BURSA HABERLERİ

AK Parti Bursa 5. Olağan İl Kongresi

AA / Hüseyin Yesilkavak
10.01.2015 - 15:16Son Güncelleme : 10.01.2015 - 15:16

- Başbakan Yardımcısı Arınç: (2) - "Bir sene öncesine kadar kendilerine her konuda yardım ve destek yaptığımız insanlar, hatta bizlerle birlikte olduğunu zannettiğimiz birileri, hepsini kastetmiyorum ama bu hükümeti devirmek için birileriyle el ele verip darbe yapmak için çalıştılar" - "İsterse adı paralel olsun, isterse başka bir odak olsun, hepsiyle mücadelemizi büyük bir kararlılıkla sürdüreceğiz. Hiçbir endişe, hiçbir korku, hiçbir tereddüt yaşamayın" - "Yüzümüze gülerek arkamızdan bu devleti ele geçirmek için çalışan, kendilerine her türlü imkanı bahşeden AK Parti iktidarına karşı ihanet içinde olanları asla affetmeyeceğiz"

AA / Hüseyin Yesilkavak

BURSA (AA) - Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, bir sene öncesine kadar her konuda yardım ve destekte bulundukları hatta bir arada olduklarını zannettikleri bazı kişilerin, hükümeti devirmek için el ele verip darbe yapmaya çalıştığını belirterek, "İsterse adı paralel olsun, isterse başka bir odak olsun, hepsiyle mücadelemizi büyük bir kararlılıkla sürdüreceğiz. Hiçbir endişe, hiçbir korku, hiçbir tereddüt yaşamayın" dedi.

Arınç, Atatürk Spor Salonu'nda düzenlenen AK Parti Bursa 5. Olağan İl Kongresi'nde yaptığı konuşmada, iktidarda bulundukları süre içinde bugüne kadar çok şeyler gördüklerini, kendilerine yönelik açık ve kapalı darbe girişimleri olduğunu söyledi.

AK Parti'nin bölünmeye, kapatılmaya çalışıldığını, bazı çevrelerin yalanlar üzerine bina ettikleri iftiralarla karşılarına çıktığını anlatan Arınç, "Allah'a hamdolsun hep sözümüzü tuttuk, hep sözümüzün arkasında olduk. Kapatma davasının delilleri, 400 tane gazete kupürüydü, internet sitelerinde yayınlanmış yalan ve iftira haberlerdi. Başörtüsüne özgürlük istediğimiz için üniversitelerde kızlarımıza ayrımcılık yapılmasın diye nerede konuşmuşsak onlar hakkımızda ve aleyhimizde suç delili olarak kabul edildi ama kervan yoluna yürümeye devam etti, amacımıza ulaştık" ifadesini kullandı.

Katılımcılara, "Şimdi şöyle kendi kendinize 'hervele' yapar gibi omuzlarınızı kaldırarak, başınızı dik tutarak, Türkiye'ye şöyle bir bakın" diye seslenen Arınç, başörtüsüyle ilgili geçmişteki bazı gelişmelere değindi. Arınç, şunları kaydetti:

"1999'da Merve Kavakçı'yı sille tokat parlamentodan atmaya çalışanların, 'dışarı, dışarı...' diye bağıranların, elinde mazbatası olduğu halde ant içip milletvekili görevine başlamasın diye provokatör ilan edenlerin yerinde yeller esiyor. Onların hepsi dışarıda kaldı. Bugün 6 bayan arkadaşımız, başlarındaki örtüsüyle TBMM'de milletimizi temsil ediyor. Bundan daha güzel bir şey olabilir mi? Ayrımcılığı ortadan kaldırdık. Başını açık tutmak ne kadar güzel hak ve imkansa başını kapalı tutana bu kadar düşmanlık neyin nesiydi? Üniversitelerden atılıyorlardı, şimdi tüm üniversitelerde başı açık ile başı kapalı kardeşçe, kucaklaşarak, bir arada gülüşerek okullarına devam ediyorlar. Öğretim üyeleri içinde bile var. Artık kamuda başörtüsüyle çalışmak serbest oldu. Okullarından atılan öğretmenler, memuriyet yapan hanımefendiler şimdi hamdolsun kendi rızasıyla başlarını örttükleri yerde bunları rahatlıkla yapabiliyorlar."

- "Bunların tek tek hesabını soracağız"

Ayrımcılığı kaldırdıklarını vurgulayan Arınç, attıkları her adımın, yaptıkları her işin ve söyledikleri her sözün hesabını da şerefle vererek milletin önüne çıktıklarını dile getirdi.

Arınç, öte yandan hiç ümit etmedikleri, tahmin etmedikleri başka bir ihanetle karşılaştıklarına dikkati çekerek, şöyle konuştu:

"Bir sene öncesine kadar kendilerine her konuda yardım ve destek yaptığımız insanlar, hatta bizlerle birlikte olduğunu zannettiğimiz birileri, hepsini kastetmiyorum ama bu hükümeti devirmek için birileriyle el ele verip darbe yapmak için çalıştılar. 30 Mart seçimlerini etkilemek istediler, cumhurbaşkanlığı seçimini etkilemek istediler. Şimdi de güçleri yeterse haziran seçimlerine kadar bu hükümeti gizli-açık ittifaklarla devirmek istiyorlar. Bu devletin içinde, bu devletin yapısına paralel başka bir yapıya hiçbir hükümet müsaade edemez. Biz de müsaade etmeyeceğiz. Yüzümüze gülerek arkamızdan bu devleti ele geçirmek için çalışan, kendilerine her türlü imkanı bahşeden AK Parti iktidarına karşı ihanet içinde olanları asla affetmeyeceğiz. Bunların tek tek hesabını soracağız. Elbette bunları yapanlardan, planlayanlardan, gizli şer odaklarıyla iş birliği yapanlardan bahsediyorum. Yoksa mücadele hiçbir zaman bu işin içinde olmamış kişilere, gruplara yönelik değildir. Partimizin adı 'adalet'tir. Adaletten ve haktan ayrılmayacağız, hukuku temel prensip yapacağız, yargının önüne, idari kararlarla alacağımız bütün kararlara şer odaklarını koyacağız. İsterse adı paralel olsun, isterse başka bir odak olsun, hepsiyle mücadelemizi büyük bir kararlılıkla sürdüreceğiz. Hiçbir endişe, hiçbir korku, hiçbir tereddüt yaşamayın. Bu hükümet ayakta kaldıysa bu mücadeleyi yaptığı içindir. Bundan sonra da yapacaktır ve haziran seçimlerini, göreceksiniz bir büyük başarıyla tamamlayacağız."

(Sürecek)

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Bursa haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Bursa haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde AK Parti Bursa 5. Olağan İl Kongresi haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

  BURSA NAMAZ VAKİTLERİ
  24 Eylül 2017, Pazar
  • İmsak
   05:06
  • Guneş
   06:45
  • Öğle
   13:07
  • İkindi
   16:31
  • Akşam
   19:07
  • Yatsı
   20:34
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı