ERZİNCAN HABERLERİ

AK Parti’den Bölgenin En Büyük Cem Evine Ziyaret

IHA
22.10.2015 - 10:45Son Güncelleme :

CEM EVİ ZİYARE

IHA

AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Emrah Uzar ve Erzincan İl Gençlik Kolları Başkanı Murat Güler ile beraberindeki heyet, Erzincan’da bulunan ve bölgenin en büyük cem evi olma özelliği olan Hacı Bektaşi Veli Cem Evi’ni ziyaret etti.
Cem Evi’ni ziyaret eden AK Parti heyeti burada Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Erzincan Şubesi yönetim kurulu üyeleri ile görüşüp sohbet ettiler. Yapılan ziyaret ile ilgi bir açıklama yapan AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Emrah Uzar, Bu ülkede her türlü farklı görüşün, düşüncenin, inanışın kendini özgürce ifade edebilmesinin teminatı AK Partidir.” dedi. Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Emrah Uzar açıklamasını şöyle sürdürdü; ‘‘13 yıllık iktidarlarımız döneminde her türlü kimliğin kendini özgürce ifade edebilmesi için ilgili tüm yasal düzenlemeler yapılmıştır. Ve yapılmaya da devam etmektedir. 4 Ekim’de Sayın Başbakanımız tarafından açıklanan seçim beyannamemizde de Alevi vatandaşlarımıza dair maddeler bulunmaktadır. Sayın başbakanın da dile getirdiği gibi seçim sonrasında Alevi kardeşlerimizin meselelerinin çözüme kavuşması için gerekli olan her türlü çalışmalar yapılacaktır. Geleneksel İrfan Merkezleri ile cem evlerine hukuki statü imkânı verilecek. Bunun yanında Geleneksel İrfan Merkezleri ile cem evlerinin ihtiyaçlarına yönelik 5393 sayılı Belediyeler Kanunu, 3194 sayılı İmar Kanunu ile 6446 sayılı Elektrik Piyasası Kanununda gerekli düzenlemeler gerçekleştirilecektir. Ülkemiz 7 Haziran sonrası siyasi bir belirsizlik içine düşmüştür. AK Parti’nin tüm çağrılarına rağmen ne ana muhalefet partisi CHP ne de diğer partiler koalisyon ortağı olmamıştır. Devlet Bahçeli sebebini kendisinin bile açıklayamadığı bir “hayır” retoriğinin girdabında kaybolmuş gidiyor.” Türkiye’nin ve milletimizin düşmanları milli bünyemizi zaafa uğratacak konuları; değişik gizli servis çalışmaları, provokasyonlar ve kutuplaşmalar ile sürekli canlı tutmaya çalışıyorlar. PKK bölücülüğü ile istediklerini tam elde edemeyenlerin ikinci en büyük tuzakları Sünni-Alevi ayrılığı/çatışmasıdır. Ülkemiz bugün PKK terör örgütünün hain saldırıları altındadır. AK Parti’nin getirdiği barış, PKK’nın kalleşçe saldırılarıyla kesintiye uğramıştır. Barış çığlıkları hala vatandaşlarımız tarafından devam etmektedir. Lakin bu milletin feraseti her türlü planı bozmaya yetecektir inşallah.” Yapılan ziyarette Genel Merkez Gençlik Kolları Ar-Ge Başkan yardımcıları Emre Toktemir, Cihan Burak Toprak, Erzincan İl Gençlik Kolları Başkanı Murat Güler ve başkan yardımcıları yer aldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzincan haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzincan ilinden AK Parti’den Bölgenin En Büyük Cem Evine Ziyaret hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 22 Ekim 2015 tarihinde saat 10 45’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça AK Parti’den Bölgenin En Büyük Cem Evine Ziyaret haberi güncellenecektir.

ERZİNCAN NAMAZ VAKİTLERİ

23 Şubat 2018, Cuma
 • İmsak
  05:35
 • Guneş
  06:57
 • Öğle
  12:41
 • İkindi
  15:43
 • Akşam
  18:13
 • Yatsı
  19:31
Sayfa Başı