GÜMÜŞHANE HABERLERİ

AK Parti Gümüşhane Milletvekili Aydın:

AA / İbrahim ÖZDEMİR
17 Ocak 2015 - 11:12Son Güncelleme : 17 Ocak 2015 - 11:13

- "Milyarlarca insanın kutsal saydığı değerlerin aşağılanması basın özgürlüğü değildir"

YEREL HABERLER GÜMÜŞHANE

AA / İbrahim ÖZDEMİR

GÜMÜŞHANE (AA) - AK Parti Gümüşhane Milletvekili Kemalettin Aydın, milyarlarca insanın kutsal saydığı değerlerin aşağılanmasının basıl özgürlüğü olmadığını ifade etti.

Aydın, yaptığı yazılı açıklamada, İslam dinine ve Hz. Muhammed’e hakaret edilmesine kesinlikle müsaade edilmeyeceğini, herkesin, her toplumun kutsal değerlerine saygı göstermesi gerektiğini, bu konuda yapılan yayınların basın özgürlüğü kapsamında değerlendirilemeyeceğini belirtti.

İslam dinine karşı yapılan saldırıların her zaman karşısında olacaklarını ifade eden Aydın, şunları kaydetti:

"Kutsal değerleri aşağılamak, küçümsemek, istismar etmek, onlara hakaret etmek, ifade özgürlüğü kapsamında değerlendirilemez. Basın özgürlüğü hakaret etme özgürlüğü anlamına gelmez. Özellikle bizim şahsiyetimizden, kişiliklerimizden çok daha büyük anlam taşıyan ve alemlere rahmet olan Peygamber’imize yönelik bir hakaret ise bu basın özgürlüğü değildir. Müslümanlar Kuran’ın evrensel mesajlarını ve Hz. Peygamberin çağlar üstü örneklik ve rehberliğini esas alması gerekmektedir. Yapılacak tepkiler, İslam'ın rahmet ve barış mesajları çerçevesinde ve makul düzeyde olmalıdır. Milyarlarca insanın kutsal saydığı değerlerin aşağılanması basın özgürlüğü değildir.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gümüşhane haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gümüşhane ilinden AK Parti Gümüşhane Milletvekili Aydın: hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 17 Ocak 2015 tarihinde saat 11 12’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça AK Parti Gümüşhane Milletvekili Aydın: haberi güncellenecektir.

GÜMÜŞHANE İLÇELERİ
  GÜMÜŞHANE NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Ağustos 2017, Pazar
  • İmsak
   03:39
  • Guneş
   05:30
  • Öğle
   12:37
  • İkindi
   16:23
  • Akşam
   19:21
  • Yatsı
   20:58
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı