BARTIN HABERLERİ

AK Parti Danışma Meclisi Toplandı

IHA
10.10.2015 - 16:57Son Güncelleme :
IHA

AK Parti Bartın İl Başkanlığı tarafından ’Ekim Ayı İl Danışma Meclisi Toplantısı’ gerçekleştirildi.
Bir restoranda düzenlenen toplantıya, AK Parti Bartın Milletvekili ve adayı Yılmaz Tunç, 2. sıra Milletvekili Adayı Ahmet Bensiz, AK Parti Bartın İl Başkanı Hüseyin Manav, Merkez İlçe Başkanı Ali Eyüp Ustaoğlu, İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Dora Kurtkaya, AK Parti Bartın eski milletvekili Asım Kulak, Amasra Belediye Başkanı Emin Timur, Ulus Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Uzun, Kozcağız Belediye Başkanı Mustafa Karaman, Hasankadı Belediye Başkanı Zeki Erdoğan, İl Genel Meclis Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri, İlçe başkanları, il ve ilçe teşkilat üyeleri ve çok sayıda partili katıldı.
"EN ÇOK ÇALIŞAN TEŞKİLATIZ"
Toplantının açılışında konuşan AK Parti İl Başkanı Hüseyin Manav, “2015 yılı içerisinde ikinci seçime doğru gidiyoruz. 1 Kasım seçimlerine de çok az bir süre kaldı. Seçimlerin yenilenmesinde dolayı zaman dilimi çok fazla değil. Ak Parti teşkilatları bu ülkedeki siyasi oluşumların içinde en geniş kapsamlı en fazla sayıya sahip ve en çok çalışan teşkilattır. İstikrar ve refah için tek başına iktidara yürümek zorundayız. Bu teşkilatların bu ülkede söyleyecek çok sözü vardır. İl yönetiminden köy temsilcilerine kadar tüm teşkilat üyelerimiz çocuklarımızın ve bu ülkenin geleceği için çok çalışıp az dinlenmek zorundadır” dedi.
AK Parti Bartın 2. sıra Milletvekili Adayı Ahmet Bensiz ise, "Biliyorsunuz 1 Kasım seçimlerinden önceki son meclis toplantımız. Dolayısıyla önemi bir hayli fazla olan bir toplantı. Önemli bir seçimin arifesindeyiz. Bu seçim hem Türkiye açısından hem Bartın açısından hem de bizler açısından gerçekten önemli. Biz bunu gittiğimiz her yerde dile getiriyoruz. Çünkü günümüze kadar geldiğimizde gerçekten bu sürecin ne kadar zor bir süreç olduğunu hepimiz gördük. Hem ekonomik manada hem de sosyal olaylar açısından hem de terör olayları açısından baktığımızda çok sıkıntı çekildiğini görmekteyiz. Dolayısıyla 1 Kasım seçimleri hem memleketimiz hem de dışarıdan bizlerden yardım bekleyen mazlum insanlar açısından da gerçekten önemli. Sadece ülkemizin seçimi değil bölgemizin de seçimi olacak" dedi.
AK Parti Bartın Milletvekili ve Adayı Yılmaz Tunç ise konuşmasında seçim gündemini değerlendirerek muhalefet partilerinin tutumunu eleştirdi.
Milletvekili Tunç, "Bugün buradaki birlik ve beraberlik, buradaki coşku, Bartın’dan iki milletvekilliğini işaret ediyor. İnşallah bunu hep beraber başaracağız. 7 Haziran seçimlerinde milletimiz iktidarı belirlemek için sandığa gitti. 7 Haziran’dan çıkan sonuç, partimiz yüzde 41 ile Türkiye’nin açık ara birinci partisi oldu. Yüzde 24 ile Cumhuriyet Halk Partisi ikinci, yüzde 16 ile Milliyetçi Hareket Partisi üçüncü oldu. Yüzde 13 ile de HDP barajı geçti. Seçim sonuçları açıklandıktan sonra muhalefet liderleri çıkıp dediler ki: AK Parti seçimleri kaybetti, artık AK Parti’nin milletin gözünden düştü, koalisyon kurulacak. Halbuki öyle değildi. AK Parti yüzde 41 oy alarak ikinci ve üçüncü partinin toplamından fazla oy aldı. AK Parti 2002 seçimlerinde tek başına iktidara geldiği yüzde 34’den 7 puan daha fazla oy almıştır. 13 yıl iktidarda olan bir parti, oylarını artırarak devam eden AK Parti, dördüncü seçiminde de yüzde 41 oy almıştır. Sayın Başbakanımız da yaptığı balkon konuşmasında, seçimin kazananının AK Parti olduğunu, milletin AK Parti’den vazgeçmediğini söylemişti. Bizde bu mesajı aldık ve mesajın gereğini yapacağız. Türkiye’yi bu belirsizlik ortamından kurtaracak olan da yine AK Parti’dir" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bartın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bartın ilinden AK Parti Danışma Meclisi Toplandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Ekim 2015 tarihinde saat 16 57’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça AK Parti Danışma Meclisi Toplandı haberi güncellenecektir.

BARTIN İLÇELERİ

BARTIN NAMAZ VAKİTLERİ

18 Ocak 2018, Perşembe
 • İmsak
  06:36
 • Guneş
  08:07
 • Öğle
  13:07
 • İkindi
  15:32
 • Akşam
  17:55
 • Yatsı
  19:20
Sayfa Başı