BARTIN HABERLERİ

AK Parti Bartın Milletvekili Tunç: “Huzur Ve İstikrar İçin AK Parti”

IHA
06.10.2015 - 13:01Son Güncelleme :

AK PARTİ BARTIN MİLLETVEKİLİ YILMAZ TUNÇ, SEÇİM ÇALIŞMALARINA HIZLA DEVAM EDİYOR

IHA

AK Parti Bartın Milletvekili ve Adayı Yılmaz Tunç, Bartın’da ki seçim çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor, gündüzleri esnaf ziyaretleri, sivil toplum kuruluşlarını ziyaret, fabrika ve işyeri ziyaretleri ile halkla bütünleşen Tunç, akşam sonrası vaktini de köy ziyaretleri ile geçiriyor.
Milletvekili Tunç, son olarak Bartın Merkez ilçeye bağlı Bedil, Uluköy, Şabankadı, Ellibaş ve Sülek köylerini ziyaret ederek, köy kahvesinde vatandaşlarla çay sohbeti gerçekleştirdi.
7 Haziran seçimleri sonucunda tek başına iktidar kurulamadığını belirten Milletvekili Tunç, muhalefet partilerinin uzlaşmaz tutumu nedeniyle de koalisyon kurulamadığını, Anayasa gereğince seçim hükümeti kurulmak zorunda kalındığını tekrar seçime gidildiğini belirtti.
Milletin 7 haziranda AK Parti’yi yüzde 41 ile birinci parti yaptığını hatırlatan Milletvekili Tunç, CHP’nin yüzde 24, MHP’nin yüzde 16, HDP’nin de yüzde 13 ile parlamentoda temsil edildiğini söyledi.
2002 seçimlerinde yüzde 34’le 367 milletvekili çıkaran AK Parti’nin 13 yıl sonra bu oy oranından daha fazla bir oy almasına rağmen, meclise 4 parti girmesi nedeniyle 258 milletvekili çıkardığını kaydeden Milletvekili Tunç, milletin 7 Haziran’da AK Parti’den vazgeçmediğini, Başbakanın AK Parti’den çıkmasını istediğini, muhalefetin ise ortak olarak hükümette yer alması gerektiği mesajını verdiğini aktardı. Muhalefet partilerinin elini taşın altına koymak istemediklerini aktaranMilletvekili Tunç, her birinin kırmızı çizgiler öne sürerek, koalisyondan kaçtıklarını ve milletin verdiği mesajı almadıklarını ifade etti. 1 Kasım seçimlerinde de anı tablo ile karşılaşılmaması için tek başına iktidarın şart olduğunu belirten Milletvekili Tunç, bunun da ancak AK Parti ile sağlanabileceğini, 1 Kasım seçimlerinin huzur ve istikrar seçimi olacağını sözlerine ekledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bartın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bartın ilinden AK Parti Bartın Milletvekili Tunç: “Huzur Ve İstikrar İçin AK Parti” hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 06 Ekim 2015 tarihinde saat 13 01’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça AK Parti Bartın Milletvekili Tunç: “Huzur Ve İstikrar İçin AK Parti” haberi güncellenecektir.

BARTIN İLÇELERİ
  BARTIN NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Kasım 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:50
  • Guneş
   07:36
  • Öğle
   12:47
  • İkindi
   15:19
  • Akşam
   17:37
  • Yatsı
   19:11
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı