ANTALYA HABERLERİ

AK Parti Antalya Milletvekili Çelik, Kadem’i Ziyaret Etti

IHA
20.08.2015 - 16:42Son Güncelleme :

AK PARTİ ANTALYA MİLLETVEKİLİ SENA NUR ÇELİK, KADEM ANTALYA TEMSİLCİLİĞİNİ ZİYARET ETTİ

IHA

AK Parti Antalya Milletvekili Sena Nur Çelik, Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Antalya Temsilciliğini ziyaret etti. KADEM’in çalışmalarını yakından takip ettiğini belirten Sena Nur Çelik, 7 Haziran seçimlerinin kadın hakları penceresinden bakıldığı zaman tarihi bir öneme sahip olduğunu söyledi.
KADEM Antalya Temsilciliği’nin konuğu AK Parti Antalya Milletvekili Sena Nur Çelik oldu. KADEM Antalya Temsilcisi Zeynep Ayşe Taş ve yönetim kurulu ile uzun süre sohbet eden Antalya Milletvekili Çelik, KADEM’in çalışmalarını yakından takip ettiğini belirtti. KADEM’in Antalya’da çok başarılı çalışmalara imza atacağına inandığını ifade eden Çelik, “KADEM gibi bir derneğin temsilciliğinin Antalya’da olması bu kent için çok önemli bir şans. Çok başarılı faaliyetlerde bulunacağınıza inanıyorum. KADEM’in toplumsal cinsiyet adaleti kavramı çerçevesinde çalışan bir dernek olarak kadın meselelerine özgün bir bakış açısı getireceğine inanıyorum” dedi. Kadın sorunlarının konuşulduğu ziyarette kadınların siyasette ki temsil oranlarını da değerlendiren Çelik, 7 Haziran seçimlerinin kadın hakları penceresinden bakıldığı zaman tarihi bir öneme sahip olduğunu söyledi.
ANTALYA’DAN MECLİSE İKİ KADIN VEKİL
AK Parti’nin Antalya’dan meclise iki kadın milletvekili gönderdiğine dikkat çeken Çelik, “Antalya’da diğer partilerin kadın milletvekili yok. Partimizin Antalya’dan iki kadın milletvekilinin olması, partimizin kadının siyasi temsiline verdiği önemin bir göstergesi” diye konuştu. Sena Nur Çelik şöyle devam etti;
“İnanç özgürlüğü açısından baktığımız zaman bu seçimlerde ilk defa başörtülü milletvekillerinin yemin ederek göreve başladığını görüyoruz. TBMM tarihin de ilk defa başörtülü bir vekil meclis divan üyeliği yaptı. Bu gelişmeler Türk demokrasisi ve insan hakları anlamında geldiğimiz noktayı gösteriyor. Türkiye’de kadınlar seçilme hakkını 1934 yılında elde etti. Maalesef başörtülü kadınların bu hakkı kullanması senelerce engellendi. Her türlü vesayet ile kararlı bir mücadele yürüten partimiz başörtülü kadınların siyasi temsili önündeki engelleri de bir bir kaldırdı. Bu utanç duvarını yıkan bir partide siyaset yaptığım için gurur duyuyorum. 2011 seçimleri ile karşılaştırdığımızda, 2015 seçimlerinde kadınların mecliste temsil oranının yüzde 14’den yüzde 17’ye yükseldiğini görüyoruz. Bu güzel bir gelişme ancak yeterli değil. Partimiz son 13 yılda kadının toplumun her alanına katılımını arttırmak için önemli reformlar yaptı. Kadına karşı ayrımcılığa toplumun her alanında son vermek için çalışmaya devam edeceğiz.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden AK Parti Antalya Milletvekili Çelik, Kadem’i Ziyaret Etti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 20 Ağustos 2015 tarihinde saat 16 42’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça AK Parti Antalya Milletvekili Çelik, Kadem’i Ziyaret Etti haberi güncellenecektir.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ
22 Kasım 2017, Çarşamba
 • İmsak
  05:56
 • Guneş
  07:36
 • Öğle
  12:54
 • İkindi
  15:35
 • Akşam
  17:52
 • Yatsı
  19:20
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı