MALATYA HABERLERİ

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık:

IHA
04.09.2015 - 18:07Son Güncelleme :
IHA

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, AK Parti’nin seçime 8 Haziran’dan itibaren hazır olduğunu ve seçim günü tüm teşkilatların dimdik ayakta durarak sandığa ve milletin iradesine sahip çıkacağını söyledi.
Çalık, beraberinde Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı ve partili yöneticilerle AK Parti Yazıhan İlçe Başkanlığında Genişletilmiş İlçe Toplantısına katıldı. Toplantının açılışında konuşan AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı, “1 Kasım’da bir genel seçim var. Bu genel seçim hem ilimiz için, hem ülkemiz için, hem de tüm dünya mazlumları için çok önemli. 7 Haziran’dan sonra kurulamayan bir hükümetin ardından Suruç’ta başlayan ve halende devam eden ülkedeki bu kaos ortamın, bu sıkıntılı döneminde İnşallah bitmesi adına 1 Kasım seçimleri çok önemli” dedi.
Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır da, “Malatya il merkezinde yaptığımız hizmetler ile Malatya’nın kimliğinde bir değişimi yakaladıysak, şehir anlamında, kent anlamında belli bir noktaya taşıyabildiysek, hem ilçe merkezlerimiz başta olmak üzere bütün kırsal mahallerimize kadar her türlü hizmeti daha hızlı bir şekilde daha kaliteli ve daha kalıcı hizmetleri sunmak bizim temel görevimiz. Bu tür ziyaretlerimizde de vatandaşlarımızın bizden olan beklentilerini almaya çalışıyoruz ve istişare yapıyoruz” ifadelerini kullandı.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, “7 Haziran’dan sonra hemen akabinde 8 Haziran’da AK Parti teşkilatları seçime hazırdı. Bunu sadece bugün değil, partimizin kurulduğu andan itibaren söyledik, çünkü biz sandık odaklı değil, nesil odaklı çalışma yapıyoruz. Neslimiz için çalışıyoruz, seçimler için değil, sandık için değil. Bu vesile ile sandık bizim için çok önemli, milletin iradesinin sandığa yansıması bizim için vazgeçilmez hadisedir” dedi.
AK Parti teşkilatlarının sandık güvenliğini sağlamak ve vatandaşın iradesine sahip çıkmak için seçimde dimdik ayakta duracağını ve AK Parti teşkilatlarının seçim gününe şimdiden hazır olduğunu belirten Çalık şöyle devam etti:
“Türkiye Cumhuriyeti ilk kez bir seçim hükümeti ile karşı karşıyadır. CHP’ye ‘Seçim hükümeti kurmadan kısa süreli bir hükümet kuralım, bir reform hükümeti kuralım’ dedik. ‘Hayır’ dediler. ‘4 yıllık uzun süreli koalisyon’ dediler. CHP’nin Türkiye’de yaşatmış olduğu zihniyeti hepimiz biliyoruz. Dolayısıyla 1 yılı beraber geçirmeden, 4 yılı nasıl geçirebiliriz, bunun hesabını biz millete veremezdik. Bahçeli, ‘hayır’ dedi. ‘seçim hükümeti’ dedik, ‘Hayır’ dedi, ‘Koalisyon’ dedik, ‘Hayır’ dedi. Siz ‘Hayır’ demekten başka bir cevap bilmez misiniz? Bahçeli’nin ‘Hayır’ dediği, milletin istediklerinin hepsine ‘hayır’ anlamı geliyordu. Bir amaçları vardı, ancak kurdukları oyuna kendileri düştüler. Amaçları AK Parti ile HDP’yi seçim hükümetinde yalnız bırakmaktı. Ama kendi kazdığı kuyuya Bahçeli kendisi düştü ve Devlet Bahçeli’nin ekibinde olan ve babasını emanetine sahip çıkan Tuğrul Türkeş, bakanlık görevini kabul etti. MHP kendi kazdığı kuyuya düştü ve Tuğrul Türkeş, MHP’den başbakan yardımcısı olarak şuanda hükümette görev yapıyor. ‘HDP hükümette yoksa bizde yokuz’ diyen CHP’nin genel başkanına dönüp sormak lazım; siz ne zaman varsınız? Siz iktidar olmak için hiç çalışmadınız ki. Siz ‘iktidar olmak için biz varız’ demediniz ki. Siz sadece muhalefet olmak için çaba sarf ediyorsunuz, sadece Recep Tayyip Erdoğan’ı alaşağı etmek için mücadele ediyorsunuz, sadece Ahmet Davutoğlu’nu alaşağı etmek için mücadele ediyorsunuz. AK Parti’yi alaşağı etmek için terör örgütleri ile kol kola giriyorsunuz. Milletimiz bunun cevabını 1 Kasım’da size verecektir.”
Çalık, beraberinde Çakır ve Kahtalı ile birlikte Yazıhan Belediye Başkanı Nevzat Öztürk’ü de makamında ziyaret ederek bir süre görüştü.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Malatya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Malatya ilinden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık: hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 04 Eylül 2015 tarihinde saat 18 07’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık: haberi güncellenecektir.

MALATYA NAMAZ VAKİTLERİ

14 Aralık 2017, Perşembe
 • İmsak
  05:45
 • Guneş
  07:29
 • Öğle
  12:32
 • İkindi
  15:00
 • Akşam
  17:15
 • Yatsı
  18:47
Sayfa Başı