BARTIN HABERLERİ

AK Parti’de Aday Tanıtımı Yapıldı

IHA
23.09.2015 - 15:10Son Güncelleme :

BARTIN AK PARTİ ADAYLARINI TANITTI

IHA

Ak Parti Bartın İl Başkanlığı tarafından 26. dönem Bartın milletvekili adayları tanıtım programı gerçekleştirildi.
1 Kasım 2015 genel seçimleri için adayların belirlemesinin ardından AK Parti Bartın İl Başkanlığı tarafından milletvekili adaylar düzenlenen toplantıyla tanıtıldı. Toplantının açılış konuşmasını AK Parti Bartın İl Başkan Hüseyin Manav yaptı.
İl Başkanı Manav konuşmasında her iki adayı da tebrik ederek, “Bugün itibariyle gelinen noktada 26. dönem milletvekilliği seçimlerinin 1 Kasım 2015 tarihinde yapılmasına karar verilmiştir. Partimizden milletvekilliği için aday başvuruları tamamlandı. Genel merkezimiz titiz bir çalışma ve adaylarımızın kendi karnelerine bakarak Bartın’ımızın başarılı milletvekili olan Yılmaz Tunç’u partimizden birinci sıra milletvekili adayı olarak göstermiştir. İlimizde Türkiye’nin değişik yerlerinde olduğu gibi Bartın’ımız da da ikinci sıramızda bir değişiklik olmuştur. Yine ikinci sıraya çok değerli bir arkadaşımız bu bölgenin insanı ve Gençlik ve Spor Bakanlığında Hukuk Müşavirliği görevinde bulunan Ahmet Bensiz aday gösterildi. Her iki adayımıza da öncelikle bu göreve layık görüldükleri için tebrik ediyoruz. Bu görevi layıkıyla Yılmaz Tunç yerine getirmiştir fazlasıyla Bartın’a yaptığı hizmetleri, Bartın’a verdiği katkılar unutulmaz. İnşallah 1 Kasım seçimlerinde tüm teşkilatlarımız olarak halkımızla bütünleşerek kendimizi derdimizi bu ülkeye olan aşkımızı davamızı anlatarak inşallah Bartın’dan iki milletvekilimizi de meclise göndermek nasip olur. Bunun için biz teşkilatlar olarak üzerimize düşen görevi yapacağız. Ulaşmadık insan ulaşılmadık kapı bırakmayacağız. Milletvekillerimizle beraber teşkilat olarak onlarla kol kola birlik ve beraberlik içerisinde 1 Kasım’da Bartın’dan hayırlı neticeyi almak için var gücümüzle çalışacağız. İnşallah Bartın halkımızda bunu takdir eder. Bu duygu ve düşüncelerle seçimlerin vatanımıza milletimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.
AK Parti Bartın Milletvekili ve adayı Yılmaz Tunç’ta konuşmada Bartın’a yapılan yatırımların hızla devam ettiğini ifade ederek, “Tüm Türkiye genelinde Bartın’daki adaylarımız ülkemize ve Bartın’ımıza hayırlı olmasını diliyorum. 13 yılda her alanda Türkiye’yi geliştiren bir partiyiz. Dev projelere imza attık. Denizin altından trenler yaptık. O trenin içinde Marmaray’dan geçen elinde gazeteyle iki tane koltuğu kaplayıp bu memlekete ne yaptı diyenler var ya bunlar görmek istemiyorlar ya sen zaten şimdi denizin altından geçiyorsun. Görmek istemiyorsan bunu millet görüyor. Yüzde 41 oy 2 partinin oyundan daha fazladır. Bu milletin AKP den vazgeçtiğini söyleyerek artık karşıda yüzde 60 blok var diyerek bu ülkeyi bloklaşmaya götürmek isteyenlere 1 Kasım’da milletimiz cevap verecek inşallah. Yüzde 34’le biz tek başımıza iktidara gelmişiz. Şimdi Yüzde 41’iz. Bartın’da yüzde 28’le 2-0 almıştık. Ama 58 binle 1-1 olduk. Bartın’da AK Parti’nin her mahalleye her köye yaptığı eserler var. 2.5 milyarlık yatırımı ilimize kazandırdık. Bartın’ımız nüfus olarak 2 katına çıktı. İlimiz üniversite kenti olma yolunda hızlı bir şekilde ilerliyor. Hayal dahi edilemeyen icraatları gerçekleştirdik. Önümüzdeki dönemde Bartın’ımıza 2.5 milyarlık yatırımımız daha olacak. Bu yatırımlarımızı gerçekleştirdiğimizde Bartın’ımız Batı Karadeniz’in yıldız gibi parlayan ili olacak. Bunun için inşallah 1 Kasım’da Bartın’dan Türkiye’nin istikrarına 2-0 ile destek vereceğiz. Geçmişte başka partilere oy vermiş olabilirsiniz. Bunun hiçbir önemi yok ancak 1 Kasım seçimleri ülkemizin istikrarı için çok önemli” dedi.
Son olarak konuşan AK Parti Bartın Milletvekili 2. sıra adayı Ahmet Bensiz ise, “1 Kasım seçimlerinin ülkemize, milletimize ve Bartın’ımıza hayırlı olmasını diliyorum. 1 Kasım’da teşkilatımızın beklediği üzere sandıktan büyük bir başarıyla çıkacağımıza yürekten inanıyorum. Bu ışığı da teşkilat mensuplarımızın hepsinde görüyorum. 1 Kasım’da Bartın’da sandıklarda bir patlama olacak. Ve bütün teşkilat üyelerimizin gayretiyle 2-0 şeklinde AK Parti Bartın’ı temsil edecek. Türkiye’nin istikrarına da bu şekilde katkı sağlayacak. Bir kişiye ulaşıyorsak 2 kişiye ulaşacağız, 2 kişiyse 3 kişiye ulaşacağız. Bu 40 günlük süreyi çok iyi değerlendireceğiz. AK Parti bu memleketin istikrarının mayası. Bizlerde bu mayayı hamur yapacağız. Son 4 aydır bu ülkede istikrarsızlığın nelere mal olduğunu hepimiz gördük. İstikrarı tek başına sağlayacak olan parti AK Parti’dir. Bunun dışında herhangi bir parti bunu yapamaz. Hele hele muhalefet hiç yapamaz. Tek çare AK Parti’dir. Biz Bartın’dan AK Parti’ye yeterli desteği sağlayacağız ve 2 milletvekilini de Ankara’ya göndereceğiz. Bunun içinde hep birlikte çalışacağız” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bartın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bartın ilinden AK Parti’de Aday Tanıtımı Yapıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 23 Eylül 2015 tarihinde saat 15 10’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça AK Parti’de Aday Tanıtımı Yapıldı haberi güncellenecektir.

BARTIN İLÇELERİ
BARTIN NAMAZ VAKİTLERİ
23 Kasım 2017, Perşembe
 • İmsak
  05:55
 • Guneş
  07:42
 • Öğle
  12:49
 • İkindi
  15:16
 • Akşam
  17:33
 • Yatsı
  19:08
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı