MALATYA HABERLERİ

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çalık:

AA / Ramazan Kaya
06.12.2014 - 16:54Son Güncelleme :

- "Türkiye Cumhuriyeti çok büyük bir devlettir. O devlete yakışan Cumhurbaşkanlığı Sarayı da millete layıktır, yakışır"

AA / Ramazan Kaya

MALATYA (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na ilişkin olarak, Türkiye Cumhuriyeti çok büyük bir devlettir. O devlete yakışan Cumhurbaşkanlığı Sarayı da millete layıktır, yakışır" dedi.

Malatya'da bulunan Çalık, bir düğün salonunda düzenlenen AK Parti Yeşilyurt İlçe Toplantısı'na katıldı. Çalık, burada yaptığı konuşmada, tüm muhalefet partilerinin kendilerini örnek aldığını söyledi.

Taklitlerin asıllarını yaşattığını ifade eden Çalık, CHP, MHP ve diğer siyasi partilerin AK Parti'nin gittiği yoldan gitmeye çalıştığını fakat ellerine, yüzlerine ve gözlerine bulaştırdıklarını anlattı.

AK Parti'nin çok önemli bir yol katettiğini anlatan Çalık, "Bu yolu katederken hepiniz çok canlı seyrettiniz. Ne dendi, 'Genel Başkan değişiyor, Başbakan değişiyor, Cumhurbaşkanı seçiliyor'. Ne olacak? AK Parti bölünecek, parçalanacak. Gruplar, içlerinden doğacak dediler. Ama binlerce kere şükürler olsun ki, bunların hepsinin hevesleri kursaklarında kaldı. AK Parti grubu sapasağlam, dimdik ayakta ve yoluna devam ediyor" diye konuştu.

CHP'nin de kendi içinde partiler doğurduğunu dile getiren Çalık, yine bölünmeye, parçalanmaya, amipler gibi çoğalmaya devam ettiğini belirtti.

Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nı da değinen Çalık, bugün bu saray hakkında sözler söylendiğini anımsattı.

Türkiye Cumhuriyeti'nin çok büyük bir devlet olduğunu ve bu büyük devlete yakışacak bir Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na layık olduğunu vurgulayan Çalık, şunları söyledi:

"Milletin oylarıyla Cumhurbaşkanlığı'na çıkan bir lider ve bu millete yakışan bir Cumhurbaşkanlığı Sarayı tabi ki yapılacaktır. Siz CHP, siz MHP, siz bu Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na cümleler söyleyen bütün muhalefete sesleniyorum, Türkiye Cumhuriyeti'ne layık görmediğiniz Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nı inanıyorum ki çocuklarımız, torunlarımız, yarın bizler rahmete kavuştuktan sonra ruhlarımıza fatihalar okunup dualar edilecek. Osmanlı İmparatorluğu'nu düşünün, bugün Topkapı Sarayı'nı düşünün, bugün Dolmabahçe Sarayı'nı düşünün ve 1932'de Cumhurbaşkanlığı Köşkü yapma talimatı veren Atatürk'ü düşünün. O günlerde Türkiye'ye hedef koyanlar Türkiye'nin geleceğini gördükleri için köşkler, saraylar yaptırmışlardır. Türkiye Cumhuriyeti çok büyük bir devlettir. O devlete yakışan Cumhurbaşkanlığı Sarayı da millete layıktır, yakışır. Onu milletime çok görenleri ben Allah'a havale ediyorum ve o Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda inşallah milletin oylarıyla seçilmiş cumhurbaşkanları gelecek, aslanlar gibi oturacak. Çocuklarımız, torunlarımız, bundan sonra yaşayacak olan tüm evlatlarımız Türkiye Cumhuriyeti'ne binlerce kere şükürler olsun diyecek."

Çalık, Türkiye yalnızlaşıyor diyenlerin de dönüp son bir hafta, on gün içende Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda kimlerin ağırlandığını görmelerini istedi.

Dünyanın büyük güçlerinin artık Türkiye'nin etrafında döndüğünü aktaran Çalık, "Bilmem farkında mısınız? Amerika'dan,
Vatikan'dan, Rusya'dan, tüm dünyadan artık misafirler bir hafta içerisinde üçünü beşini hep birlikte ağırlıyoruz. Türkiye, güçlü bir devlet ve bu güçlü devletin, bu güçlü milletin güçlü toplumu var. Bu güçlü toplum siyasi, ekonomik istikrarla bütünleşmiş vaziyette" dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Tunceli ziyaretine de değinen Çalık, AK Parti'nin Türkiye'nin tamamında olduğunu anlattı.

Tunceli'yi gittikleri gibi, Hakkari, Ağrı, Erzurum, Trabzon, Edirne, Tekirdağ, Antalya ve Adana'ya da gittiklerini ifade eden Çalık, şunları kaydetti:

"Ama diğer siyasi partiler gitmiyorsa, Başbakanımın sözünü dinleyip 'hadi buyurun Tunceli'ye gidin' dedikten sonra Tunceli'ye gidiyorlarsa, biz daha onlara yol göstermeye çok devam edeceğiz. Bizi izlemeye devam etsinler. Tunceli'ye gittikleri gibi, Hakkari'ye de Diyarbakır'a da İzmir'e de buyursunlar gitsinler. Bütün siyasi partiler gitsinler."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Malatya haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Malatya haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çalık: haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

  MALATYA NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Kasım 2017, Pazartesi
  • İmsak
   05:25
  • Guneş
   07:06
  • Öğle
   12:23
  • İkindi
   15:02
  • Akşam
   17:19
  • Yatsı
   18:49
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı