NEVŞEHİR HABERLERİ

AK Parti İl Başkanı Mehmet Ali Tanrıver’in 14.kuruluş Yıl Dönümü Mesajı

IHA
13.08.2015 - 10:11Son Güncelleme :

AK PARTİ NEVŞEHİR İL BAŞKANI MEHMET ALİ TANRIVER, PARTİLERİNİN 14. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ NEDENİYLE BİR MESAJ YAYIMLADI.

IHA

AK Parti Nevşehir İl Başkanı Mehmet Ali Tanrıver, partilerinin ülke sevdasını en üst düzeyde hissedenlerin partisi olarak, kurulduğundan bugüne kadar, hizmet siyasetinin adresi olduğunu ve gönüllerde taht kurduğunu söyledi.
Tanrıver, AK Parti’nin kuruluşunun 14. Yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Mesajında; 2000’li yılların buhranlı döneminde ülkemize bir aydınlık gibi doğan AK Parti’nin, kısa sürede halkın teveccühü ile yeni ufuklar açtığını belirten Tanrıver, uygulanan yeni modeller ile ülkemizin dünyada en hızlı büyüme sağlayan ülkeler arasında yerini aldığını kaydetti. Tanrıver: “14 yıl önce Türkiye’mizin hemen hemen her alanda yaşadığı temel sorunları geride bırakma kararlılığı ile kurulan AK Parti, bu süreçte; demokratikleşme, hukuk devleti ilkesinin pekişmesi, büyüme, sivilleşme ve özgürlükler anlamında ciddi reformlara imza atmıştır. İnsan odaklı hizmet anlayışı içerisinde ülkemizin bayındırlık hizmetleri ile tanışması, yeni bir belediyecilik anlayışının getirilmesi, kent dokusunun düzeltilmesi, bireylerin barınma ihtiyaçlarının giderilmesi gibi hizmetler ifa edildi” dedi.
Ülkemizde yıllarca sorun haline gelen, laik-muhafazakâr, Alevi-Sünni, Sol-Sağ, Kürt-Türk ayrımları gibi suni meselelerin çözümü noktasında cesaretli adımların AK Parti döneminde atıldığına vurgu yapan Tanrıver, böylece, yıllardır kendi içerisine izole olmuş, içine kapanmış bir Türkiye’nin yerini bu sayede bölgesinde lider ve dünyada etkin bir ülke haline geldiğini ifade etti. Bu haliyle Türkiye artık gündemi belirlenen ülke olmaktan çıkıp gündem belirleyen bir ülke haline geldiğini belirten Tanrıver mesajında daha sonra şu ifadelere yer verdi:
“Tarihi değerleri ile bağlantısı koparılmış, geçmiş ile irtibatını yitirmiş bir devletin, 14 yıllık süre içerisinde kendine geldiğine hep birlikte müşahede etme imkanı bulduk. Bu değişim ve dönüşümü yaşarken AK parti, güle oynaya geçmedi elbette ki bu engelleri. Ciddi engeller ortaya çıktı. Ama tüm bu engelleri halkın güçlü desteği sayesinde aşmayı başardı. 2023 vizyonunu kendine temel bir değer olarak ele alan güçlü Türkiye, birbiri ardına attığı ciddi adımlarla gelişmenin büyümenin ve kalkınmanın bir ve beraber olma ruhu içerisinde ortaya konulduğunu tüm çevrelere bir kez daha ispat etti. AK Parti hükümetleri döneminde gerek hükümet ve gerekse de yerel yönetimler alanında atılan ciddi ve doğru atılımlarla ülkemiz de ciddi bir hareketlenme yaşanmış ve bu hareketlilikle birlikte Türkiye’nin saygınlığı tüm dünya ülkelerince de takdire şayan bir çaba olarak değerlendirilmiştir. Bu yüce davanın cesur ve kararlı evlatları olarak, ülkemizi daha da ileri ülkeler düzeyine ulaştırıp, daha modern şartlarda yaşayışımı sürdürme amacındayız. Ülkemizdeki büyüme çıtasının daha da üst seviyelere ulaştırılmasını ana çalışma ilkesi olarak değerlendiren Partimiz, eğitimden sağlığa, ulaştırmadan imara kadar bir çok alanda gerçekleştirdiği reformlarla ülkemizi dünyanın 16 büyük ekonomisine sahip ülkesinden biri haline taşımıştır. Kurucu Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde, kurulan ve Başbakanımız Hocamız Prof.Dr. Ahmet Davutoğlu’nun önderliğinde siyasi hayatına devam eden Partimiz, ülke sevdasını en üst düzeyde hissedenlerin, partisi olarak, kurulduğundan bugüne kadar, hizmet siyasetinin adresi olmuş, gönüllerde taht kurmuştur. Bizler de AK kadroların neferleri olarak bu 14 yıllık süreç içerisinde Partimizin, kuruluşundan bu zamana kadar her bir kademesinde görev almış, İl Başkanlarımızı, İlçe Başkanlarımızı, Belde Başkanlarımızı, Kadın ve Gençlik Kolları Başkanlarımızı ziyaret ediyor, karşılıklı fikir alışverişinde bulunuyoruz. Biz dün olduğu gibi, bugün ve yarında gönüllerin partisi olmaya, Halka hizmetin Hakk’a hizmet olduğu inancıyla yolumuzda dim dik yürümeye devam edeceğiz”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Nevşehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Nevşehir ilinden AK Parti İl Başkanı Mehmet Ali Tanrıver’in 14.kuruluş Yıl Dönümü Mesajı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 13 Ağustos 2015 tarihinde saat 10 11’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça AK Parti İl Başkanı Mehmet Ali Tanrıver’in 14.kuruluş Yıl Dönümü Mesajı haberi güncellenecektir.

NEVŞEHİR İLÇELERİ

NEVŞEHİR NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  05:58
 • Guneş
  07:43
 • Öğle
  12:46
 • İkindi
  15:13
 • Akşam
  17:28
 • Yatsı
  19:01
Sayfa Başı