Ege Haberleri

EGE

  AK Parti’de fatura krizi istifa getirdi

  Elif DEMİRCİ / İZMİR, (DHA)
  21.10.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  AK Parti’nin İzmir kasası görevi bıraktı. 10 aydır mali ve idari işlerden sorumlu il başkan yardımcılığı koltuğunda oturan Hasan Ali Karaman görevinden istifa etti.

  Gerekçesini, “Müteahhitlik yapıyorum. Partideki yoğunluk nedeniyle işime zaman ayıramıyorum. Görevimden o nedenle ayrıldım” sözleriyle açıkladı. AK Parti İl Başkanı Ömer Cihat Akay ise konu hakkında açıklama yapmak istemedi.

  Hasan Ali Karaman’ın istifasının aylardır devam eden ve içeriği hakkında açıklama yapılmayıp sadece ödenmesi talimatı verilen faturalardan kaynaklandığı iddia edildi. Bardağı taşıran son tartışmanın ise Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı’nın eşi Selma Yazıcı’ya hediye edilecek çiçek faturasından çıktığı öğrenildi.

  Çiçek faturası

  İddiaya göre, çiçeğin faturası, Karaman’ın sekreterine gönderildi. Hasan Ali Karaman, sekreterine, “Benim talimatım olmadan çiçek siparişi verme” dedi. İl Başkanı Akay’ın, tartıştığı Karaman’a ödenmesini istediği faturalar için, “Talimatlarımı emir olarak kabul edin” dediği, onun da, “60 yaşından sonra kimseden emir alamam” diyerek görevi bıraktığı öğrenildi. Hasan Ali Karaman’dan boşalan göreve Habip Sümbül atandı.

  İcra takibi

  Öte yandan AK Parti İl Başkanlığı, geçtiğimiz günlerde, Başbakan Erdoğan’ın geçen 4 Haziran’daki İzmir mitingi için kiralanan otobüsler nedeniyle kalan 146 bin liralık borcu ödememesiyle gündeme gelmişti. Çelebi Turizm firması, tahsil edemediği alacağı için icra takibi başlatacağını açıkladı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı