AKSARAY HABERLERİ

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çalık:

AA / Özkan Beyer
17.01.2015 - 15:44Son Güncelleme :

- "Basın özürlüğü konusunda biz, evet 'Türkiye demokratikleşsin, basın, hak ve özgürlükler konusunda elimizden ne gelirse tüm yasal düzenlemeleri yapalım' diyoruz ama kutsallarımıza saldırılmasına, hakaret edilmesine de asla izin vermedik, bundan sonra da vermeyeceğiz"

AA / Özkan Beyer

AKSARAY (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, "Basın özürlüğü konusunda biz, evet 'Türkiye demokratikleşsin, basın, hak ve özgürlükler konusunda elimizden ne gelirse tüm yasal düzenlemeleri yapalım' diyoruz ama kutsallarımıza saldırılmasına, hakaret edilmesine de asla izin vermedik, bundan sonra da vermeyeceğiz" dedi.

Aksaray'a gelen Çalık, bir otelde düzenlenen "Yeni Türkiye'de Sivil Toplum Buluşmaları" toplantısına katıldıktan sonra Aksaray Vali Şeref Ataklı'yı makamında ziyaret etti.

Ardından Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı'yı ziyaret eden Çalık, burada yaptığı açıklamada, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "bana bir 4 yıl verin ben nasıl iş yapacağımı göstereyim" dediğini hatırlattı. Kendisine yerel yönetimlerden cevap verdiğini ifade eden Çalık, "Siz gelin, Aksaray'da nasıl çalışmalar yapılmış onu görün. Şişli'de belediyenizin yapmış olduğu çalışmalar gün gibi ortadayken milletten bir 4 yılı daha hangi yüzle istersiniz" diye konuştu.

Çalık, geçmişine, köküne ve peygamberine sahip çıkmayanın bu milletin de kendisine sahip çıkmayacağını vurgulayarak, "Basın özürlüğü konusunda biz, evet 'Türkiye demokratikleşsin, basın, hak ve özgürlükler konusunda elimizden ne gelirse tüm yasal düzenlemeleri yapalım' diyoruz ama kutsallarımıza saldırılmasına, hakaret edilmesine de asla izin vermedik, bundan sonra da vermeyeceğiz" ifadelerini kullandı.

- "Mecliste kadın temsil oranı hedefini yüzde 25 koyduk"

Bir gazetecinin "kadın milletvekili sayısında artış olacak mı?" sorusu üzerine Çalık, şunları kaydetti:

"Türkiye Cumhuriyeti kurulduğu günden itibaren Meclisteki kadın temsil oranımız ilk kez AK Parti iktidarıyla yüzde 14,5'e çıktı. 1934’te yüzde 4 olan kadın temsil oranını artıran AK Parti iktidarıdır. Kurucu Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımızın kadınların siyaset yapmasına verdiği destek çok ciddidir. Yüzde 14,5’lik kadın temsil oranını şimdi Genel başkanımız ve Başbakanımız Ahmet Davutoğlu hocam da çok yüksek bir çıtaya koydu. İnşallah 100 yıllık bir Türkiye Cumhuriyeti’nin kadın temsil oranı hedefini yüzde 25 koyduk. Yani her 4 vekilden bir tanesinin kadın olmasını hedeflerimiz arasına koyduk."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aksaray haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aksaray ilinden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çalık: hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 17 Ocak 2015 tarihinde saat 15 44’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çalık: haberi güncellenecektir.

AKSARAY İLÇELERİ
  AKSARAY NAMAZ VAKİTLERİ
  24 Ekim 2017, Salı
  • İmsak
   05:17
  • Guneş
   06:54
  • Öğle
   12:39
  • İkindi
   15:39
  • Akşam
   18:03
  • Yatsı
   19:28
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı