KAHRAMANMARAŞ HABERLERİ

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Muş:

AA / İsmail Hakkı Demir
13 Aralık 2014 - 15:11Son Güncelleme : 13 Aralık 2014 - 15:11

- "(17 ve 25 Aralık operasyonu) Paralel örgütü devreye koyup 'Haydi koçum, siz bir harekete geçin bakalım' dediler. Bunlar da yıllarca saklandıkları devletin kılcal damarlarında, o ihanet gününü bekliyorlardı ve başladılar"

AA / İsmail Hakkı Demir

KAHRAMANMARAŞ (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Muş, MİT krizi, Gezi odaklı olaylar ile 17 ve 25 Aralık operasyonlarına ilişkin, ''Paralel örgütü devreye koyup 'Haydi koçum, siz bir harekete geçin bakalım' dediler. Bunlar da yıllarca saklandıkları devletin kılcal damarlarında, o ihanet gününü bekliyorlardı ve başladılar" dedi.

Muş, Kahramanmaraş'ta partisinin Merkez Onikişubat İlçesi 1. Olağan Kongresi'nde, yaptığı konuşmada, AK Parti olarak emaneti kutsal bildiklerini, onun için de emanetin aslı kendilerinden isteyinceye kadar muhafaza etmenin onur, görev ve namusları olduğunu belirtti.

Onur, görev ve namus için bütün kirli odaklara karşı sert durup mücadele ettiklerini dile getiren Muş, AK Parti'ye yapılan girişimlerin hepsinin şimdiye kadar başarısız olduğunu ve millet iradesinin üstün geldiğini belirten Muş, ancak 2011'den sonra bu girişimlerin devam ettiğini ifade ederek şunları kaydetti:

"2011 seçimleri sırasında, evet artık AK Parti'nin seçimi kazanma ihtimali kalmadı, yüzde 35'lere düştü' dediler. Hatta bazıları çok düşük kamuoyu yoklamaları yapıp çeşitli basın yayın kanallarıyla kamuoyuyla paylaşarak, AK Parti'ye olan desteğin, sempatinin azalması için çalışmalar yapıyorlardı. Fakat sokak ve meydan başka söylüyordu. 2011'de bu hayali kuranlar o kurdukları hayalleriyle baş başa kaldılar ve bizler oylarımızı daha da artırarak yüzde 50 ile tekrar iktidara geldik. İşte ikinci hamle bundan sonra başladı. 2011 seçimlerinden sonra 2011'e kadar kaybedenler vardı. Vesayet sevdalıları vardı. Kirli odakların uzantıları vardı. Onların yanındaki uluslararası bazı odaklar ve son olarak da paralel örgüt diyebileceğimiz devletin içine sinmiş, bir gün yapacağı ihaneti bekleyen paralel örgüt vardı. Bunlar 2011'den sonra bir araya geldiler."

AK Parti'nin 2011'de seçimi kazanmasıyla uluslararası ve yerel grupların "Seçimi tekrar kazandılar, artık ne yapıp edip bir şekilde bu hareketin iktidardan gönderilmesi lazım" diyerek çalışmalarına başladıklarını ileri süren Muş, bu süreçte bir çok olayın yaşandığını, bunun ilkinin MİT krizi olduğunu belirtti.

Muş, MİT krizinin basit bir olay olmadığını belirterek, "Eğer orda amaçlarına ulaşmış olsalardı Türkiye'yi çok farklı bir noktaya götüreceklerdi. Hukuken amirinden izin almaları gerekmesine rağmen, bunu yaptılar. Maksat bazı tasfiyeler yapıp hükümeti işleyemez hale getirmek. Burda muvaffak olamadılar" dedi.

Mesele sadece ağaç olmayan bir Gezi hadisesiyle Türkiye'nin baş başa kaldığını hatırlatan Muş, şöyle konuştu:

"Tezgah kurulmuş, piyes yazılmış oynanacak anı bekliyorlardı. Herşey hazır. Fırsat bu fırsat ağaçlardan başladılar. Ağaç bir hikayeydi. Ordan bunu hükümete karşı bir kampanyaya çevirip acaba hükümet alaşağı edebilirmiyiz. İnanın anamuhalefet partisinden bir genel başkan yardımcısı, bir televizyon programında 'az önce polis panzeri bir kadının üzerinden geçti, onu ezdi geçti' diyor. Maksatı millet burdan galeyana gelirde bunları daha da körükleyebilirmiyim. Utanmadan sıkılmadan yalan söylüyor adam yalan. O zaman Suriye'de çekilen resimleri Taksim'de olmuş gibi servis ediyorlar. 'Efendim, bakın polis kurşunuyla öldü' diyorlardı. Allah onları bu oyunlarını tekrar başlarına geçirdi. Bunu planlayanlar organize edenler, muvaffak olamadılar. Millet iradesi üstün geldi."

Muş, AK Parti'ye karşı er meydanı yerine kaçak güreşip farklı bir yolu denemek için de paralel örgütün "haydi koçum" denilerek sahneye itildiğini söyledi.

Toplumun en hassas olacağı ve tüm kesimleri etkileyebilecek "yolsuzluk" konusuyla, AK Parti'ye iktidardan uzaklaştırmak için operasyon için düğmeye basıldığını aktaran Muş, "Paralel örgütü devreye koyup 'Haydi koçum, siz bir hareket geçin bakalım' dediler. Bunlar da yıllarca saklandıkları devletin kılcal damarlarında, o ihanet gününü bekliyorlardı ve başladılar. Toplum en hassas olacağı, toplumun tüm kesimlerinin etkileneceği bir konu buldular. Konu, yolsuzluk. Bunun önünde perde tutup arkadaki yapacağı faaliyetleri perdelemek suretiyle hükümete karşı bir operasyondu, 17 ve 25 Aralık darbe girişimleriydi. O zaman seçim dönemiydi. Dik durduk. Millet dik durunca milletin seçtikleri de dik durdu. Bu çok iyi planmış ancak hazırlanmış darbe planı tutmadı. Bunu gerçekleştirmeye çalışanlar deşifre oldular" şeklinde konuştu.

AK Parti İl Başkanı Metin Doğan, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Mehmet Sağlam, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek ve Onikişubat İlçe Başkanı Ahmet Özdemir'in konuşmalarının ardından, Onikişubat Belediyesi'nin 8 ayda yaptığı hizmetler ile Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından Hanefi Mahçiçek'e verilen ödülün yer aldığı "hizmetin hikayesi" adlı film izletildi.

Seçimlere tek aday olarak giren Ahmet Özdemir, yeniden AK Parti Merkez Onikişubat ilçe başkanlığına seçildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Kahramanmaraş haberleri bölümünde, DHA ve İHA’nın abonelerine gönderdiği Kahramanmaraş haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Muş: haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

  KAHRAMANMARAŞ NAMAZ VAKİTLERİ
  16 Ağustos 2017, Çarşamba
  • İmsak
   03:55
  • Guneş
   05:42
  • Öğle
   12:47
  • İkindi
   16:33
  • Akşam
   19:32
  • Yatsı
   21:04
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı