ÇORUM HABERLERİ

AK Parti Çorum İl Kongresi

AA / Kemal Karadağ,Fatih Mehmet Kürkçü
25.01.2015 - 15:13Son Güncelleme :

- Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan: - "Haziran ayı seçimleri, Türkiye'nin önünü açacak bir seçim. Bu seçim, Türkiye'nin gerçek anlamda rotasını belirleyecek bir seçim"

YEREL HABERLER ÇORUM

AA / Kemal Karadağ,Fatih Mehmet Kürkçü

ÇORUM (AA) - Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, "Haziran ayı seçimleri, Türkiye'nin önünü açacak bir seçim. Bu seçim, Türkiye'nin gerçek anlamda rotasını belirleyecek bir seçim" dedi.

AK Parti Çorum İl Başkanlığının 5. Olağan Kongresi, Atatürk Spor Salonu'nda gerçekleştirildi. Kongreye, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Haluk İpek, AK Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı ile parti üyeleri katıldı.

Kongrede partililere seslenen Bakan Elvan, Türkiye'nin genel seçimler için Haziran ayı içerisinde sandık başına gideceğini belirterek, yeni ve güçlü Türkiye için partilerinin seçimlerden yine zaferle çıkacağını söyledi.

- 2015 genel seçimleri

Seçimler için partililerin şimdiden ev ev dolaşarak AK Parti'nin hedeflerini Türk milletine anlatması gerektiğinin altını çizen Bakan Elvan, "Haziran ayı seçimleri. Türkiye'nin önünü açacak bir seçim. Bu seçim Türkiye'nin gerçek anlamda rotasını belirleyecek bir seçim. Ev ev dolaşmaya kapı kapı dolaşmaya sandıkları patlatmaya hazır mısınız" diye sordu.

AK Parti'nin güçlü iktidarı, Türkiye'nin yaptığı yatırımlar ve ülkenin yaşadığı gelişmelerden rahatsızlık duyanların olduğunu vurgulayan Bakan Elvan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Türkiye'nin önünü kimse kesemeyecek. O güçlü irade başı dik alnı ak millet devam ettiği müddetçe kimse bizim önümüzü kesemeyecek, bundan emin olunuz. Bizim hedefimiz büyük. Bizim hedefimiz 2023, bizim hedefimiz 2071. Hedefimiz belli. 2023'e kadar neler yapacağımız belli. İnşallah sizler bugüne kadar dimdik ayakta durdunuz, bizler dimdik ayakta durduk. Sizler, 'Türkiye sevdalısıyız' dediniz. Biz de dedik 'Milletimizin sevdalısıyız'. Biz de 'Türkiyemizin sevdalısıyız' dedik. Şunu iyi anlayın, biz dünyanın en büyük projelerini gerçekleştiriyoruz, muhalefet itiraz ediyor. Yine dışarıdan bizim gelişmemizi istemeyenler, bu projelerin gerçekleşmeyeceğini söylüyor. Biz, onlara inat bu projelerimizi gerçekleştireceğiz. Bugün Londra'yı Pekin'e bağlıyoruz hızlı tren hatlarımızla. Biz milletimizle birlikte dik durmaya devam edeceğiz."

İktidara geldikleri 12 yıl öncesinde yurtdışında yaşayan ve çalışan vatandaşların Türkiye'deki akrabalarına yardım için para gönderdiğini söyleyen Bakan Elvan, şimdi Türkiye'deki vatandaşların yurtdışındaki akrabalarına para gönderir hale geldiğini ifade etti.

- "Hızlı tren işletmeciliğinde dünyada sekizinci sıradayız"

12 yıl önce Fransa'dan, Almanya'dan gelenlerin o ülkelerdeki trenlerin hızından bahsettiğini şimdi ise Türkiye'deki hızlı trenlerin konuşulur hale geldiğine dikkati çeken Bakan Elvan, "Almanya'da, Fransa'da yaşayan vatandaşlar 'orada öyle trenler var ki kuş gibi uçuyor' diyorlardı. O kardeşlerimiz Türkiye'ye para gönderiyorlardı. Şimdi sizler onlara para gönderiyorsunuz. İşte farkımız bu. Türkiye güçleniyor ve büyüyor. Hızlı tren işletmeciliğinde Türkiye, dünyada sekizinci sırada. Bunlar hep milletimizin gücü, milletimizin desteğidir" diye konuştu.

- Haluk İpek

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Haluk İpek ise eski Türkiye ile yeni Türkiye arasında farklar olduğunu ifade ederek, "Eski Türkiye'de siyaset parçalanmıştı. Eski Türkiye, muhafazakar Anadolu insanının ve siyasetin parçalandığı, ihtilallerin müdahalelerin olduğu, başbakanların idam edildiği bir Türkiye idi. Ekonomisini ve geleceğini planlamayan bir Türkiye idi. Yeni Türkiye'yi kurmak için 13 yıl önce yola çıktığımızda dedik ki 'bir parçalanmış siyaseti yani geçmişte büyük işler başarmış bu milleti siyasetin merkezine yerleştireceğiz onları bir araya getireceğiz' dedik ve milletimizin bizi çok iyi anladı" değerlendirmesinde bulundu.

Bazılarının yeni parti kurma çalışmaları içerisinde olduğuna dikkati çekerek, şunları kaydetti:

"AK Parti'yi kapatmaya çalıştılar. Bunlar kendi içerisinde karışır dediler ama olmadı. Değişik hamleler yaptılar yine başaramadılar. Birilerini bir araya getirip yeni parti kurma peşindelermiş. Acaba AK Parti içindeki muhafazakar Anadolu insanından 'oy çalar mıyız' diye onun derdindeymiş. 40 tane serçeyi bir araya getirseniz bir tepsi pilav etmez. Bu pilavı da millet yemez. Bu muhafazakar Anadolu insanını da kimsenin parçalamaya, dağıtmaya, eski Türkiye'deki koalisyonları oluşturmaya hiç kimsenin gücü yetmez. Bu millet, oyunları AK Parti kurulduktan sonra bozmuştur."

Haziran ayındaki genel seçimlerden AK Parti'nin güçlü bir şekilde çıkacağını ve şu ana kadar partilerinin seçim öncesi anketlerdeki oy oranlarından her zaman daha yüksek oy aldığını vurgulayan Elvan, "2002 seçimlerine girdiğimizde yüzde 34 aldık. Ama seçimden üç dört ay önce anketlerde oy oranımız yüzde 31 bandındaydı. 2007 seçimlerinde yüzde 44'le anketlerdeydi ve yüzde 47 ile tamamladık. 2011 seçimlerine üç ay kala anketlerde yüzde 46'daydık, yüzde 50 ile tamamladık. 2015 seçimleri öncesinde anketlerde yüzde 49, yüzde 51 bandında gözüküyoruz. İnşallah yüzde 53 veya 54 bir bantla ve anayasayı değiştirecek çoğunlukla parlamentonun üçte iki çoğunluğunu kazanacak ve milletimiz bu yetkiyi AK Parti'ye verecektir. Son olaylar ve gelişmeler bunu böyle göstermektedir" diye konuştu.

AK Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı da milletin hizmetin siyasetini yapan partilerinin yolunda devam etmek istediğini kaydetti. Bostancı, "AK Parti milletin kalbine otoyollar yaptı. Tayyip Erdoğan bunu yaptı. Bu yüzden millet AK Parti'yi seviyor. Bu millet, bu çizgide bu siyasette kalbin, gönlün, sevginin ve aynı zamanda hizmetin siyasetinde yoluna devam edecek. Bu millet, Tayyip Erdoğan'ı sevdi. Niye sevdi biliyor musunuz? Bir insana çivi verirsin duvara çak dersin. Çiviyi alır, çekiçle, keserle çakmaya çalışır yine girmez. Ama biri balyozun çakamadığı çiviyi kafasıyla çakar. İşte Tayyip Erdoğan, çivileri kafasıyla çakarak milletle yoluna devam ediyor" ifadesini kullandı.

Konuşmaların ardından tek aday olarak gösterilen Rumi Bekiroğlu ve yönetiminin oylanmasına geçildi.

Bakan Elvan ve beraberindekiler, valilik ziyareti için kongreden ayrıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Çorum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Çorum ilinden AK Parti Çorum İl Kongresi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Ocak 2015 tarihinde saat 15 13’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça AK Parti Çorum İl Kongresi haberi güncellenecektir.

ÇORUM NAMAZ VAKİTLERİ

24 Şubat 2018, Cumartesi
 • İmsak
  05:51
 • Guneş
  07:15
 • Öğle
  12:59
 • İkindi
  16:01
 • Akşam
  18:32
 • Yatsı
  19:50
Sayfa Başı