DİYARBAKIR HABERLERİ

AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Akar Ankara’daki Terör Saldırısını Kınadı

IHA
11.10.2015 - 12:00Son Güncelleme :

AK PARTİ DİYARBAKIR İL BAŞKANI MUHAMMED DARA AKAR, ANKARA'DAKİ TERÖR SALDIRISINI KINADI

IHA

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Dara Akar, 96 kişinin hayatını kaybettiği Ankara’daki terör saldırısı ile ilgili yazılı bir kınama mesajı yayımladı.
Akar, mesajında, bu saldırı ile yapılmak istenilenin ülkemizin iç huzuruyla ilgili ve ülkeyi 2002 yılı öncesine geri döndürmek için yapılan bir gayretin görüntüsü olduğunu belirterek, şiddetten medet umanların, bundan sonra bu ortamı bulamayacaklarını kaydetti. Saldırıyı gerçekleştirenlerin ülkede yeniden kaos ve şiddet ortamını oluşturmak istediklerini ifade eden Akar, "Ülkemizin ve halkımızın huzuru kaçırmaya çalışanlara karşı dirençli olacağız, kardeşlik mesajları vereceğiz. Güvenin ve istikrarın sağlandığı bir ortamda, böyle bir saldırının yaşanmış olması bizce manidardır. Seçim süreçlerinde kirli birtakım eller devreye girerler, provokasyon çıkarmaya çalışırlar, gerilimi artırmaya çalışırlar. Bu saldırının demokrasimizi ve istikrarımızı hedef aldığı açıktır" dedi.
Ülkenin çok önemli bir süreçten geçitlerini anlatan Akar, toplumsal anlamda insanların birbirine yakınlık ve kardeşlik duygularının geliştiği bir dönemi yaşadıkların söyledi. Halkın üzerinde oluşturulmak istenilen korku psikolojisini dağıtmak, herhangi bir endişe ve korkuya kapılmamak gerektiğini dile getiren Akar, Türkiye’nin Türkü, Kürdü, Lazı ve Çerkezi 80 milyon vatandaşı ile güçlü bir ülke olduğunu kaydetti. Akar, bu şekilde yapılmak istenilen provokasyonlarla ne ekonomik ne de siyasi istikrarın hiçbir şey kaybetmeyeceğini ifade ederek, ülkenin huzur ve güven ortamını kimsenin tehlikeye atamayacağın, AK Parti olarak olaylar karşında her zaman sükunete davet eden, yapıcı bir tutum takınan bir taraf olduklarını ve bundan sonra da bu tutumlarını sürdüreceklerini dile getirdi.
"TAHRİKLERE VE TUZAKLARA ASLA PRİM VERMEYECEĞİZ"
Karanlık şer odaklarının ellerinin güçlendirilmemeleri gerektiğini ve oyunlarını boşa çıkarma anlamında herkesin görev ve sorumluluklarının olduğunu ve uluslararası dinamiklerin oluşturduğu zeminde ortaya çıkan bu provokatörlerin yaptığı tahriklere aldanmayacaklarını tuzaklarına da 80 milyonun bir ve birlik olup asla prim vermeyeceklerini ifade eden Akar, “En iyi bildikleri iş yakmak, yıkmaktır. Buna karşılık halkımızın sağduyusu bu kirli tezgahı bozacaktır. Halkımızın yakaladığı bu huzurun bozulmaması için siyasi çevrelerin söylemlerine dikkat etmeleri ve sağduyulu davranmaları gerekmektedir. Yapılan provakatif eylemlere rağmen kardeşliğimize zarar verilmesine asla izin vermeyeceğiz. Yeni ve büyük Türkiye yolunda bizleri kimse geri döndüremeyecektir. Bu hain saldırıda hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar, tüm Türkiye’ye başsağlığı diliyoruz" diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Diyarbakır haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Diyarbakır ilinden AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Akar Ankara’daki Terör Saldırısını Kınadı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 11 Ekim 2015 tarihinde saat 12 00’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Akar Ankara’daki Terör Saldırısını Kınadı haberi güncellenecektir.

DİYARBAKIR NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  05:35
 • Guneş
  07:19
 • Öğle
  12:23
 • İkindi
  14:53
 • Akşam
  17:08
 • Yatsı
  18:40
Sayfa Başı