Ege Haberleri

EGE

  AK Parti’den muhtar zirvesi

  Elif DEMİRCİ / İZMİR, (DHA)
  14.01.2012 - 00:00 | Son Güncelleme: 13.01.2012 - 22:01

  TÜRKİYE Muhtarlar Birliği Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Bekir Kahyaoğlu ve İzmir’de bin 200 muhtar, yarın 12.30-16.00 saatleri arasında Balçova Termal Tesisleri’nde sorunlarını AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Tanrıverdi’ye anlatacak.

  Muhtarlar, özlük hakları, bina sorunları, sosyal güvence, elektrik, su ve internet maliyetlerinin yüksekliğini dile getirecek. Toplantıda, Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü’nden gelecek uzmanlar da muhtarların teknik sorularını yanıtlayacak.

  Yerel seçim startı

  Bin 200 muhtara Muhtar Ödenek ve Sosyal Güvenlik Yasası’nı anlatacak olan Tanrıverdi, toplantının ardından AK Parti’li milletvekilleri, il yöneticileri, ilçe başkanları, yerel yönetimlerden sorumlu ilçe başkan yardımcıları, belediye ve il genel meclisi üyeleri ile bir araya gelecek ve yerel seçim startını verecek.
  Hüseyin Tanrıverdi, 2014 yerel seçimlerinde hedeflerinin İzmir Büyükşehir Belediyesi’ni almak olduğunu belirterek, şöyle konuştu: “AK Parti olarak yerel yönetimlere büyük önem veriyoruz. AK Parti’yi iktidara taşıyan genel başkanımız ve başbakanımız İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden gelmiştir. Yerel
  yönetimlere verdiğimiz önem ortada. Küresel rekabet artık kentler üzerinden yapılıyor. Yaşanabilir, yaşam kalitesi yüksek ulusal ve uluslararası ilişki kurma kapasitesi artan kentler oluşturacak bir vizyona, hizmet odaklı ve insan merkezli bir anlayışa ihtiyaç var. Bunu da AK Parti ve AK Parti’li belediyeler gerçekleştiriyor. Bizim hedefimiz Ege’nin incisi İzmir’e ve İzmirlilere hizmet etmek, İzmir’i daha güzel hale getirmek. Bu amaç için 2014 mahalli idareler seçimlerinde İzmir’i AK Parti’li bir belediye başkanının yönetmesi için kolları sıvıyoruz.”

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı