ÇANKIRI HABERLERİ

AK Parti Çankırı 5. Olağan Kongresi

AA / Yusuf Çelik
31.01.2015 - 17:16Son Güncelleme :

- Adalet Bakanı Bozdağ: (2) - "Sandıkta iktidar olan millet, ilk defa Ankara'da da gerçek manada muktedir oldu, iktidar oldu. Onun için rahatsızlar" - "Şimdi başı örtük üniversiteye gitmek sorun mu Türkiye'de? Var mı, yok böyle bir sorun. Peki, kamuda başı örterek çalışmak sorun mu Türkiye'de, var mı böyle bir şey?" - "İşte, milliyetçi olmak budur bu. Milletine sahip çıkmak, evlatlarına sahip çıkmak, başı örtülü, başı açık herkesin kardeş olduğu ve birbirlerini kucakladığı bir Türkiye oluşturmaktır"

YEREL HABERLER ÇANKIRI

AA / Yusuf Çelik

ÇANKIRI (AA) - Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Sandıkta iktidar olan millet ilk defa Ankara'da da gerçek manada muktedir oldu, iktidar oldu. Onun için rahatsızlar" dedi.

Bozdağ, Çankırı Hasan Fehmi Gökşen Spor Salonunda düzenlenen AK Parti Çankırı 5. Olağan Kongresi'nde yaptığı konuşmada, 7 Haziran seçimlerinin çok önemli olduğunu belirterek, 4 yıllık daha bir AK Parti iktidarının Türkiye'yi şahlandıracağını söyledi.

Türkiye'yi durdurmak isteyenlerin, Türkiye'nin istikrarını ve güçlü iktidarını yok etmek isteyen çevrelerin bu seçimlere odaklanmış durumda olduklarını ifade eden Bozdağ, şöyle konuştu:

"2015 seçimlerine giderken Türkiye, çeşitli tuzaklarla karşılaşacaktır. Her seçim öncesi, seçmenin iradesine ayar çekmek isteyen içeride bir takım hainler, dışarıda onlarla beraber hareket eden dış güçler ve işbirlikçiler hep beraber oldular. Dert, güçlü Türkiye istemiyorlar. İstikrarlı bir Türkiye istemiyorlar, güçlü iktidar hiç istemiyorlar. Güdecekleri çoban istiyorlar, güdecekleri iktidar istiyorlar. Islık çaldığı zaman esas duruşa geçecek kadrolar istiyorlar. Düşünürken, proje yaparken, projeyi uygularken 'Falan filan ne der' diye kara kara düşünüp öncesinden, 'Bir de onlarla istişare edelim' diyecek güçsüz, zayıf, iradesiz iktidarlar ve o iktidarlarda hizmet edecek kadrolar istiyorlar. AK Parti'yle beraber millet gerçek anlamda Ankara'da iktidar oldu."

Bozdağ, 1999 seçimleri öncesinde "Erkek-ürkek tartışmaları"nın yaşandığını anımsatarak, bazılarının iktidar oldukları takdirde başörtüsü meselesini çözeceklerini vaad ettiğini anımsattı.

"Bakın bakalım, 28 Şubat'la mücadele nasıl yapılıyor dediler" diyen Bozdağ, "Bu iş, ürkeklerin işi değil, erkeklerin işi dediler. Doğrumu, peki oy verdik mi, verdik. Ben de Yozgatlıyım, birinci parti yaptık. Herhalde Çankırı da birinci parti yaptı, doğru mu? Peki, ne oldu? Ankara'ya gidince Çankırı'nın meydanında söylediklerini unuttular. Nesrin Ünal kardeşimizi meclisin kapısında başını açtırarak ağlattılar. Merhum Ecevit, sayın Merve Kavakçı parlamentoya girince, 'Burası devlete meydan okuma yeri değil, bu kadına haddini bildirin' diye kükreyince, kürsüden gözlerini yere dikip yere baktılar. Erkeklik bu mu? Sen kim oluyorsun da milletin meclisinde, milletin iradesini temsilen gelmiş milletin has evlatlarından birine böylesi bir saygısızlığı yapıyorsun? Parlamentodan onu kovuyorsun, kovmak istiyorsun" değerlendirmesinde bulundu.

Bozdağ, muhalefetin meydanlarda söylediklerinin Ankara'da hep tersini yaptığını savunarak, milletten alınan milli emanetin Ankara'da vesayet odaklarına teslim edildiğini dile getirdi.

3 Kasım'da Tayyip Erdoğan ve arkadaşlarıyla Ankara'daki bu düzenin sona erdiğine işaret eden Bozdağ, şöyle devam etti:

"Sandıkta iktidar olan millet ilk defa Ankara'da da gerçek manada muktedir oldu, iktidar oldu. Onun için rahatsızlar. Şimdi başı örtük üniversiteye gitmek sorun mu Türkiye'de? Var mı, yok böyle bir sorun. Peki, kamuda başı örterek çalışmak sorun mu? Türkiye'de, var mı böyle bir şey? Yok ama dün üniversiteye almıyorlardı, üniversite okuyanları tıp fakültesinin 6. sınıfından üniversiteden atıyorlardı, başı örtülü olanları memuriyetten atıyorlardı. İşte, milliyetçi olmak budur bu, bu. Milletine sahip çıkmak, evlatlarına sahip çıkmak, başı örtülü, başı açık herkesin kardeş olduğu, birbirini kucakladığı bir Türkiye oluşturmaktır. Bu kadrolar, onu yaptılar. Böyle bir Türkiye'yi oluşturdular."

Bozdağ, Türkiye'nin dört bir yanında, ülkenin devasa sorunlarını çözmek için koşan bir iktidarın olduğunu sözlerine ekledi.

(Sürecek)

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Çankırı haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Çankırı ilinden AK Parti Çankırı 5. Olağan Kongresi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Ocak 2015 tarihinde saat 17 16’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça AK Parti Çankırı 5. Olağan Kongresi haberi güncellenecektir.

ÇANKIRI NAMAZ VAKİTLERİ

11 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  06:04
 • Guneş
  07:52
 • Öğle
  12:50
 • İkindi
  15:12
 • Akşam
  17:26
 • Yatsı
  19:03
Sayfa Başı