MUĞLA HABERLERİ

AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Demiralp Terörü Kınadı

IHA
10 Eylül 2015 - 19:23Son Güncelleme : 10 Eylül 2015 - 19:24

IHA

Ak Parti Bodrum İlçe Başkanı Çiğdem Demiralp, Dağlıca ve Iğdır’da yaşanan terör saldırılarını kınadı.
Başkan Demiralp yaptığı açıklamada Üç partinin, 7 Haziran seçimleri öncesinde ’kutsal ittifak’ kurduğunu söyleyerek çözümsüzlük ve ülkeyi kaosa sürüklemek üzerine kurulan bu ittifakın terörü desteklediğini savundu.
AK Partili Demiralp, CHP, MHP ve HDP ile diğer parti temsilcilerinin PKK ile ilgili tek bir kınama, lanetleme ya da teröre karşı mücadele anlamında bir söz söylemediğini ileri süren Demiralp parti liderlerinin akıl tutulması yaşadığını belirtti. Demiralp, açıklamasında, şunları söyledi: "Muhalefet partilerinden gelen sağduyu mesajlarının altında tahrik ve tehdit mesajları verilmekte, halk sokağa çağrılmakta, bayragımız üzerinden dahi provakosyon yapılmaktadır. CHP,MHP,HDP ve diğer parti temsilcilerinden terör örgütü P.K.K. ile ilgili, kınama, lanetleme veya teröre karşı mücadele anlamında tek bir söz söylenmemektedir.Üst akıl üzerinden yönetilen parti yöneticileri akıl tutulması yaşamaktadır. Sn.Cumhurbaşkanımızı ve Başbakananımızı hedef alan taraflı medya algı operasyonu yapmakta ve doğruları çarpıtmaktadır. 100 Yıl öncesinde topraklarımızda yaşatılan, bölmek, parçalamak ve yok etmek üzerine kurulan planlar, bugünde uygulanmaya çalışılmaktadır. Ülkeyi iç savaşa sürüklemek için terör örgütleri ve paralel yapı kullanılmaktadır. Çözüm sürecinde gelinen noktayı ‘içler acısı’ diye nitelendirenler, o coğrafya insanını, yaşadıklarını ve sürecin ne anlama geldiğini bilmeyenlerdir.Terör örgütünün doğuda halkımızı sokağa doğru hareketlendirme ve kaos ortamı yaratma planları karşılığını bulmamıştır.Bölge halkı sağduyulu davranmış ve terör örgütünün karşısında yer almıştır. Şimdi sıra Batıdadır.Tahrikler ve halkı sokağa çağırma ve iç savaşa sürükleme oyunlarına karşı herkesin sağduyulu davranması ve oynanan oyunları görmesi gerekmektedir. Seçimlerden sonraki süreçte koalisyon kurma çalışmaları sırasında Anayasa nın öngördüğü kurallar çerçevesinden çıkılmamıştır.CHP nin dayatmaları, MHP nin anlamsız Hayırları sayesinde 1 Kasım seçim kararı alınmak zorunda kalınmıştır.Hükümet kurma konusunda partimiz yalnız bırakılmıştır. Üst akıl bundan sonraki süreçte 1 Kasım seçimlerini yaptırmamak adına her türlü teröre ve provakosyona baş vuracaktır. Amaç büyüyen, güçlenen Türkiyenin önünü kesmek, istikrarı durdurmak, ekonomiyi altüst etmek ve toprak bütünlüğünü ortadan kaldırmaktır.Komşularımızda uygulanan parçala, böl ve yönet planını ülkemiz üzerine de uygulamaktır. Siyasette hesaplaşma yeri sandıktır.1Kasım seçimleri millet iradesine demokratik anlamda başvurmaktır.Bizler geçmiş tarihimizden ders çıkarmak, yakınımızdaki coğrafyada yaşananları görmek, anlamak ve oynanmak istenen oyunlara karşı birlik ve beraberliğimizi korumak zorundayız. Yüreğimizi dağlayan bu acılara neden olanlara karşı hep birlikte dur demek en büyük dileğim. Toplumsal tepkilerimizin şiddete dönüşmesine müsaade etmeyelim. Bütün partileri P.K.K. terör örgütünü kınamaya davet ediyorum. P.K.K. Terör örgütünü ve terörü kınıyor ve milletimize tekrar başsağlığı diliyorum"dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muğla haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muğla ilinden AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Demiralp Terörü Kınadı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Eylül 2015 tarihinde saat 19 23’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Demiralp Terörü Kınadı haberi güncellenecektir.

  MUĞLA NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Ağustos 2017, Pazar
  • İmsak
   04:36
  • Guneş
   06:20
  • Öğle
   13:20
  • İkindi
   17:04
  • Akşam
   20:01
  • Yatsı
   21:31
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı