BİLECİK HABERLERİ

AK Parti Bilecik Milletvekili Halil Eldemir’in 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

IHA
28.10.2015 - 13:01Son Güncelleme :

HALİL ELDEMİR

IHA

Ak Parti Bilecik Milletvekili Halil Eldemir, Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle yayınladığı mesajda; “Milletimiz sahip olduğu değerlere her ne koşul altında olursa olsun sahip çıkan, kardeşliği din, dil, ırk, mezhep gibi bölücü unsurlara feda etmemeye yeminli bir millettir” diye belirtti.
Ak Parti Bilecik Milletvekili Halil Eldemir, 92 yıl önce yaşananların, kendilerine bugünü armağan edenlerin zaferi olduğunu anlattığı mesajında, “Bıraktıkları miras, Hem bizden öncekilere hem de bizden sonrakilere karşı taşıdığımız büyük ve onurlu bir sorumluluktur. Bu bilinçle her gün bir basamak daha yükselmek için neler yapabileceğimizin hesabını yapmalı, emanetçisi olduğumuz mirası bizden sonrakilere çok daha iyi koşullar altında teslim etmeliyiz. Bu bağlamda; adım adım Cumhuriyetimizin 100’uncu yılına doğru ilerlerken, ülkemizin çağdaş demokrasiler arasında hak ettiği yeri alması yönünde hedeflerimizi bir, bir hayata geçirmenin, daha da büyük hedefler belirlemenin gururunu taşıyoruz. Dünyada, bölgesinde ve içeride çok daha müreffeh, ayakları yere sağlam basan bir Türkiye idealiyle devam ettiğimiz bu yolda milletçe beraber olduğumuz sürece aşamayacağımız engel yoktur. Bizler, esarete karşı verdikleri destansı mücadeleyle bağımsızlığımızı kazanan, Cumhuriyetimizi miras bırakan aziz kahramanlarımızdan ilham ve güç almaya her zaman devam edeceğiz. Her zamankinden çok daha fazla milli birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde, el ele barış ve huzur dolu bir Türkiye için mücadelemize devam edeceğiz ve vatanımıza olan hizmet aşkımız artarak sürecektir. Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, kurtuluşumuz için canlarını feda eden silah arkadaşlarını, kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet ve saygıyla anıyor, Bilecikli hemşehrilerimin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını canı gönülden kutluyor, selam ve saygılarımı sunuyorum” diye kaydetti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bilecik haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bilecik ilinden AK Parti Bilecik Milletvekili Halil Eldemir’in 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 13 01’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça AK Parti Bilecik Milletvekili Halil Eldemir’in 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı