ANKARA HABERLERİ

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünal: Kılıçdaroğlu'nun yaptığı açıklama son derece talihsiz bir konuşma 

DHA
06.06.2017 - 20:59Son Güncelleme :

YEREL HABERLER ANKARA

DHA

"CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN 'KATAR KRİZİNE' İLİŞKİN KUVEYT, ÜRDÜN VE ENDONEZYA İLE TELEFON GÖRÜŞMELERİ YAPTI" 

(15 HAZİRAN DARBE İDDİALARI) "BU TÜR DEDİKODULAR BİRİLERİNİ UMUTLANDIRACAKSA KİMSE UMUTLANMASIN" 

"KILIÇDAROĞLU BU SÜREÇTE KENDİ PARTİSİNDE TEMİZLİK YAPMIŞ MIDIR?" 

Hakime TORUN / ANKARA (DHA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal,  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Katar krizine" ilişkin Kuveyt, Ürdün ve Endonezya ile telefon görüşmeleri yaptığını belirtti. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun bugün ki grup toplantısında "Katar krizine" ilişkin hükümete yönelik yaptığı açıklamaları değerlendirmesi istenen Ünal, "Kılıçdaroğlu'nun yaptığı açıklama son derece talihsiz bir konuşma.  Rabia terör veya terörizm ile asla bağının kurulamayacağı, Rabia'nın darbeye karşı çıkmak milletin iradesine sahip çıkması olduğunu bir kez daha sayın  Kılıçdaroğlu'na hatırlatıyorum" dedi. 


AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal  MYK sonrası basın açıklaması yaptı. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun bugün ki grup toplantısında "Katar krizine" ilişkin hükümete yönelik yaptığı açıklamaları değerlendirmesi istenen Ünal, "Kılıçdaroğlu'nun yaptığı açıklama son derece talihsiz bir konuşma. Öncelikle bizim parti tüzüğümüzde de yer alan Rabia, biliyorsunuz tek millet, bayrak, vatan, devleti işaret ediyor ve her türlü darbeye karşı olmanın adıdır. Eğer sayın Kılıçdaroğlu tek millet, bayrak, vatan, devletten rahatsızlık duyuyorsa bu onun bileceği bir iş. Aynı zamanda kendi milletvekilinin Türkiye'ye yaptırım uygulama çağrısı yapmış olması ve o akla baktığınız zaman o aklın Rabia'yı anlamasını ve Rabia'nın Mısır ile ilgili olduğunu düşünmesi de son derece normal. Dünya, bölge okumasına CHP'nin baktığınızda çok net bir şekilde görüyorsunuz. Acı olan şu iki savcı Mehmet Selim Kiraz'ı şehit eden teröristin yanında duran akıl, eğer Mısır'daki darbe girişimine karşı çıkmış olmayı teröre destek vermek olarak görüyorsa bu son derece acı bir durum. CHP Genel Başkanı'nın iç ve dış politikayı bu şekilde okuyor olması radikal sol örgütlere bir çok terör örgütüne düşünce olarak kendisini daha yakın ve akraba olarak gören bir anlayışın bu şekilde bir açıklama ile Rabia'yı bir Ortadoğu terör örgütü simgesi görmesi son derece talihsiz ve acı. Rabia terör veya terörizm ile asla bağının kurulamayacağı Rabia'nın darbeye karşı çıkmak milletin iradesine sahip çıkması olduğunu bir kez daha sayın  Kılıçdaroğlu'na hatırlatıyorum. Rabia kelimesi Mısır'a ait bir kavram değildir. Tarihimize, kültürümüze, medeniyetime ait bir kavramdır. Dolayısıyla sayın Kılıçdaroğlu'nun bu anlamda kültümüze, tarihimize, inancımıza da ne kadar uzak olduğunu bunu bir ihvan ve Mısır ile ilişkilendirmiş olmasından da anlıyoruz" ifadelerini kullandı. 

"KILIÇDAROĞLU BU SÜREÇTE KENDİ PARTİSİNDE TEMİZLİK YAPMIŞ MIDIR?" 
"15 Haziran'da darbe girişimi olacak" iddialarının sorulması üzerine Ünal şöyle konuştu:  "Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun da maalesef bu yönde yine talihsiz açıklamaları oldu. Kemal Kılıçdaroğlu'nun yaptığı açıklamaların siyasal söylem analizini yaptığınızda açıklamaların nereye oturduğunu çok net bir şekilde görebiliyorsunuz. Hangi odaklar, mihraklar ile ortak bir dili kullandığını Kemal Kılıçdaroğlu'nun çok net bir şekilde görüyorsunuz. 15 Temmuz'dan sonra Türkiye'de hem yargıda hem orduda, emniyette hem de diğer bürokratik kurumlarda FETÖ terör örgütünün beli kırılmıştır. Bu yapıya kimlerin sahip çıktığını biliyoruz. Hukuki işlem yapılmak istendiğinde bunlara kimlerin kalkan olduğunu da çok iyi biliyoruz. 17/25 Aralık'tan sonra bugün Kemal Kılıçdaroğlu, FETÖ yapılanmasının siyasi ayağını aradığını söylüyor. AK Parti, seçimler sürecinde siyasal sisteminde çok ciddi temizlik yapmıştır. Kılıçdaroğlu bu süreçte kendi partisinde temizlik yapmış mıdır? Asla böyle bir şey söz konusu olmadı. 15 Temmuz'u savuşturmuş olan Türkiye Cumhuriyeti devleti bundan sonraki süreçte herhangi bir şekilde bir darbe girişimine asla müsaade etmeyecektir. Zemininin oluşmasına asla müsaade etmeyecektir. 
 
(15 HAZİRAN DARBE İDDİALARI) BU TÜR DEDİKODULAR BİRİLERİNİ UMUTLANDIRACAKSA KİMSE UMUTLANMASIN
Dün MYK üyelerimiz ile birlikte Sincan'daydık. Orada çatı davaya katıldık. Birilerinin bu millete karşı bir psikolojik harekat içerisinde olmalarına ve içerideki darbecilerin morallerini yüksek tutmak için bir söylem biçimi geliştirmelerine de tabiki müsaade edilmeyecektir. Bu tür dedikoduların olması birilerini umutlandıracaksa kimse umutlanmasın. Türkiye Cumhuriyeti devleti, Yargısı, ordusu, hükümeti cumhurbaşkanı başbakanı ile dimdik ayaktadır milletimizin gönlü rahat olsun."  


 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünal: Kılıçdaroğlu'nun yaptığı açıklama son derece talihsiz bir konuşma  haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Ekim 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:19
  • Guneş
   06:58
  • Öğle
   12:44
  • İkindi
   15:45
  • Akşam
   18:09
  • Yatsı
   19:37
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı