DİYARBAKIR HABERLERİ

AK Parti Diyarbakır Milletvekili Aday Adayı Karakaş Projelerini Anlattı

IHA
28.02.2015 - 14:24Son Güncelleme :

DİYARBAKIR AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI DR. YUSUF KARAKAŞ, SEÇİM ÇALIŞMALARI KAPSAMINDA PROJELERİ ANLATI. KARAKAŞ, EĞİTİMİN HIZLANDIRILMASI VE SORUNLARININ TAMAMININ GİDERİLEREK DÜZELTİLMESİ İÇİN DİYARBAKIR'I PİLOT İL HALİNE GETİRECEĞİNİ SÖYLEDİ.

IHA

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Diyarbakır Milletvekili aday adayı Dr. Yusuf Karakaş, seçim çalışmaları kapsamında projelerini anlatı. Karakaş, eğitimin hızlandırılması ve sorunlarının tamamının giderilerek düzeltilmesi için Diyarbakır’ı pilot il haline getireceğini söyledi.
7 Haziran seçimlerinde AK Parti’den Diyarbakır Milletvekili aday adayı Dr. Yusuf Karakaş, projelerini anlattı. Siyasi, ekonomik ve eğitim alanları gibi bir çok konuda proje hazırladığını aktaran Karakaş, çözüm sürecinin bölgenin refahını artırdığını ve kalıcı olabilmesi için hükümetin çalışmalara devam ettiğini söyledi. Karakaş, "Geçmişte yaşanan olayların bölge halkının temel sorunları haline gelmesi, insanların bölgeye olan yatırımlarını etkiliyor. Diyarbakır Türkiye’nin Ortadoğu’ya açılan kapısı durumunda bulunuyor. Bu nedenle Diyarbakır’da mutlaka bir Emtia Borsası’nın kurulması gerekiyor. Ayrıca, Meclis’te temsil yetkisi elde ettiğimde bölgenin milletvekilleriyle de işbirliği yaparak Şanlıurfa’ya ulaşan otobanın Diyarbakır’dan Doğu Anadolu üzerinden Karadeniz’e bağlanması için gecemi gündüzüme katacağım. Çünkü bu proje Diyarbakır ve bütün bölgemiz için geleceğimizi etkileyecek bir projedir" dedi.
"KADINLAR DEĞİŞEN DÜZENDE İŞ DÜNYASINA VE EĞİTİME DAHA AKTİF KATILIMI SAĞLANMALI"
Türkiye’de genel olarak eğitim seviyesi AK Parti hükümeti tarafından yapılan çalışmalarla yükseldiğini ifade eden Karakaş, "Bölgede yaşayan insanların eğitime aç olduğunu görüyoruz. Eğitimin hızlandırılması ve sorunlarının tamamının giderilerek düzeltilmesi için Diyarbakır’ın pilot il olarak değerlendirilmesini hedefliyorum. Bu konuda çalışmalar yapacağım. Sosyal antropolog kimliğimi ve eğitimimi kullanarak sahaya inmek istiyorum. Sahada insanların yaşadığı sorunların değerlendirmesini yapıp, bölgede yaşayan kadınlarımızın da eğitim öğretim hayatlarına başlaması için çalışmalar yapmayı amaçlıyorum. Kadınların değişen düzende iş dünyasına ve eğitime daha aktif katılımının sağlanmasının gerektiğini düşünüyorum" diye konuştu.
"MİKRO VE MAKRO OLARAK ELE ALMALIYIZ"
Bölgedeki işsizlik sayısının nüfusa bağlı olarak arttığını ve yeni mezun insanların iş bulma konusunda sıkıntı yaşadıklarını dile getiren Karakaş, "Lojistik olarak Türkiye’nin Ortadoğu’ya açılan kapısı olmasına rağmen bölgede işsizlik problemi sorunların başında geliyor. Çözüm sürecine bağlı olarak ekonomik perspektifte de yükselmeye başlayan bölge henüz istediği noktaya ulaşabilmiş değil. Bölgeyi mikro ve makro olarak ele alıp değerlendirme yaptığımız sürece sorunların üstesinden gelinebileceği ve işsizliğin minimize edilebileceğini biliyoruz. Bu konuda çalışmalar ve projeler üreterek bölge sorunlarının başındaki işsizliği ortadan kaldırmayı amaçlıyoruz" şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Diyarbakır haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Diyarbakır ilinden AK Parti Diyarbakır Milletvekili Aday Adayı Karakaş Projelerini Anlattı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Şubat 2015 tarihinde saat 14 24’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça AK Parti Diyarbakır Milletvekili Aday Adayı Karakaş Projelerini Anlattı haberi güncellenecektir.

DİYARBAKIR NAMAZ VAKİTLERİ

02 Aralık 2017, Cumartesi
 • İmsak
  05:28
 • Guneş
  07:10
 • Öğle
  12:19
 • İkindi
  14:52
 • Akşam
  17:08
 • Yatsı
  18:39
Sayfa Başı