BAYBURT HABERLERİ

AK Parti İl Başkanı Kobal’dan Harita Tepkisi

IHA
30.09.2015 - 15:14Son Güncelleme :

KOBAL

IHA

AK Parti Bayburt İl Başkanı Hakan Kobal, Milliyetiçi Hareket Partisi (MHP) Bayburt İl Başkanlığı’nın seçim çalışmaları kapsamında Türkiye’nin sözde bölünmüşlüğünü gösteren bir harita kullandığını iddia etti.
Konuyla ilgili yazılı olarak açıklama yapan Kobal, milli duyguların su istimal edilmek istendiğini anımsatarak, "Türkiye’nin sözde bölünmüş olduğunu gösteren deli saçması bir harita müsveddesi dağıtılarak vatandaşlarımıza yalanlara dayalı anlatımlar yapılmakta ve milli duyguları su istimal edilmek istenilmektedir. Türkiye Cumhuriyeti’nin birliği, bütünlüğü ve istiklali ilelebet güçlenerek devam edecek, buna kasteden kim olursa olsun asla başarılı olamayacak ve gereken cezayı da görecektir" dedi.
Kobal’ın yazılı olarak yaptığı açıklama şöyle: "Seçim çalışmalarımız büyük bir heyecan, gayret ve sorumluluk anlayışı içinde devam ediyor. İnşallah bu çalışmalarımızı daha da artırarak bütün Bayburtlu hemşerilerimizin teveccühünü kazanmayı ümit ediyoruz.
Siyasi partiler olarak hepimizin seçim çalışmalarını ahlak, erdem ve sorumluluk duygusu içinde yürütmemiz gerekir Bu hususa herkesin riayet etmesini talep etme hakkımız olduğu inancındayız.
"Milli duygular su istimal edilmek istenmekte"
Ancak, inanmak istemesek de öğreniyoruz ki MHP tarafından yürütülen seçim çalışmaları sırasında Türkiye’nin sözde bölünmüş olduğunu gösteren deli saçması bir harita müsveddesi dağıtılarak vatandaşlarımıza yalanlara dayalı anlatımlar yapılmakta ve milli duyguları su istimal edilmek istenilmektedir. Türkiye cumhuriyeti Devletinin Birliği, bütünlüğü ve istiklali ilelebet güçlenerek devam edecek, buna kasteden kim olursa olsun asla başarılı olamayacak ve gereken cezayı da görecektir. AK Parti bu milletin birliği, beraberliği ve Kardeşliği ile Türkiye Cumhuriyeti Devletinin bağımsızlığı ve bütünlüğünün hem teminatı; hem de bu davanın Milletle bütünleşmiş bir ortak vicdanıdır.
"Çirkin, yakışıksız"
Bu sebeple, MHP teşkilatları tarafından yapılan bu çirkin, yakışıksız ve hepimizin ortak milli Değerlerini ve birlik ve beraberliğini su istimal eden eylem ve yaklaşımlarını doğru bulmadığımızı, bu hususta yetkili merciler nezdinde gerekli girişimlerde bulunacağımızı belirtmek isteriz.
İsteriz ki demokrasi şöleni olarak nitelediğimiz bu seçim çalışmalarında siyasi nezaket ve erdem üstün olsun ve milli meseleler üzerinden su istimale dayanan bir siyaset asla Olmasın. Tüm gayretimiz, tüm çabamız, Daha Güçlü Türkiye ve Daha Güçlü Bayburt içindir."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bayburt haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bayburt ilinden AK Parti İl Başkanı Kobal’dan Harita Tepkisi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Eylül 2015 tarihinde saat 15 14’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça AK Parti İl Başkanı Kobal’dan Harita Tepkisi haberi güncellenecektir.

BAYBURT İLÇELERİ
  BAYBURT NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Ekim 2017, Perşembe
  • İmsak
   04:47
  • Guneş
   06:26
  • Öğle
   12:15
  • İkindi
   15:17
  • Akşam
   17:42
  • Yatsı
   19:10
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı