mustafa kendirli terör ile mücadelenin devam edeceğini söyledi.

IHA

AK Parti Kırşehir İl Başkanı Mustafa Kendirli, Hakkiri’nin Dağlıca İlçesinde meydana gelen terör olaylarını kınadığını söyledi.
İl Başkanı Kendirli, "Son zamanlarda oluşturulmak istenen kaos ortamı ve devlet zafiyeti görüntüsü vererek algı operasyonları oluşturulmaya çalışıldığı ortadadır. Geçmişten günümüze kadar, AK Parti Hükümetleri bütün bu sorunları çözmek için pek çok çalışma yapmıştır." dedi.
Milli-Birlik ve Kardeşlik Projesinin terörü bitirmek istediğini anlatan Kendirli, "Milli Birlik - Kardeşlik Projesi ve Çözüm Süreci, terörü ve şiddeti bitirmek ve demokratik siyaset içinde sorunları görüşmek için yürütülmüştür. Terörün istismar zeminini kurutmak için nice demokratik reformlar yapılmıştır. Ancak, terör örgütü ve irtibatlı siyasi parti yöneticileri şiddeti ve silahı dışlayan bir siyaset ortaya koymadılar, bütün bu çalışmaları istismar etmişler, hatta sabote etmişlerdir. Oysa, çözüm sürecinin temel hedefi, şiddetin ve silahın bırakılması, bütün sorunların demokratik siyaset ortamında ele alınması idi. Bu istismar ve sabotajlar ileri safhaya varmış ve Devlet tekrar operasyonları başlatmak zorunda kalmıştır. Şuanda da operasyonlar sürmektedir ve sürecektir. Ülkemizin her köşesi terör unsurlarından temizlenene kadar devam edecektir. Bu yönde tam bir kararlılık mevcuttur. Hükümet olarak yapılan bu operasyonlar, tamamen terör örgütünü hedef almaktadır. Kürt kökenli vatandaşlarımızın bu gelişmeleri iyi değerlendireceğine inanıyoruz; operasyonlarımızın vatandaşlarımıza dönük bir yönü yoktur, bütün vatandaşlarımızın demokratik hak ve hukukunu korumak AK Partinin kuruluş amacıdır." diye konuştu.
Kürt yurttaşlarla birlikte Türkiye’de yaşayan bütün vatandaşların hak ve hukuklarının kendilerine emanet olduğunu ifade eden Kendirli şöyle konuştu: "Kürt vatandaşlarımızın ve bütün vatandaşlarımızın hak ve hukuku bize emanettir. Hepsi başımızın tacıdır. Bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da aynı hassasiyetimiz sürecektir. Bütün dileğimiz, Kürt vatandaşlarımızın olup-bitenleri hak ve hukuk çerçevesinde ve hakkaniyet içinde değerlendirmeleridir. Bu bağlamda, terör örgütü ve irtibatlı siyasi parti yöneticilerinin de desteğiyle dün Hakkari’ nin Yüksekova ilçesinin Dağlıca kesiminde askerlerimizin şehit düşmelerine ve yaralanmalarına neden olan menfur saldırıyı şiddetle kınıyorum. Bölücü terör örgütünün hain saldırısında şehit düşen güvenlik güçlerimizin acısı milletçe yüreğimizi yakmıştır. Milletimizin birlik ve beraberliğine, kardeşliğimize ve geleceğimize kast eden bu tür saldırılar hiçbir zaman amacına ulaşamayacaktır. Ülkemizin huzur, güvenlik ve istikrarını bozmayı amaçlayan bu saldırılar karşısında, aziz milletimizin birlik ve beraberlik içinde kararlı bir duruş sergileyeceğine inanıyorum. Dağlıca’ daki menfur saldırıyı bir kez daha lanetliyor, aziz şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet, ailelerine, milletimize ve Türk Silahlı Kuvvetlerimize başsağlığı diliyor, yaralılarımıza acil şifalar temenni ediyorum."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kırşehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kırşehir ilinden AK Parti İl Başkanı Mustafa Kendirli: hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Eylül 2015 tarihinde saat 17 01’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça AK Parti İl Başkanı Mustafa Kendirli: haberi güncellenecektir.

KIRŞEHİR İLÇELERİ
  KIRŞEHİR NAMAZ VAKİTLERİ
  26 Eylül 2017, Salı
  • İmsak
   04:49
  • Guneş
   06:27
  • Öğle
   12:46
  • İkindi
   16:09
  • Akşam
   18:43
  • Yatsı
   20:09
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı