ÇANAKKALE HABERLERİ

AK Parti Çanakkale Milletvekili Adayı Gider Lapseki’de

IHA
28.10.2015 - 11:46Son Güncelleme :

AYHAN GİDER SEÇİM ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR

IHA

AK Parti Çanakkale Milletvekili adayı Ayhan Gider seçim çalışmalarım kapsamında Lapseki İlçesi İlyas köyünde vatandaşlar ile bir araya geldi.
AK Parti Çanakkale Milletvekili adayı Ayhan Gider, 1 Kasım seçim çalışmaları kapsamında Lapseki İlçesi İlyas köyünde vatandaşlar ile bir araya geldi. Ayhan Gider’e Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, AK Parti Lapseki İlçe Başkanı Halil Özer ve partililer de eşlik etti.
Seçim çalışmaları kapsamında İlyas köyüne giden AK Parti Çanakkale Milletvekili adayı Ayhan Gider, köy girişinde yaklaşık 100 kişilik bir grup tarafından alkışlarla karşılandı.
Köy meydanın da köylüler ile tek tek tokalaşan Milletvekili adayı Ayhan Gider için Lapseki eski DYP İlçe Başkanı Ahmet Çırak ve DYP’liler tarafından hazırlanan dana kurban edildi. Kesilen kurbanın kanı Milletvekili adayı Ayhan Gider’in alnına sürüldü. Kurban kesiminin ardından meydan da vatandaşlarla sohbet eden Milletvekili adayı Ayhan Gider, köy kahvesinde vatandaşlara seslendi. Gider, “Türkiye’de bunu ilk kez yaşadıklarını söyledi. 7 Haziran’da sandığa giderek herkesi görevini yaptı. Ama Ankara’da birileri hükümeti kurmadı. Hükümeti kurdurtmadı. Bizlere de dediler ki tekrar seçim yapılacak. Bizde onlara demek için toplandık ki, siz koalisyonu engellerseniz biz tek başımıza geliriz. Biz Anadolu’dan aldığımız yetkiyle, İlyas köydeki analarımızın, bacılarımızın duasıyla geliriz. İlyas köy bizi farklı ve coşkulu karşıladı. Biz ne yapsak bunun hakkını ödeyemeyiz. İnşallah biz buradan Ankara’ya güçlü bir şekilde gittiğimiz zaman onların ne topu, ne tüfeği, ne bedduası, ne televizyonu ne gazetesi bizi bozamaz” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Çanakkale haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Çanakkale ilinden AK Parti Çanakkale Milletvekili Adayı Gider Lapseki’de hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 11 46’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça AK Parti Çanakkale Milletvekili Adayı Gider Lapseki’de haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı