ÇORUM HABERLERİ

AK Parti Çorum İl Başkanı Rumi Bekiroğlu;

IHA
07.09.2015 - 20:06Son Güncelleme :

AK PARTİ ÇORUM İL BAŞKANI RUMİ BEKİROĞLU, 5. OLAĞAN KONGRE ÖNCESİ BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ

IHA

AK Parti Çorum İl Başkanı Rumi Bekiroğlu, Hakkari’nin Yüksekova ilçesi Dağlıca bölgesinde operasyona giden askerlere yönelik hain saldırıyı kınadı.
AK Parti 5. Olağan Genel Kongresi öncesi bir basın toplantısı düzenleyen Bekiroğlu, saldırıda şehit olan askerlerin Allah’tan rahmet dilerken, şehit yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetlerine ve Türk milletimize başsağlığı dileyerek, “AK Parti sevdalıları ve davaya inanmış insanlar olarak bu milleti kimseye böldürmeyiz. Bölmeye çalışanın her zaman karşısında durduk duracağız. Bölünmeyi isteyenler bizi yok etmek isteyenlerdir. Bu vatanın sevdalıları, evlatları dil, din, ırk ayrımı yapmadan birlik ve beraberlik içinde yaşamayı kendisine şiar edinmiştir. Bu millet bayrağının asla yere düşmesine izin vermez. Bu millet öyle bir millettir ki cennet vatanının üzerinde hiç kimseye operasyon yaptırmaz. Vatanımızı korumak için haince bir pusu ile şehit olan askerlerimize tekrar Allah’tan rahmet diliyoruz. Onların canına kasteden teröristler ve o teröristlere yardım ve yataklık eden herkes bedelini ödeyecektir. Türk Silahlı Kuvvetlerimizin bu konuda yapması gerekeni layıkı ile yerine getireceğine gönülden inanıyoruz” dedi.
AK Parti ve AK Partililerin 14 yılın her gününü büyüme ve değişim isteyen bir ülkeye direnenlere karşı verilen haklı bir mücadeleyle geçirdiğini savunan Bekiroğlu, 14 yılın içerisinde kritik yıllar, kritik günler, saatler, kritik zamanlar olduğunu, Bu kritik eşiklerin her birini vakarla, sağduyuyla, tecrübe ve birikimle, sağlam prensiplerle ve milletin desteği ile aşıldığını söyledi.
AK Parti kurucu lideri Recep Tayyip Erdoğan’ın 2002 seçimlerine sokulmamasından başlayan ve sonrasında AK Parti’yi siyasetin karanlık dehlizlerinde bırakmayı hedef alan tüm senaryolar zaman içinde birer birer çöktüğünü hatırlatan Bekiroğlu, “AK Parti ve AK Parti kadroları bu zaman diliminde yaşanan her bir olaydan güçlenerek çıkmakla kalmadı, milletimizle olan bağını daha da sıkılaştırdı. Geçen 13 yılda demokrasi, özgüven ve kalkınmada atılan dev adımlar, çekilen her zorluğun, yaşanan her sıkıntının, darboğaz gibi görülen her geçidin, sabırla ve azimle aşılmasının bir semeresi olarak ülkemizin kazanımlarına eklendi. Bütün bunlar olurken AK Parti’nin dayandığı en büyük güç ise sarsılmaz birliği, milletin duyduğu itimat ve kurulduğu ilk günden itibaren kurucu değerlerine olan sadakatidir. Çalışkanlık, güven, vatanperverlik, 2023-2053-2071 vizyonları ve medeniyet değerlerimizi yeniden tüm coğrafyamızla ve dünya ile bütünleştirme hedefi, bu kutlu yolculuğun taşıyıcı unsurlarıdır. AK Parti teşkilatları; üye, sandık ve mahalle yönetimlerimiz; ilçe, il, kadın ve gençlik, belediye ve Genel Merkez teşkilatlarımız ve milyonlarca seçmenimizle birlikte aziz milletimize karşı sorumluluk duygusundan, hizmet akdinden bir an bile vazgeçmemiştir. AK Parti, 3 Kasım 2002’den itibaren girilen her bir seçim, gerçekleştirilen her bir referandumda milletle sözleşmesini tazelemiştir. AK Parti’nin Türkiye’yi getirdiği gelişmişlik çizgisi, bir siyasi partinin sandıktan çıkan iradenin ortaya koyduğu başarı hikâyesinin bir milleti ve ülkeyi nasıl dönüştürebileceğinin ispatı olmuştur. Tüm dünya 14 yıl boyunca büyük bir hayranlıkla, ilgiyle ve takdirle bu büyük mücadeleyi ve bu mücadelenin neferlerini izlemiştir. Kurucu Lideri 10 Ağustos 2014 de ilk kez halkoyuyla seçilen Cumhurbaşkanı olan AK Parti, kendi içindeki nöbet değişimini de milletin ve tarihin beklediği sorumlulukla gerçekleştirmiştir” diye konuştu.
AK Parti tarihinin her gününün bir anlamı olduğunu anlatan Bekiroğlu, “Girilen her yerel ve genel seçimin bir anlamı vardır. Yapılan her kongrenin bir anlamı vardır. AK Parti girdiği tüm seçimlerde olduğu gibi 7 Haziran’da da Türkiye’nin 13 yıllık kazanımlarını koruyup büyük hedeflerine ulaşmayı milli iradeden onay alarak gerçekleştirmek için yola çıkmıştı. Cumhuriyetimizin 100.yılında bölgesinin ve dünyanın saygınlığını tam manasıyla elde edip, insanımızın ve medeniyetimizin tüm unsurlarıyla yükselmesini hedefliyordu. Her seçimde olduğu gibi bu seçimlerde de Milli iradenin kararını tereddütsüz kabul eden AK Parti, gereğini süreç içerisinde yerine getirmiştir. Ülkemizi hükümetsiz bırakmamak adına yine yapıcı bir siyaset anlayışı ortaya koymuştur. Türkiye’nin siyasi irade ve hükümet iradesi boşluğuna düşeceğini hesap edenler ekonomik, siyasi istikrarsızlıkla birlikte, milli birlik ve kardeşlik sürecini de terörle sabote ederek, milletimizi kazanımları ve hedeflerinden uzaklaştırmamaya teşebbüs ettiler. AK Parti birikimi, ülkemizi ve insanımızı tecrübesi ve ortak aklıyla birlikte kurulan bu oyunlardan uzaklaştırmayı başarmıştır. Milletten aldığı iradeyi her gün hakkıyla kullanıp, yerine getirmiştir, Geçen 3 aylık süre ve olaylar, ülkemizin 21. asrın başından itibaren diğer ülkelerden üstünlüğünün tek başına iktidar olduğu gerçeğini bir kez daha tüm açıklığıyla ortaya koymuştur. Bugün üzerinde ısrarla konuşulan siyasi istikrar ve ekonomik istikrarın kaynağı, özgüvenle attığımız tüm adımların kaynağı hep tek başına iktidar olmuştur. Hedefimiz Anayasamızın hükümleri çerçevesinde gittiğimiz 1 Kasım seçimlerine ülkemize yeniden tek başına iktidar olma imkânı sunmaktadır. Yeniden tek başına iktidar, milletimizin gelecek ümidini yeşertecek, hedeflerimize güçlü adımlarla ulaşmamızı sağlayacaktır. Coğrafyamızın ye topraklarımızın makûs talihini değiştirme kararlılığı olan ve bunu ispatlamış tek hareket AK Parti ve onun kadroları için 1 Kasım; anlamı, yüklendiği misyonu ve sorumluluğu açısından önemli bir tarihtir. 1 Kasım’a giden her dakika, her olay bizim ve milletimiz için anlamlıdır. Bu nedenle 1 Eylül 2014’de başlayan kongre sürecimiz ve bu esnada gerçekleşen mahalle, belde, ilçe ve il kongrelerimiz her noktada coşku, heyecan ve birliktelik içerisinde geçmiştir. Genel Başkanımız, Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’nun ve parti yetkililerimizin katıldıkları kongreler bütünleşmemizin, tazelenmemizin ve tabanımızın verdiği yetkiyle sorumluluklarımıza yeniden heyecanla başlatmamızın teminatı olmuştur” diye konuştu.
12 Eylül tarihi Türkiye’nin en talihsiz günlerinden biriyken, 2010 referandumu ile bu tarihin üzerindeki kara lekeyi kaldırdıklarını anlatan Bekiroğlu, şunları kaydetti;
“Şimdi 12 Eylül 2015’te, bugünü AK Parti 5. Olağan büyük kongresi ile taçlandırıyoruz. Partimizin her kongresinin bir anlamı ve misyonu vardır. Bugüne kadar yapılan kongrelerimiz AK Partimize, tabanımıza ve teşkilatımıza büyük sorumluluklar yüklemiş ve buradan alınan güçle de Türkiye büyük atılımlar gerçekleştirmiştir. Şimdi aynı vazife 5. Olağan büyük kongrededir. Bu kongremiz Türkiye’nin demokratikleşme, kalkınma, ilerleme ve değerleriyle bütünleşme yolculuğuna, evrensel sorumluklarına ara vermeden, tüm hızıyla devam etmesinin kaynağı olacaktır. Bu kongremiz, milletimizin Yeni Türkiye yolculuğuna devam etmesinin kaynağı olacaktır.Bu kongremiz, 1 Kastm’da tek başına iktidarın ve ülkemizin hedeflerine ulaşmasının kaynağı olacaktır. Bu kongremiz, kardeşliğimize halel getirmeye çalışanlara karşı milli iradenin güçlü sesinin kaynağı olacaktır.Bu kongremiz, 2023,2053 ve 2071’e selametle ulaşmamızın kaynağı olacaktır."Bu kongremiz tek başına iktidarın anahtarıdır”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Çorum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Çorum ilinden AK Parti Çorum İl Başkanı Rumi Bekiroğlu; hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Eylül 2015 tarihinde saat 20 06’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça AK Parti Çorum İl Başkanı Rumi Bekiroğlu; haberi güncellenecektir.

ÇORUM NAMAZ VAKİTLERİ

16 Aralık 2017, Cumartesi
 • İmsak
  06:02
 • Guneş
  07:50
 • Öğle
  12:47
 • İkindi
  15:08
 • Akşam
  17:22
 • Yatsı
  18:59
Sayfa Başı