BURSA HABERLERİ

AK Parti Bursa 5. Olağan İl Kongresi

AA / Haluk Yüksel
10.01.2015 - 14:30Son Güncelleme : 10.01.2015 - 14:30

- Başbakan Yardımcısı Arınç: (1) - "2001'den 15 ay sonra seçimlere giderken ağlamadık, şikayet etmedik, sızlanmadık, 'Bu yüzde 10 baraj da nereden çıktı, bunu benim için mi koydunuz' demedik" - "Hamdolsun her seçimden başarıyla çıktık, alnımız açık başımız dik. Aralıksız iktidardayız" - "Ne mutlu ki Allah bize başarılarımızı konuşmaya imkan verdi. Başka partilerin hali çok kötü, ne konuşacaklar neyi anlatacaklar? Hangi başarılarından söz edecekler? Geleceğe ait hangi hedefleri bize söyleyecekler? Onların işi çok zor ama bizim işimiz kolay, hep başarı öyküsünü anlatıyoruz, hep zaferlerden bahsediyoruz ve şimdi durduğumuz yerde de durmuyoruz"

AA / Haluk Yüksel

BURSA (AA) - Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, 2001'den 15 ay sonra seçimlere giderken ağlamadıklarını, şikayet etmediklerini, sızlanmadıklarını belirterek, "Bu yüzde 10 baraj da nereden çıktı, bunu benim için mi koydunuz' demedik. Hamdolsun her seçimden başarıyla çıktık, alnımız açık başımız dik. Aralıksız iktidardayız" dedi.

Arınç, Atatürk Spor Salonu'nda düzenlenen AK Parti Bursa 5. Olağan İl Kongresi'nde yaptığı konuşmada, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun çok yorulduğunu, doktorların duruma el koyduğunu ve en azından 2 günlük kesin istirahati tavsiye ettiklerini, bu nedenle kongreye katılamadığını belirtti.

Davutoğlu'nun üzülerek, sıkılarak izin istediğini dile getiren Arınç, "Elbette Sayın Başbakanımızın sağlığı hepimiz için çok kıymetli. Ona Allah'tan acil şifalar diliyorum ve çok sevdiği Bursa'mızdan, ismini koyduğu 'ulu şehir'den hepinizin ve tüm Bursa'nın sağlık ve afiyet dileklerini, selam ve sevgilerini Sayın Başbakanımıza sunmak istiyorum. Hastalık engel oldu ama inşallah en kısa zamanda Sayın Başbakanımızın Bursa'ya yapacakları üçüncü ziyareti büyük bir özlemle bekleyeceğiz" diye konuştu.

Arınç, kongreye Kuveyt Adalet ve Evkaf Bakan Vekili Adil El Felah'ın da katıldığını belirterek, konuk bakan ve eşlerinin Bursa'yı çok sevdiğini ve ailesiyle burada bir evlerinin de bulunduğunu, kendilerini ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Kendisini mutlu eden güzel olaylardan birinin de herkesin gençlik dönemlerinden bu yana sevgiyle, saygıyla beğeniyle taktir ettiği sinema sanatçısı Eşraf Kolçak'ın da bulunması olduğunu belirten Arınç, şunları söyledi:

"Gerçekten çok mutlu oldum ve Sayın Eşref Kolçak aramızda bir misafir olarak bulunmuyor, Gemlik'ten seçilmiş il delegemiz olarak bulunuyor, yani kongremizde inşallah oylarını kullanacaklar. Eşref ağabey, maşallah yaşınız ilerledi ama hala gençsiniz. Biz Eşref Kolçak'ı, Fikret Hakan'lar, belki Ayhan Işık'lar döneminden belki biraz daha öncesinden hatırlıyoruz. Hiç kötü adam rollarine çıkmadı. İyi adam oldu, milli mücadelemizin yıllarında kahramanlarımızı temsil etti, en sonunda dizilerde ve sinema filmlerinde iyi aile babası rollerini, biraz da benim gibi artık dedelik rollerine de çıkmaya başladı. Hep güzel adam oldu. Hoş geldiniz, kongremize şeref verdiniz."

- "Başka partilerin hali çok kötü"

Arınç, kongrelerin bir muhasebe, gözden geçirme olduğunu, başarıları anlatıp geleceğe ümitle bakmak için bir imkan verdiğini ifade ederek, şöyle devam etti:

"Ne mutlu ki Allah bize başarılarımızı konuşmaya imkan verdi. Başka partilerin hali çok kötü, ne konuşacaklar neyi anlatacaklar? Hangi başarılarından söz edecekler? Geleceğe ait hangi hedefleri bize söyleyecekler? Onların işi çok zor ama bizim işimiz kolay, hep başarı öyküsünü anlatıyoruz, hep zaferlerden bahsediyoruz ve şimdi durduğumuz yerde de durmuyoruz. 2023'ü konuşuyoruz, 2053'ü konuşuyoruz, 2071'i konuşuyoruz, hedefimiz çok büyük, idealimiz çok yüksek ve hamdolsun ufuklar ötesine hedef koymuş bir siyasal partinin temsilcileriyiz. 13 yıl öncesine bakıyoruz başarı, 5 yıl öncesi başarı, bugün başarı, 5 ay sonrası Allah'ın izniyle çok daha büyük bir başarı olacak. Allah'ın gücü, kudreti, imkanı inşallah bu güzel topluluğun üzerinde oldukça zaferden zafere koşacağız ve Türkiye her seçimde en büyük zafer müjdesini Bursa'dan alacak Allah'ın izniyle."

- "Her seçimden başarıyla çıktık"

Arınç, 14 Ağustos 2001'de kurulan AK Parti'nin bugün 13'üncü yılını bitirdiğini hatırlatarak, "Hamdolsun her seçimden başarıyla çıktık, alnımız açık başımız dik. Aralıksız iktidardayız. Sayın Cumhurbaşkanımız 12 yıl fiilen Başbakanlık yaparak halkın bizzat kendi oylarıyla seçtiği bir Cumhurbaşkanı oldu ve halkımızın takdirleriyle Türkiye'nin ilk halk tarafından seçilen Cumhurbaşkanı oldu" ifadelerini kullandı.

- "Ağlamadık, şikayet etmedik, sızlanmadık"

AK Parti'nin kurulduktan 15 ay ay sonra seçimlere gittiğini anlatan Arınç, şöyle konuştu:

"2001'den 15 ay sonra seçimlere giderken ağlamadık, şikayet etmedik, sızlanmadık, 'Bu yüzde 10 baraj da nereden çıktı, bunu benim için mi koydunuz' demedik. Hedefimiz büyüktü, ilk seçimde iktidar olacaktık ve hamdolsun bunu gerçekleştirdik Allah'ın izniyle. İnanmıştık ki halk bizimle beraber, inanmıştık ki Türkiye'de siyaset çöktü, AK Parti onu tekrar ayağa kaldırdı. İnanmıştık ki bu halk bu aziz millet, güçlü siyaset istiyor, güvenilir, cesaretli olmak istiyor ve halkın emanetini muhafaza eden bir partiyi hükümeti arzu ediyor. O zaman söz verdik; ilkeli siyaset yapacağız, cesur, kararlı olacağız, darbelerden, muhtıralardan, cuntalardan kaş kaldırıp el sallayanlardan hesap soracağız, milletin emanetini sokakta bırakmayacağız. Millet buna inandı, millet bunu destekledi."

(Sürecek)

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Bursa haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Bursa haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde AK Parti Bursa 5. Olağan İl Kongresi haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

  BURSA NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Eylül 2017, Perşembe
  • İmsak
   05:02
  • Guneş
   06:43
  • Öğle
   13:08
  • İkindi
   16:34
  • Akşam
   19:12
  • Yatsı
   20:39
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı