ESKİŞEHİR HABERLERİ

AK Parti’de Gündem Değerlendirme Toplantısı

IHA
08 Eylül 2015 - 16:02Son Güncelleme : 08 Eylül 2015 - 16:03

DÜNDAR ÜNLÜ

IHA

AK Parti İl Başkanı Dündar Ünlü, 1 Kasım’da yapılacak erken seçimde milletvekili aday adaylarının da katıldığı basın toplantısında gündemi değerlendirdi.
Toplantıdaki konuşmasına, Eskişehirli Şehit Mustafa Özdemir’in ailesine ve hemşehrilerine sabırlar dileyerek başlayan
AK Parti İl Başkanı Ünlü, acıyı rant olarak kullananlara tepki gösterdi. Terör konusunda birlik olunmamasını, siyasal çekişmeleri erteleyip, askere ve polise destek olunması konusunda Eskişehir’in örnek olmasını isteyen Ünlü, “Eskişehir olarak şehidimizi bağrımıza basalım. Zaman iç çekişmelerimizi rafa kaldırma zamanıdır” dedi.
12 Eylül 2015’de yapılacak Ak Parti 5. Olağan Kongresi’nden söz eden AK Parti İl Başkanı Dündar Ünlü, AK Parti ve AK Partililerin, 14 yılını her gününü büyüme ve değişim isteyen bir ülkeye direnenlere karşı verilen haklı bir mücadeleyle geçtiğini belirtti. Ünlü, şunları söyledi:
“Bütün bunlar olurken AK Parti’nin dayandığı en büyük güç ise sarsılmaz birliği, milletin duyduğu itimat ve kurulduğu ilk günden itibaren kurucu değerlerine olan sadakatidir. Kurucu lideri 10 Ağustos 2014 de ilk kez halkoyuyla seçilen Cumhurbaşkanı olan AK Parti, kendi içindeki nöbet değişimini de milletin ve tarihin beklediği sorumlulukla gerçekleştirmiştir. AK Parti, 27 Ağustos 2014 tarihinde gerçekleşen 1. Olağanüstü Büyük Kongre’de Genel Başkanlığına Sayın Ahmet Davutoğlu’nu getirerek birlik ve sorumluluk içinde siyasette devamlılık ve uyumun en güzel örneğini ortaya koymuştur. Yeniden tek başına iktidar, milletimizin gelecek ümidini yeşertecek, hedeflerimize güçlü adımlarla ulaşmamızı sağlayacaktır. Şimdi aynı anlayışla 5.Olağan Kongre Sürecimizi “Olağan Büyük Kongremizle” tamamlıyoruz.12 Eylül tarihi Türkiye’nin en talihsiz günlerinden biriydi. Çok şükür 2010 referandumu ile bu tarihin üzerindeki kara lekeyi kaldırdık. Şimdi 12 Eylül 2015’te, bu günü AK Parti 5.Olağan Büyük Kongresi ile taçlandırıyoruz. Bu kongremiz, 1 Kasım’da tek başına iktidarın ve ülkemizin hedeflerine ulaşmasının kaynağı olacaktır. Bu kongremiz, kardeşliğimize halel getirmeye çalışanlara karşı milli iradenin güçlü sesinin kaynağı olacaktır.”
CHP’Lİ YÜKSEL’E TEPKİ
CHP Eskişehir Milletvekili Okan Cemal Yüksel’in, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu’na yönelik ağır sözlerini hatırlatan AK Parti İl Başkanı Dündar Ünlü, bu açıklamaları ‘seviyesiz ve terbiyesizce’ olarak yorumladı. Yüksel’in ismini söylemeyen Ünlü, “Yeniden listeye girmek için çalışan bir kişi, Cumhurbaşkanımıza ve Başbakanımıza yönelik seviyesiz ve terbiyesiz şekilde saldırmaktadır. O’nun seviyesine düşmeyeceğiz. O seviye düzeyinde de konuşmayacağız. Bu seviyesizi nefretle kınıyorum. Böyle üslubu ilk defa gördük” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Eskişehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Eskişehir ilinden AK Parti’de Gündem Değerlendirme Toplantısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Eylül 2015 tarihinde saat 16 02’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça AK Parti’de Gündem Değerlendirme Toplantısı haberi güncellenecektir.

  ESKİŞEHİR NAMAZ VAKİTLERİ
  24 Ağustos 2017, Perşembe
  • İmsak
   04:23
  • Guneş
   06:11
  • Öğle
   13:11
  • İkindi
   16:56
  • Akşam
   19:50
  • Yatsı
   21:24
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı