Gündem Haberleri, Son Dakika, Haberler

GÜNDEM

  AK Parti’den sürpriz “Tam Gün” operasyonu

  01 Şubat 2013 - 11:22Son Güncelleme : 01 Şubat 2013 - 13:09

  “YA hastane ya muayenehane” yasağıyla doktorları ayağa kaldıran “Tam Gün Yasası”na karşı AK Parti’den sürpriz operasyon geliyor.

  AK Parti Genel Merkezi’nde dün sabah, yeni Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ile bir araya gelen AK Parti’nin doktor kökenli milletvekilleri de “Tam Gün”den şikayet etti. Kahvaltılı toplantıya ev sahipliği yapan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin Hürriyet’e, “Tam Gün Yasası ile ilgili şikayetler var. Bunun yeniden gözden geçirilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Tıp kökenli arkadaşlarımızın da böyle bir tespiti var. Bu tespit Sağlık Bakanlığı’nca mutlaka ciddiye alınacaktır. Yeni Bakanımız da bunu ciddi şekilde ele alacaktır” dedi.

  YENİ BAKANLA SAĞLIK ZİRVESİ

  Toplantıya AK Parti’nin doktor kökenli 22 milletvekilinin yanı sıra Müezzinoğlu da bakanlıktaki ekibiyle birlikte katıldı. Müezzinoğlu, dün sabahki Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile randevusu nedeniyle erken ayrılırken de ekibini toplantıda bıraktı. /images/100/0x0/55ea1942f018fbb8f86b2829

  AK Parti Genel Merkezi’nde oluşturulan Sağlık Komisyonu’nun Başkanı ve Samsun Milletvekili Tülay Bakır raporuyla birlikte sağlık konusu, milletvekillerinin tartışmasına açıldı. Müezzinoğlu da bu çalışmanın kendilerine çok yardımcı olacağını söyledi.

  HASTA MEMNUN AMA DOKTOR DEĞİL

  Toplantıda, AK Parti iktidarı sırasında halkın sağlık alanındaki memnuniyetinin arttığına dikkat çekilirken, “Bizden önce yüzde 30’lardaki halkın memnuniyeti bugün yüzde 75’lere çıktı. Ama aynı memnuniyet sağlık çalışanlarında görülmüyor. Sağlıkta 2023 vizyonunu gerçekleştirebilmemiz için sağlık çalışanlarının memnuniyetini de vatandaş memnuniyeti oranına çıkarmamız gerekiyor” saptaması yapıldı. Hem Bakır’ın raporunda, hem de toplantıda söz alan milletvekilleri, sağlık çalışanlarının en büyük memnuniyetsizliğinin “Tam Gün Yasası”ndan kaynaklandığını söylediler. Genel Başkan Yardımcısı Şahin şunları söyledi:

  HEDEFİMİZİN GERİSİNDE

  “2023 vizyonuna ilişkin hedeflerimizi gerçekleştirebilmemiz için o tarihe kadar bizim 160 bin yeni doktora daha ihtiyacımız var. Bunları yetiştirip hizmete almamız gerekiyor. Ancak şu andaki hızla yılda ancak 5 bin hekim yetiştirebiliyoruz, bu ise 2023’e kadar ancak 50-55 bin hekim demek. Bu da 2023 hedefimizin çok gerisinde. Bu konuda da acil önlem alınması gerekiyor. Tıp Fakültelerimizin sayısı arttığı halde öğrenci sayısı maalesef artmamış. O nedenle de hekim açığı giderek büyüyor. Bunu için eğitim düzeyinin yükseltilmesi, öğrenci sayısının arttırılması da dahil sistemin ciddi şekilde gözden geçirilmesi gerekiyor.”

   

  Etiketler:
  Okuyucu Yorumları { Toplam 105 Yorum }
  • Yaşar Bülent 1.2.2013 21:20:10
   Emeğiyle çalışan ve kazananların paralarını ne yapacağına kimse karışamaz ister villada oturur ister çadırda,çocuğunuda istediği yerde okutur . Senin paran olsa kimbilir neler yaparsın sen villada oturmazmisin,çocugunu iyi bir okulda okutmazmisin? Inşallah çocuğunuz doktor olur o zaman anlarsınız..
  • Yaşar Bülent 1.2.2013 21:14:55
   Bu ülkenin insanları iyice tuhaflaştı,üç kuruş SGK primi öder yedi sülalesine bedava baktirr,vergi vermez 5 çocuğunu devlete bedava okutturur,binlerce lira kazanır vergi kaçırır iş doktora ücrete gelince bunu ona çok görür,üç kuruş prim ödedi dokturu kölesi zanneder.Herkes önce kendine baksın.
  • hakan güven 1.2.2013 19:38:57
   Herkes yaptığı iş kadar vardır.İşin değeri de ona olan ihtiyaçla orantılıdır.Göğüs ağrın başladığında, beynindeki tümörün seni bağırta bağırta yediğinde, böbrek taşını düşürürken yerlerde sürünürken anlarsın bunu.O anda hemen geçmesini dilersin.Ama sadece dilemekle de olmadığı da o zaman dankeder.
  • sinan onsun 1.2.2013 19:13:35
   Diğer taraftan topluma yararları sorgulanabilen simitçi, işportacı, seyyar pazarcı veya kestaneci 12-13 yaşında çalışmaya başlar ayda ortalama 3-4000 TL kazanır. 32 yaşına kadar 700-800000 TL biriktirir. Toplum bilginin değerini bilmeli ve karşılığını ödemelidir.
  • sinan onsun 1.2.2013 19:07:28
   Uzman doktor en erken 28 yaşında mesleğe başlar ve hiçbir diğer meslekte olmayan artı 4 yıl daha mecburi hizmet yapar. 32 yaşında ve artık devlete borcu olmadan kendisi ve ailesi için çalışmaya hazırdır. Sermayesi bilgisi ve becerisidir.
  • Cem Sütçü 1.2.2013 15:51:13
   Halk 2 yılda emekli ettiği vekiline, kara kara Jeeplere binenlere hesap sormaz herkesin gözü doktorun birkaç bin lira parasındadır...
  Sayfa Başı
  Haberlerkandıraistanbulda sonbaharsonbaharda istanbulkurbanbayramisonbahar gezilecek yerMaşukiyeAfrika