ÇORUM HABERLERİ

AK Parti’den Gazeteciler Cemiyetine Ziyaret

IHA
24.07.2015 - 17:52Son Güncelleme :

AK PARTİ ÇORUM TEŞKİLATLARI, GAZETECİLER CEMİYETİ7Nİ ZİYARET ETTİ

IHA

AK Parti Çorum İl Teşkilatı, 24 Temmuz Basın Bayramı nedeniyle Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti.
Ziyarette Gazeteciler Cemiyeti Başkan Yardımcısı Bülent Özkaleli ile görüşen AK Parti Çorum milletvekili Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt, AK Parti Çorum il Başkanı Rumi Bekiroğlu, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Yaşar Anaç ve AK parti Yönetim Kurulu üyesi İlhan Öztekin, gazetecilerin Basın Bayramı ve Basın Sansür’ün kaldırılışının 107. yılını kutladılar.
AK Parti Çorum milletvekili Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt ise, gazetecilerin kamuoyunu bilgilendirme gibi önemli bir görevi icra ettiklerini belirterek, tüm basın çalışanlarının bayramını kutladı.
Çorum basını ile gurur duyduklarını dile getiren Kurt, “Görevini toplumsal değerlere saygılı, kişisel hak ve özgürlükleri temel alan tarafsız bir anlayışla yerine getiren özgür basın, hiç şüphesiz ki demokrasinin en etkili ölçülerinden biridir. Gazeteciler, zorlu şartlarda mesleğini icra ederek, toplumdaki çok sesliliğin ve düşünce özgürlüğünün gelişmesine ve korunmasına önemli katkı sağlamaktadırlar. Bu düşüncelerle, 24 Temmuz Basın Bayramını ve Basında Sansürün Kaldırılışının 107. yıldönümünü kutluyor, Çorum’da görev yapan tüm basın mensuplarına meslek hayatlarında başarılar diliyorum’’ dedi.
GAZETECİLER VE SİYASETÇİLER YOL ARKADAŞI
AK Parti Çorum İl Başkanı Rumi Bekiroğlu da, siyasetçiler ve gazetecilerin kamu hizmetinde yol arkadaşı olduğunu belirterek, her iki kesiminde ortak hedefinin insana ve insanlığa hizmet etmek olduğunu söyledi.
Basının kamuoyuna bilgilendirme gibi bir görevi üstlenirken, siyasetçilerin ülkesine hizmet ettiğini kaydeden Bekiroğlu, “Gazeteciler zor bir görevi ifa ediyor. Gece-gündüz demeden büyük bir özveri ile mesleğini ifa eden gazeteci arkadaşlarımızın çalışmaları takdire yaşan. Gazetecilik kutsal bir meslek. Çorum basını da ilkeli ve seviyeli yayın politikası izliyor. Biz Çorum basınıyla her zaman gurur duyuyoruz ve gittiğimiz her yerde örnek gösteriyoruz. Tüm gazeteci arkadaşlarımızın Basın bayramını kutluyorum” şeklinde konuştu.
BASIN VE DEMOKRASİ SANSÜRSÜZ ORTAMLARDA GELİŞİR
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Çorum Gazeteciler Cemiyeti Başkan Yardımcısı Özkaleli’de basın ve demokrasinin sansürsüz ortamlarda gelişeceğini belirterek, "Haber verme ve yayma görevi bulunan basının gelişmesinin demokrasinin de ölçütü varsayılır. Özgür basının olmadığı, haber alma ve yayma özgürlüğünün kısıtlandığı, haberlerin sansürlendiği ortamlarda demokrasiler gelişmez, farklı görüşler duyulmaz, konuşulmaz olur. Gerçekler halktan saklanır. Günümüz toplumlarının iletişim araçları ile ilişkilerinde geldiği noktada basında sansür asla kabul edilemez ve yapılamaz da. Çünkü dünyada örneklerini gördüğümüz üzere, toplumların gerçekleri öğrenmesinin önünde artık hiçbir engel duramıyor. İnsanlar haber alma özgürlüklerini her geçen gün daha da gelişen iletişim imkanları ile sonuna kadar kullanıyorlar. Öte yandan basın üzerinde zaman zaman baskılar kurulmak istendiğine şahit oluyoruz. Dileğimiz özgür ve sansürsüz basınla demokrasilerin daha da ileri bir düzeye varmasıdır" ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Çorum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Çorum ilinden AK Parti’den Gazeteciler Cemiyetine Ziyaret hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Temmuz 2015 tarihinde saat 17 52’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça AK Parti’den Gazeteciler Cemiyetine Ziyaret haberi güncellenecektir.

ÇORUM NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  05:59
 • Guneş
  07:47
 • Öğle
  12:45
 • İkindi
  15:07
 • Akşam
  17:21
 • Yatsı
  18:57
Sayfa Başı