KARS HABERLERİ

AK Parti’de 5. Olağan Kongreye Doğru

IHA
08.09.2015 - 16:57Son Güncelleme : 08.09.2015 - 16:58

AK PARTİ KARS İL BAŞKANI ADEM ÇALKIN;“HEDEFİMİZ 1 KASIM’DA TEK BAŞINA İKTİDAR”

IHA

AK Parti Kars İl Başkanı Adem Çalkın, 12 Eylül’de gerçekleştirilecek olan “AK Parti 5. Olağan Büyük Kongresi” öncesinde değerlendirme toplantısı yaptı.
AK Parti Kars İl Başkanlığı’nda düzenlenen toplantıda; Partisinin 5. Olağan Kongresini 12 Eylül 2015 tarihinde Ankara Arena Spor Salonu’nda gerçekleştirileceğini ifade eden Adem Çalkın, Kongrenin hazırlık çalışmalarının büyük bir titizlikle sürdürüldüğünü belirtti.
Aziz milletin İstiklal ve İstikbalimiz için vereceği tarihi bir kararın arifesi olduğunda dikkat çeken Başkan Çalkın, AK Parti ve partililerin 14 yılın her gününü büyüme ve değişim isteyen bir ülkeye direnenlere karşı verilen haklı bir mücadeleyle geçirdiğini kaydetti.
14 yılın içerisinde kritik yıllar, kritik günler, kritik zamanlar geçirildiği hatırlatan Adem Çalkın, “Bu kritik eşiklerin her biri vakarla, sağduyuyla, tecrübe ve birikimle, sağlam prensiplerle ve milletimizin desteği ile aşıldı. Kurucu liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın 2002 seçimlerine sokulmamasından başlayan ve sonrasında AK Parti’yi siyasetin karanlık dehlizlerinde bırakmayı hedef alan tüm senaryolar zaman içinde birer birer çöktü. AK Parti ve AK Parti kadroları bu zaman diliminde yaşanan her bir olaydan güçlenerek çıkmakla kalmadı, milletimizle olan bağını daha da sıkılaştırdı. Geçen 13 yılda demokrasi, özgüven ve kalkınmada atılan dev adımlar, çekilen her zorluğun, yaşanan her sıkıntının, darboğaz gibi görülen her geçidin, sabırla ve azimle aşılmasının bir semeresi olarak ülkemizin kazanımlarına eklendi. Bütün bunlar olurken AK Parti’nin dayandığı en büyük güç ise sarsılmaz birliği, milletin duyduğu itimat ve kurulduğu ilk günden itibaren kurucu değerlerine olan sadakatidir. Çalışkanlık, güven, vatanperverlik, 2023-2053-2071 vizyonları ve medeniyet değerlerimizi yeniden tüm coğrafyamızla ve dünya ile bütünleştirme hedefi, bu kutlu yolculuğun taşıyıcı unsurlarıdır” dedi.
“HEDEFİMİZ 1 KASIM 2015’TE TEK BAŞINA İKTİDAR”
AK Parti için girilen her yerel ve genel seçimin, yapılan her kongrenin bir anlamı olduğunu ifade eden Başkan Çalkın, “AK Parti girdiği tüm seçimlerde olduğu gibi 7 Haziran’da da Türkiye’nin 13 yıllık kazanımlarını koruyup büyük hedeflerine ulaşmayı milli iradeden onay alarak gerçekleştirmek için yola çıkmıştı. Ülkemizi hükümetsiz bırakmamak adına yine yapıcı bir siyaset anlayışı ortaya koymuştur. Türkiye’nin siyasi irade ve hükümet iradesi boşluğuna düşeceğini hesap edenler ekonomik, siyasi istikrarsızlıkla birlikte, milli birlik ve kardeşlik sürecini de terörle sabote ederek, milletimizi kazanımları ve hedeflerinden uzaklaştırmamaya teşebbüs ettiler. AK Parti birikimi, ülkemizi ve insanımızı tecrübesi ve ortak aklıyla birlikte kurulan bu oyunlardan uzaklaştırmayı başarmıştır. Hedefimiz anayasamızın hükümleri çerçevesinde gittiğimiz 1 Kasım seçimlerine ülkemize yeniden tek başına iktidar olma imkanı sunmaktadır. Yeniden tek başına iktidar, milletimizin gelecek ümidini yeşertecek, hedeflerimize güçlü adımlarla ulaşmamızı sağlayacaktır” diye konuştu.
Çalkın daha sonra şunları söyledi:
“Coğrafyamızın ve topraklarımızın makus talihini değiştirme kararlılığı olan ve bunu ispatlamış tek hareket AK Parti ve onun kadroları için 1 Kasım anlamı, yüklendiği misyonu ve sorumluluğu açısından önemli bir tarihtir. 1 Kasım’a giden her dakika, her olay bizim ve milletimiz için anlamlıdır. Bu nedenle 1 Eylül 2014’de başlayan kongre sürecimiz ve bu esnada gerçekleşen mahalle, belde, ilçe ve il kongrelerimiz her noktada coşku, heyecan ve birliktelik içerisinde geçmiştir. Genel Başkanımız, Başbakanımız Ahmet Davutoglu’nun ve parti yetkililerimizin katıldıkları kongreler bütünleşmemizin, tazelenmemizin ve tabanımızın verdiği yetkiyle sorumluluklarımıza yeniden heyecanla başlatmamızın teminatı olmuştur. Şimdi aynı anlayışla 5. Olağan Kongre sürecimizi Olağan Büyük Kongremizle tamamlıyoruz.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kars haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kars ilinden AK Parti’de 5. Olağan Kongreye Doğru hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Eylül 2015 tarihinde saat 16 57’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça AK Parti’de 5. Olağan Kongreye Doğru haberi güncellenecektir.

  KARS NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Eylül 2017, Perşembe
  • İmsak
   04:05
  • Guneş
   05:46
  • Öğle
   12:12
  • İkindi
   15:38
  • Akşam
   18:16
  • Yatsı
   19:44
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı